Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Thálie mají své majitele

Zuzana Krištofová-Kolářová jako vražedkyně Velma Kelly v plzeňském nastudování muzikálu ChicagoHerecká asociace udělovala poslední březnovou sobotu Ceny Thálie za rok 2008. Kde jinde než na prknech Národního divadla měli stanout ti, kteří si za své jevištní výkony vysloužili skleněnou cenu architekta Bořka Šípka.

Nás pochopitelně nejvíce zajímá kategorie "Opereta, muzikál a jiný hudebně-dramatický žánr". Z dam byly nominovány Lucie Bílá za titulní roli v muzikálu Carmen hraném v Hudebním divadle Karlín a Vlatimil Zavřel jako komisař Josef Ledvina v muzikálu Adéla ještě nevečeřelaZuzana Kolářová za roli vražedkyně Velmy Kelly v muzikálu Chicago uváděném plzeňském divadle J. K. Tyla.

Jistotu ocenění měla pražská Broadway. Z jejích řad totiž byli nominováni Vlastimil Zavřel jako komisař Ledvina a Jiří Langmajer coby Rupert von Kretzmar. Oba zmiňovaní pánové reprezentují dílo v režii Radka Balaše - Adéla ještě nevečeřela.

Odborná porota pod vedením skladatele Zdeňka Bartáka určila za letošní laureáty tohoto prestižního ocenění Zuzanu Kolářovou a Vlastimila Zavřela.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.