Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Slovenský Príbeh ulice s českými herci

Markéta Procházková jako MiaOd 9. do 13. listopadu mohla Praha již v třetí sérii vidět slovenský hip-hopový (ale také r'n'b, funkový a rapový) muzikál Príbeh ulice. Po úspěšné premiéře zahájila další sérii v září a v listopadu zakončí své letošní uvádění. Ale možnost vidět tento muzikál bude i příští rok.

Mia, Niko a jeho kamarád se po letech potkávajíMuzikál by se dal přirovnat ke klasickému příběhu Romea a Julie. Je však mnohem členitější. Slováci nám předvedli, že dobrý muzikál se dá udělat i na známý příběh - aby to nebyla jen laciná kopie - s využitím hudebního stylu, který se pro muzikál zdánlivě nehodí.

Muzikál je náročný i choreografickySlováci měli muzikál zažitý a českému publiku ho představili na výbornou. Hned prvním představením zaujali a tak si zajistili plný sál. Proto bylo logické, že se do Hybernie vrátí. A hned od začátku se začalo uvažovat, že se sestava doplní i o české interprety. Upřímně, nevěřil jsem, že by se to mohlo povést udělat tak, aby kvalita díla při jeho náročnosti mohla zůstat zachována.

Príbeh ulice s českými herciKdyž jsem se dozvěděl, že se tak stalo, zajímal jsem se, o které herce se jedná. Zjistil jsem, že je to Markéta Procházková (v roli Mii), Karel Roden (v roli jejího otce) a David Kraus (v roli Viktora), tak jsem si pomyslel, že se jedná o odvážný počin. OMia je velmi sexy... to více jsem se snažil toto "pražské" obsazení vidět.

Zjistit však, kdo se o představení stará bylo docela velkým dobrodružstvím. Nakonec se povedlo, a tak jsem mohl přijít 11. 11. na představení, kde se na jednom jevišti sešli všichni tři čeští umělci.

Musím říci, že největším překvapením pro mne byla Markéta Procházková v hlavní ženské roli Mii. Je to role o to náročnější, že v podstatě nesleze z jeviště. Mia má strach o Nika, když vidí jeho proměnuSice jsem Markétu viděl, například v muzikálu Adéla ještě nevečeřela, kde hraje jednu dívku z tria krásných průvodkyň dějem, ale zde se jednalo o hlavní roli a ještě zpívanou ve slovenštině.

Její herecký projev byl výborný, mimika i pohyby vyjadřovaly potřebné emoce, náročné taneční choreografie zvládala s přehledem a pěvecky opět potvrdila, David Kraus jako drogový dealer Viktorže zvládá dosti široký rozsah - jak výrazově, tak i pěvecky.

David Kraus opět potvrdil, že role "záporáků" jsou jemu vlastní. Po jeho roli Doriana Graye ve stejnojmenném muzikálu, kde velmi dobře ztvárnil sebestředného mladíka, který všechny kolem sebe využívá a je mu jedno, co se s nimi stane posléze, zahrál drogového krále Viktora na jedničku.Niko chce po Viktorovi pomstu... ta se ale může obrátit proti němu

Tato role však nedostává tolik prostoru, jak by si zasloužila, ale i tak má dost prostoru ukázat tu temnou stránku v nás. V každém z nás, a dělá to velmi naturalisticky. Jeho Viktor využívá slabostí všech ve svém okolí, Otec Mii je tvrdý podnikatel, který za vším vidí jen penízeaby je stáhl do svého gangu, ale sám tvrdě trestá každou projevenou slabost, každý lidský záchvěv.

Karel Roden se jako herec představil v široké paletě rolí, od kladných hrdinů až po vyděděnce. Ale temnější role, kde může nechat na povrch vybublat to temné, co má každý člověk v sobě, ty mu sedí nejvíce. A potvrdil to i v Príbehu ulice. Škoda jen, že ne zcela dobře zvládl "hovorit po slovensky".

Mia strojí proti svému otci, soukolí však již nelze zastavitJeho podání otce Mii je velmi realistické. Navenek uhlazený podnikatel, který se sám vypracoval, ale uvnitř velmi tvrdý bojovník, který neztrácí svou ostražitost a vždy čeká na chybu druhých, aby je hned sestřelil. Sám se však dopouští chyb, aby za ně ve finále tvrdě zaplatil.

Príbeh ulice - příběh, co vás chytně za srdcePríbeh ulice i s českými herci neztratil své kouzlo, spíše se přiblížil českému divákovi. A to je dobře, neboť se jedná o dobrý muzikál, který velmi oslovuje i současnou mladou generaci. A to vše díky skvělým hercům a tanečníkům, hudebnímu producentovi Opakovi, dynamické choreografii Milana Kerekeše a Lil Phila.

Závěrečná bouřlivá děkovačkaPro velký zájem bude již v lednu následovat nová série uvádění, tentokrát v divadle Blaník. Produkce jde dokonce dál, bude nabízet dopolední představení pro školy. Přejme tomuto muzikálu, aby byl úspěšný a svým emotivním nábojem oslovil co nejvíce mladých lidí. Pak by totiž různí Viktorové měli mnohem menší šanci strhnout do svých osidel ty nejbezbrannější - mladé lidi na začátku života.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.