Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Editorial číslo 8 - "Konkurence"

První čtyři měsíce roku 2009 jsou za námi a my máme prostor k malému ohlédnutí a hodnocení chodu MusicalNetu na novém systému. Po "prvních 100 dnech" si přes 15 tisíc unikátních uživatelů otevřelo víc než 100 tisíckrát naše články, jejichž celkový počet se blíží 600. Postupně přicházely mnohé nápady na vylepšení našich stránek po obsahové i technické stránce, souběžně s tím samozřejmě vznikaly i další nové články. A věru bylo o čem psát: Dracula, Chicago, fanklubácká Kleopatra na Broadwayi i u Salesiánů, Mona Lisa, Bídníci a Evita v Brně, do Prahy dorazily show Abba a Thriller, vrací se Šachmat a Nikita, do Plzně dorazila Vévodkyně z Chicaga a proběhlo tradiční vyhlášení cen Thálie.

Bohužel nás od smysluplné činnosti zdržovaly slovní útoky a nařčení na veřejných fórech ze strany konkurenčního serveru Musical.cz, který od loňského roku vytvářejí Ondřej Doubrava a Pavel Košatka. Jako vyjádření našeho postoje k celé záležitosti vznikl editorial, který právě čtete.

Spouštěcím momentem byl pravděpodobně změněný úhel pohledu našich kolegů: zatímco dříve nám (oprávněně) vyčítali, že jsme pomalí s vystavováním článků, po přechodu na nový systém však sami zjistili, že začínají zaostávat a rychle otočili s tvrzením, že "nejde přeci o rychlost". Což je samozřejmě velký omyl (jejich), jde o kvalitu článků i jejich aktuálnost.

Ze začátku jsme se snažili domluvit se na určitých formách spolupráce. Bohužel kvůli nečestnému jednání Ondřeje Doubravy byla jednání ukončena. Poté následovala delší veřejná diskuse na fóru, kde jsme si se střídavými úspěchy zasazovali zásahy různé intenzity. Jediným pozitivním závěrem byl definitivní závěr, že se nechceme spojit pro názorovou rozdílnost a nefér jednání. Vždy jsme se o konkurenčním serveru vyjadřovali slušně (viz např. Editorial č. 6), informovali jsme o jejich úspěších (tedy vlastně jim dělali reklamu). Za to jsme se dočkali toho, že na nás veřejně hází špínu.

Připadá nám, že se Ondřej Doubrava velmi profesně i lidsky snížil. Kdysi jsme spolu vedli krátce komunikaci (ještě před spojením s Pavlem Košatkou), ze které posléze vyplynulo, že každý máme svůj úhel pohledu a styl práce, kterého se chceme držet. Ale zároveň jsme si řekli, že si práce toho druhého vážíme. Čas trhnul oponou a vše je jinak. Jeho jindy břitké recenze se změnily na chvalozpěvy všeho, co se v muzikálu vyskytuje. Jako by se rozhodl ignorovat úroveň ve světě, téměř vše v Čechách a na Moravě je výborné.

Tento úhel pohledu může být vnímán dvěma rozdílnými způsoby: buď je o tom, co píše, pevně  přesvědčen (což při různorodé kvalitě různých částí muzikálové scény je přinejmenším podivné), nebo je to snaha zavděčit se všem najednou - divákům i realizátorům (pak je to pochopitelné, ale profesně tragické).

Pavla Košatku jsem na webu potkal, když hledal své vrstevníky na vytvoření nového muzikálu. Potud by bylo vše v pořádku nebýt několika věcí, které mě donutily reagovat. Prvním bylo defilé funkcí a úloh, které si přidělil, druhým fakt, že nepotřeboval mít na nic smlouvy a třetím skutečnost, že jeho projev byl... řekněme nevyzrálý a plný pravopisných chyb. Měl i další stránky, kde uveřejňoval články o muzikálech, a to opět s hrubkami. Jeho reakce na výtku, že psaní i/y musí ovládat již žáci 6. třídy ho vedla k arogantní reakci "když se ti to nelíbí, tak to nečti". Pak na scénu vstoupil Roman Janouch, který jediný dokázal Pavla Košatku přesvědčit, aby si ty hrubky a stylistické chyby opravil. Chyby se tak sice opravily, ale arogance zůstala.

V době činnosti původního webu jsem dlouho vysvětloval Jakubovi Zahradníkovi a Petru Košařovi, proč dávám do článků tolik fotek ("stačí přeci dvě až tři" říkali), až jsem je přesvědčil, a tak jsme byli první (minimálně v republice), kteří využili možností internetu a své články založili na fotkách a dalším multimediálním obsahu. Tento model (stejně jako copyright ve fotkách) jsem dále rozvíjel na našem serveru.

Když v roce 2008 Ondřej Doubrava a Pavel Košatka své muzikálové projekty spojili, nejprve dělali čistě textový obsah, poté malé galerie pod článkem a nakonec převzatý model z našeho serveru, tedy fotky "cik-cak" přímo v textu. Takovéto uznání vždy potěší! Stejně jako fakt, že když před půlrokem tvrdili, že vše zvládají sami dva, letos již začínají spolupracovat s dalšími přispěvateli.

Názor Ondřeje Doubravy, že by měl existovat jen jeden muzikálový server, je nejen směšný (zrušení konkurence?), ale navíc je od něj nefér, pokud jej vyslovuje obecně a neříká přímo, že tím má na mysli, že jediný by měl být ten jeho. Dva rozdílné přístupy k článkům umožňují našim čtenářům udělat si přesnější obraz o muzikálové scéně. O tom, že se při práci na stejné téma u dvou zpravodajských serverů dá jednat i slušně, je možno zmínit server Musical-opereta.cz, kde si především ceníme vysoké fundovanosti článků a velmi přátelského přístupu.

Dále bych si přál více slušnosti, trochu více respektu a méně vágních narážek - myslím, že doba existence našeho serveru, rozsah článků a rozsáhlý archiv fotografií si to zaslouží a mluví jasnou řečí. Stejně jako když píšeme my, tak se dokážeme přesně vyjádřit, proč se nám daná složka jeví jako méně povedená. Jestlipak se to naučí i konkurence, když má potřebu se o nás stále otírat?

Závěrem bych chtěl požádat naše čtenáře, aby nám dávali pod články najevo své názory. Jedině tak můžeme svůj přístup modifikovat tak, abyste vy, naši čtenáři, měli z našeho přístupu co nejvíce prospěchu. Pro zajímavost: server podobně širokého zaměření nemá ve světě obdoby. V zahraničí se dají najít spíše úzce zaměřené weby (na konkrétní muzikál, herce, produkci).

Na závěr se mi vybavila myšlenka, kterou lze v pozměněné formě vyjádřit takto: Každý web si zaslouží, aby existoval, pokud si najde své návštěvníky.

Komentáře k článku

avatar Marcel Mihalik
0
 
 
Tento server pro mne zůstane nadále prvním, protože byl vůbec první, který jsem o muzikálové problematice objevil. Server hochů Košátky a Doubravi je druhý a poslední, který jsem nalezl je Musical-opereta.cz, který ovšem mnohdy vyvažuje a doplňuje mozaiku muzikálových serverů a je z něj patrná ona fundovanost autorů. Čtu si jej rád, ale server pana Škvora má prostě tradici a nutno dodat, že je to profesionální, narozdíl od konkurenčního, klučičího pokusu o nevím co... Mrzí mne, že Ondřej Doubrava místo trochy pokory, která by mu jistě přinesla více uznání, má názory jako ufňukaný hoch, jenž si myslí, že jen a pouze on a jeho články jsou bezkonkurenční a potažmo tím celý jeho web. Jakožto člověk milující mateřský jazyk se proto nemohu stotožňovat s autory, kteří opakovaně ve svých psaných projevech chybují. Souhlasím s panem Škvorem, že názor na jeden jediný muzikálový server je směšný. Je to jakoby měly existovat jedny noviny. Podobá se mi to trochu totalitní myšlence. Lidé by neměli přijít o možnost výběru z několika zdrojů. Lidé by se měli naučit především tříbit si informace, ať už jsou zveřejňovány na Doubravově či Škvorově webu. A proto na závěr vyslovuji důvěru tomuto webu, stejně tak i těm zbylým dvěma a rád budu navštěvovat všechny tři a třeba i čtyři i víc, přibudou-li nějaké, jen abych si mohl udělat ten svůj názor! Bohužel jsem člověk zaneprázdněný, nevyslovuji se tedy ke každé diskuzi, nicméně zde to ztráta času nebyla. Těším se na další Vaše články, pane Škvore.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Ahoj Marceli, všichni si vážíme podpory, kterou jsi v diskuzi vyjádři a věř, že takovíto lidé, kteří si váží toho co děláme a jak to děláme, jsou motorem, který nás žene dál.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Marcel Mihalik
0
 
 
*ztotožňovat, oml.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Pavel Košatka
0
 
 
Ve slově "koknurenčního" se vám poněkud spletla písmenka.
Ve slově "přinejmeším" vám vypadlo N.
"Spouštecím", nevytratil se vám háček nad E?

Kdy dojde i Vám, že mýlit se je lidské?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Marcel Mihalik
0
 
 
Milý Pavlíku,

děkuji za upozornění na překlepy a chyby z mé blbosti, jsem rád, že jsi všímavý alespoň při čtení druhých. Je to neomluvitelné, avšak myslím, že něco jiného je diskuze a článek samotný. Když jsem ještě při škole dělal novinařinu, články jsem si po sobě četl hodněkrát, aby se něco podobného nestalo. Naštěstí jsem od toho teď oproštěn a pracuji jen ve vydavatelství, které inkriminovaný deník vydává, s politováním musím říct, že dnešní novináři se prostě už češtinou nevzrušují. Ale přitom podle mne právě oni by se vzrušovat měli, vždyť přece působí na veřejnost a jen díky novinářům si čtenáři zdokonalují (nebo naopak podrývají) své rétorické a stylistické schopnosti. V době, kdy dopisy píšeme elektronicky, a to ještě sporadicky; kdy osobní kontakt nahrazují icq a podobné programy, je DLE mého názoru skutečně maximálně důležité, aby novináři tu odpovědnost za český jazyk a jeho další pilování vzali do svých rukou... Vem si, Pavle, jakou práci dalo našim obrozencům, aby znovu obrodili náš národní jazyk-češtinu... Ono totiž jestli to tak půjde dál, tak nehezky, tak zachvíli můžeme kromě Eura přijmout třeba úřadním jazykem angličtinu, co?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Pavle, to už mi došlo dávno... kdysi jsem si myslel, že bychom mohli spolupracovat, ale z toho jste mě vyléčili :-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Roman Zajíc
0
 
 
Člověče, Škvore, nedemaskujte více svou kverulantskou paranoiu kříženou se stihomamem jako prase. Shazujete akorát sám sebe a celý tenhle projekt webovek o muzikálu. Více než školometské recenze paní či slečny Břešťanové. (Neplatí pro A.K., to jediné se dá tady číst, i když nemusím s autorem souhlasit.)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Milý Zajíci, svoje kverulantství projevuji již hodně dlouho, takže mě překvapí, když to někoho překvapí :-) Paranoiu naopak nevlastním vůbec. Těší mně, že naše konkurenční recenze jsou tak rozdílné - naše školometské, u konkurence fandovské a plzeňské zase fundované!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvilova
0
 
 
Ačkoli i já patřím zde jen k pasivním čitatelům, tak i já si dovolím zareagovat. Jako člověk naprosto mimo novinářskou branži si nedovolím soudit, či lépe odsuzovat míru gramatických chyb, které zde byly míněny na obou zmíněných konkurenčních serverech. Celkem si dokážu s notnou dávkou pokory představit, jak těžké je hledat v textu chyby obecně, natož pak ty vlastní.

Co už si ale troufnu porovnávat je morální kredit zmiňovaných aktérů. Tímto se omlouvám Ondřejovi, kterého jsem nikdy osobně nepotkala a tudíž se mé zamyšlení jeho osoby vůbec netýká. Možná si někdo řekne, že morální profil novináře nedělá – ale dovolím si nesouhlasit. Etika je neoddělitelnou součástí jakékoli branže a novinářské o to více, že je až příliš viditelná. Zatímco Michal pro mnohé z nás, kdo jsme měli tu čest spolupracovat – představuje vždy korektního a vstřícného profesionála na neměnné úrovni, nedá se totéž říci o protistraně. Možná je to i tím, že se zde srovnává nesrovnatelné – na jedné straně zkušený a uhlazený muž se schopností vždy vyslechnout názor druhé strany, byť by byl odlišný a snad i konkurenční, a na straně druhé - stále ještě nedospělý klouček (kolega Košatka promine termín), který jakoukoli kritiku a konkurenci považuje za osobní útok, který je třeba zlikvidovat jakýmikoliv prostředky bez ohledu na to, jakou úroveň a následky budou mít. Jinak řečeno tam, kde na jedné straně bez problémů zazní DĚKUJI a PARDON – UDĚLAL JSEM CHYBU, tam na straně druhé stojí rozmarné a rozmazlené dítě, které kope bezhlavě kolem a je přesvědčené o své neomylnosti a „velikosti“. Což by jistě mohl omluvit faktor věku, pokud by se daný mladý muž nerozhodl figurovat ve sféře veřejné (jakou novinařina jistě je) – pak už to omluvitelné není.

Michalovi a celému jeho týmu si dovolím závěrem popřát hodné zdaru a úspěchů na dlouhé cestě za zajímavými informacemi a protistraně jistě to samé, ale jako Bonus též přání dospět.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Strihulka
0
 
 
Dobrý den,
předem se omlouvám, že pravděpodobně naruším diskusi poněkud jiným pohledem na věc. Jelikož nejsem pravidelnou návštěvnicí těch ani oněch stránek, tak se na diskuzních fórech zjevuji velmi sporadicky, nemám nastudovanou problematiku vývoje vztahů výše jmenovaných, ani nejsem schopna zhodnotit literární (a už vůbec ne charakterové) pokroky či úpadky jednotlivých autorů. Má vášeň pro divadlo mě ovšem čas od času zavane na nějaký ten muzikálový web a pak se musím přiznat, že mě mrzí, když narazím na článek, jako je tenhle. Copak nemáme kolem sebe dost neustálého obviňování, osočování a žabomyších válek? Omlouvám se za bagatelizaci, chápu, že pro hlouběji zasvěcené je to závažný problém, ale řadového čtenáře (jako jsem já) to s prominutím nezajímá. Nabízí se otázka, proč to tedy čtu? Stalo se to náhodou - prostě jsem si otevřela editorial na MusicalNetu... Chtěla jsem si přečíst, co nového na muzikálové scéně...
Závěrem bych tedy poděkovala všem, kteří píší o muzikálech (ať už na jakémkoliv webu), protože si ráda přečtu různé názory na představení, podívám se na fotky, dozvím se novinky, ale nikoliv ohledně třenic mezi jednotlivými autory stránek.
Nikdo z nás snad nenutí autory konkurenčních webů, aby spolu chodili ruku v ruce parkem, nemějte se rádi, konec konců, je to lidské, ale prosím Vás, kritizujte se v soukromí nebo se alespoň držte profesionální stránky věci!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Ahoj Strihulko, děkuji za názor člověka mimo branži. Souhlasím, že se jedná o žabomyší války, které nemají vítěze, jen poražené. Na druhou stranu, pokud se v různých diskuzích dočítám věci o naší práci, se kterými nesouhlasím, pak beru jako legitimní se na ně ozvat a v tomto případě to shrnout i do tohoto editorialu, o kterém jsem si původně myslel, že bude mít jiný, lepší závěr.

Co nového na muzikálové scéně se dočteš jinde na našich stránkách, editorialy jsou spíše prostorem pro glosování událostí a místem pro shrnutí. I přesto si myslím, že se snažíme držet profesionální kvalitu i tvář.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Marcel Mihalik
0
 
 
Souhlasím, jsou to žabo-myší války, jež nikam nevedou. Vyzrálejší čtenáři zkrátka sami vědí, kde je skutečně to právé profesionálno a ti méně vyzrálí na to příjdou časem také. Jen je třeba, aby se to urovnalo. Těmito boji si můžete otrávit akorát čtenáře.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Roman Zajíc
0
 
 
Profesionálno je relativní, když ty lidi to baví a najdou si cestu, jak oslovovat tu svou cílovou skupinu surfařů. Kdo to navíc má jako své hlavní povolání spravovat a mordovat se s takovým webem, že! O profesionálnu se můžeme bavit u oficiálních divadelních webů, která já osobně znám všeho všudy dva (divadlo.cz a scena.cz - přičemž ten druhý je zcela o ničem). Tam mohu srovnávat, podobně jako třeba u srovnání profesionality Městského divadla Brno s úděsnou Hybernií + Broadwayí.
Já jen tak blbě prezentovanou sebechválu a recenze na úrovni slohové práce na ŽŠ neoznačím za neprofesionální, ale za přístup bez špetky soudnosti, za sebeexpedici do žumpy. Dobrý divadelní web by si měl hlídat svou úroveň a nabízet opravdu zajímavé články, které jinde prostě nejsou, styl, který nevodí lidi za nos. Není to o fotkách s hrdým copyrightem, o editorialských kecech a hierarchii funkcí. Nevyzrálý čtenář to sice sežere i s navijákem, ale jsou tady jiné ukazatele, které jste mimoděk přiznal. Návštěvnost, kterou uvádíte, je poměrně slabá. Tedy proti jiným. Zřejmě vyzrálejší čtenář jde jinam - myslím to obecně bez narážek na Musical.cz nebo Musical-operetu.cz.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Romane, budu reagovat jen stručně: pokaždé je co zlepšovat, tedy i náš web, obsah a částečně i úroveň článků. Pokud chceš zajímavé články, a pohybuješ se v branži, pak víš, jak je obtížné sehnat něco, co je pro daný server exkluzivní. Z tvé reakce je však vidět, že si náš web nečteš často: v tuto chvíli je tu kolem 600 článků, z toho pouhých 8 (!) jsou editorialy - čili fakt to na nich nestojí. Ostatní jsou články a recenze. Z popsaného vyplývá, že si tady každý může najít to, co chce. O fotkách s copyrightem jsem psal, umožňuje mi to zákon a já se rozhodl toho využít. Je to volba každého autora, jak se svým dílem naloží. A poslední, neméně důležitá věc: návštěvnost našeho webu vyhodnocuje nezávislý nástroj, a počítá jen UNIKÁTNÍ přístupy, takže není započítáván pouhý reload stránky, jak je tomu jinde. A to je třeba vědět. Pravda, návštěvnosti pornostránek to nedosahuje :-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Roman Zajíc
0
 
 
Já vím, co jsou to unikátní návštěvy, návštěvy, počty zobrazení - aneb metodika EFABC.
A kolik z těch článků jsou jen překopírované tiskové zprávy?
Co když to "céčko" je na těch fotkách tak samolibě dominantní a otravné, že se přiště nepodívám?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Ani jeden článek není překopírovaná TS, pokud vím. Ale to bys zjistil, kdybys ty články četl. A pokud se příště nepodíváš kvůli ©, je to jen tvé rouzhodnutí, které neovlivním.

Na druhou stranu, dnes si jdeš koupit značkové triko, a přes celou hruď je velký nápis ADIDAS - kolik ti firma platí, že na svém těle nosíš jejich reklamu? Jejich volba je, že ten nápis tam dali a tak velký, a tvoje volba je, že si to na sebe vezměš, a ještě jim za tu značku platíš. To samé je v mých fotografiích. Můj podpis je dobrá značka.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lukáš Pohořalík
0
 
 
Co je to za pako, ten Roman Zajíc??? Uz dlouho jsem nečetl větší paskvily, než ty, co tento "znalec" (škoda, že nejdou ty uvozovky udělat větší, protože je to myšleno extrémně ironicky) vyprodukuje.. Romane, Romane, znáš přísloví " Dvakrát měř, jednou rež" ?? Zkus se nad ním alespoň malinko zamyslet, možná bys pak neplácal takový zhovadilosti..Jenom doufám, že se Tě to moc nedotkne, možná patřím jen k těm nevyzrálým čtenářům (trošku by mě zajímalo, podle čeho se toto kritérium soudí, počítám ale s tím, že Ty se řadíš k těm vyzrálým, že??).

Aneb, jak se říká, na blba narazíš dneska všude...

Michale, přeji mnoho zdaru a nenechte si své úsilí zkazit kdejakým niemandem..
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Roman Zajíc
0
 
 
Ale to mi je zcela jasné, že tu máte své ovečky, které budou hájit pana Nedotknutelného a které nejsou schopny vidět nafoukanost a diletantství tohoto webu.
Kam se ta debata vyšinula :-))) Mně jenom na začátku vytočilo, jak trapně stihomamsky útočil autor editorialu č. 8 na někoho jiného (aniž bych ho znal, podotýkám), čímž se - aspoň pro mě - zařadil do žumpy internetové publicistiky.
Značku podpisu mistru Škvorovi neberu, ale proč to musí zabírat takový flák fotky? Nešlo by to decentněji? Ať se "prodá" dobrá fotka, ne její značka. TZ beru zpět.
Lukáši Pohořalíku, nápodobně, se srážkami s blbci a nýmandy mám také další zkušenost. Ale i tak díky za kompliment.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Romane, ovečky, které jdou poslušně za svými vůdci zde nenjadeš, protože my zde fankluby nemáme (narozdíl od jiných serverů). A zde se pohubují bystří čtenáři, kteří mají k ovcím opravdu daleko. Právě neznalost prostředí je tvá slabá stránka. Škoda, že ses neangažoval stejnou měrou v můj prospěch, když probíhala ostrá diskuze na konkurenčním webu. Z tohoto důvodu tě považuji za zaujatého, a jelikož v tvém přístupu nenacházím konstruktivní kritiku, končím s tebou tuto "diskuzi".
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Vítězslav
0
 
 
Jak jistě všichni vědí, tvůrci webu www.musical-opereta.cz se snaží neúčastnit podobných debat a ani pro ně ve svém magazínu nevytváříme prostor. Zastáváme názor, že k ničemu nevedou a stojí pouze čas a energii, kterou je možné obrátit jiným směrem. Reagujeme pouze v případě, že se o nás a naší práci na ostatních diskusních fórem přímo hovoří.
Tento případ je touto výjimkou. Za prvé se domníváme, že kolega Škvor má legitimní právo popsat situaci v redakci v občasném editorialu. Za lichou považujeme i výtku, že čtenáře tato problematika nezajímá, neboť historicky nejvyšší počet komentářů jednoznačně svědčí o opaku. Spíš je třeba se zamyslet, kdo tuto nesmyslnou nevraživost zavinil. Naším názorem je, že viníkem je pan Ondřej Doubrava ze serveru musical.cz, který sám sebe pasoval do role jakéhosi arbitra všech internetový divadelních publicistů a formou častých narážek na nejrůznějších fórech hodnotil práci redaktorů ostatních webů, přestože oni si úrovně jeho práce povětšinou nevšímali. Své útoky vystupňoval po premiérách Bídníků a Evity, kdy dokonce obtěžoval nesmyslnými maily spolupracovníky cizích redakcí, o přetahování členů týmů nemluvě. Pokud se někdo ozval, trapně sváděl tyto incidenty na osobní antipatie, nevraživost nebo nadřazené chování, přičemž kupříkladu já jej znám pouze z mailové komunikace více než rok staré a nikdy jsme spolu osobně nehovořili. Ti, kdo kolegu Doubravu znají lépe a déle, jeho proměnu v ukřivděného pomlouvače nechápou a dokonce vyjádřili domněnku, zda takto neeticky nejedná na něčí objednávku.
Jeho ničím nepodložené domněnky o spojování serverů, které na diskusích šířil, důrazně vyvracíme. Máme pocit, že zcela schizofrenně touží po tom, abychom se všichni milovali, zdravili, objímali a spojovali, ale přitom působí v tomto ohledu cíleně kontraproduktivně. Ukázkou jeho „starostlivosti“ může být jeho komentář, kde vyjádřil podiv, že se mi chce jet do HdK na patnáctiminutovou tiskovou konferenci. Jednak jsem v Karlíně strávil přes dvě hodiny a pořídil řadu zajímavých rozhovorů pro prázdninové měsíce, druhak naše redakce funguje standardním způsobem. To znamená, že nezáleží čistě na mém chtění – vypracuji harmonogram akcí, o kterých si myslím, že by mohly naše čtenáře zajímat a vydavatel pak tyto služební cesty buď schválí, nebo zkoriguje. To je zcela běžný postup a fungoval zatím ve všech redakcích, s nimiž jsem spolupracoval.
Když tento kritik kritiků /během dvacetileté spolupráce s tištěnými periodiky jsem se s nikým podobným nesetkal/ dostatečně zhodnotil práci konkurenčních webů, vzal si na paškál média tištěná, v konkrétním případě recenzi paní doktorky Radmily Hrdinové na Kladivo na čarodějnice. O této velmi vzdělané a respektované publicistce napsal, že svým recenzím nevěnuje dostatečný čas a píše je jen z důvodu splnění zadaného úkolu /zřejmě pro peníze??/. Zřejmě vůbec nic neví o její nezištné práci pro Jednotu hudebního divadla a jejím působení v rámci Burzy mladých zpěváků, o nesrovnatelných znalostech nemluvě. Byť se nás tento útok netýká, považuji jej za vrchol drzosti a pokud by byl pan Doubrava regulérním novinářem, zřejmě by jej řešila etická komise Syndikátu novinářů.
Budeme rádi, když se každý bude moci věnovat své práci a ne ztrácet čas nesmyslnými rozepřemi. Snad v budoucnu takovéto editorialy nebudou zapotřebí. Pokud však budeme terčem nesmyslných útoků a narážek i nadále, aniž bychom k nim zavdali důvod, jsme připraveni se efektivně bránit.
Seriózním kolegům přeji mnoho štěstí v jejich snažení a těm ostatním posílám vzkaz: Čtenáři nejsou stádem tupců a obrázek si nakonec stejně udělají sami!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Pane kolego, jsem rád, že jste se připojil za 3. stranu a svůj názor sem napsal. Na tento editorial a diskusi k němu jsem byl upozorněn až dnes ráno a ještě před chvílí jsem byl rozhodnut případě cokoli sem připsat až příští týden (z osobních důvodů) - a co se týče vazeb serverů a jejich tvůrců, toto předsevzetí dodržím. Jednu poznámku si ale nemohu odpustit už nyní. A týká se paní doktorky Hrdinové. Nepochybuji o jejích profesních kvalitách a znalostech v oblasti divadelní tvorby. O to více mě však šokovala její vysoce tendenční (alespoň tak na mě působila) recenze právě na Kladivo na čarodějnice. Na rozdíl od Ondry Doubravy jsem regulérním novinářem (ač ne členem Syndikátu, ale Spolku českých novinářů) a do toho rizika, že mě třeba bude řešit etická komise, klidně půjdu.
Podle mého skromného názoru (a upozorňuji, že nejsem kritik, ale vůči divadelnímu prostředí jen reportér a editor) recenze paní doktorky Hrdinové byla vysoce neprofesionálně napsaná. Ne z hlediska odbornosti, ale z hlediska zřejmé snahy zmiňovanému titulu ublížit. Nechci spekulovat proč, ale ona na Kladivu nenechala chlup čistý, a to i tam, kde se prakticky všichni ostatní shodují, že určitá pozitiva hledat lze. Jak může napsat, že se divák od začátku do konce na Kladivu nudí a po dvou hodinách (volně parafrázuji) se modlí, aby už ty křivě obviněné (údajně kvílející) děvy upálili všechny, jenom aby už byl konec... ale ono to jako na potvoru trvá ještě hodinu... Tak ano, v tomto stylu psaní čtu kvality autorky psát nově, moderně, záživně, ale zároveň se nemohu zbavit dojmu, že při psaní této recenze tímto stylem skutečně byla ovlivněna snahou ublížit za každou cenu - jak to tu zaznělo dole v příspěvku Šárky o paní Machalické. Copak by propánajána bylo tak složité, kdyby paní doktorka Hrdinová napsala: "Já jsem se u toho nudila až k smrti, hrůza, děs, neshledávám na tom nic pozitivního a nikdy bych se na to znova nevydala!"? Proč své subjektivní hodnocení podsouvá pod obecný termín divák? Snad proto, že pár jejích kolegyň a známých na to třeba mělo stejný názor jako ona? Ale to jí ještě nedává právo mluvit za diváka jako celek. Já naopak mluvil s desítkami lidí, kteří se na Kladivu nenudili ani minutu. A to píši jako člověk, který nemá (a nechce mít) na produkci Kladiva žádné vazby, protože, jak Vy dobře víte, pane kolego, mám ty vazby na konkurenci Milénia. Navzdory tomu, pokud se mi něco líbí i u konkurence, nemám problém to přiznat (a naopak).
Zatím hezký večer (a vlastně možná celý zbytek týdne) všem.
R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Vítězslav
0
 
 
Dobrý večer, já bych ty dvě zmíněné dámy a nás novináře obecně tak nedémonizoval. Jejich odbornosti si vážím a všem doporučuji si přečíst například článek Jany Machalické "Konec operety v Čechách", který nedávno publikovala v Lidovkách a pod který bych se s několika drobnými výhradami klidně podepsal.
Nehodlám zde hodnotit práci kolegů, od toho jsou tu jiní, že, neboť krizovat kritiky považuji za jakousi perverzní českou specialitu. Přesto se domnívám, že zmíněné recenze nevznikly se záměrem někoho poškodit, ale upozornit na ZOUFALÝ stav muzikálové autorské tvorby u nás. Bohužel mám pocit, že kvantita až příliš často vítězí nad kvalitou a že někteří autoři nejenže nemají divadelní cítění, ale snad do divadla ani nechodí. Samozřejmě existují i výjimky, za které já považuji např. Draculu, Sny, Krysaře, Johanku, Touhu, Adélu, Peklo, Knihu džungle /vidíte, že jdu napříč českými hudebními divadly../. Řada děl však vzniká jen s vidinou krátkodobého komerčního úspěchu a kdyby tyto "muzikály" neexistovaly, vůbec nic by se nestalo.
V posledním Dokořán píše Dušan Vitázek, jak byl zcela u vytržení, když poprvé viděl jako mladý středoškolák Verdiho Traviatu. Zajímavé, že toto dílo zasáhne téměř každého, ať jej poprvé vidí v patnácti, dvaceti nebo padesáti. Bohužel mám pocit, že po naprosté většině dnešních českých muzikálů za 20, 50 nebo 100 let ani pes neštěkne. Pokud se mýlím, bude to jedině dobře.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Tady máme prostě jiný názor. Proč by kritici měli být nekritizovatelní? Je to práce jako každá jiná... A co se týče Traviaty - zajímavé. Mě zasáhl naopak Rigoletto, Traviata mi přišla oproti tomu docela nudná. No a pak už mi pustili Bohému a propadl jsem Puccinimu a verismu obecně. Turandot, Toscu i Bohému - ovšemže s kvalitním zahraničním obsazením, můžu poslouchat a vidět pořád. Jistě i Butterfly, Manon, resp. Bizetovu Carmen, Mascagniho Sedláka kavalíra, Massenetova Werthera, Komedianty Leoncavalla a další a další veristické skvosty... Jenže to už jsme trochu jinde, ne? To už není muzikál:)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Tak, teď jsem zdejší systém odhalil. slovo nekritizovatelní jsem si po sobě přečetl několikrát, aby v něm nebyla chyba, no a teď juknu a í-čko je odkleplé, což když jsem ho posílal, opravdu nebylo - tohle si, Michale, nějak srovnejte - ať neděláte z lidí voly. Čus R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Opět, no comment! R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Šárka
0
 
 
Dobrý den !
Patřím k těm nevyzrálým čtenářům muzikálového webu. A vůbec se za to nestydím. Váš článek pane Škvore, mi připadá trochu ufňukaný. Vůbec nechápu, co řešíte. Vy, dospělý světaznalý a neomylný člověk. Každý dělá co umí. Já shodou okolností Pavla Košatku trošičku znám a připadá mi přinejmenším nefér, přesto že víte, jak mladý a nezkušený je, chcete ho srovnávat s novinářskými matadory. Já čtu recenze Pavla Košatky docela ráda a ani nemusím se vším souhlasit. Má zcela svůj osobitý pohled, nezatížený žádným profesionálním postojem. A o to právě jde. Až si budu chtít přečíst renomovanou recenzi, obrátím se na úžasnou paní Machalickou. To je teda třída! Být to pouze na ní, tak nejdu nikdy na žádný muzikál. A co se týká chyb, tak ty jsou a budou úplně všude. Dnes, ať se podíváte kamkoli, i do renomovaných deníků, tak se to chybami jen hemží. A o stylistice ani nemluvím. Pokud jsem si stačila všimnout, tak i zmiňovaný pan Roman Janouch dokáže zvlášť vydařené recenze pochválit. Je vidět, že neznáte psaný projev dnešních mladých lidí, to byste se asi divil. Většina dětí a nejen ta, má problém sestavit větu jednoduchou. Možná by bylo lepší, kdyby se kluci z musical.cz na všechno vykašlali a věnovali se něčemu normálnímu pro svůj věk. Hospoda, drogy, nějaká ta partička ...... Hned by bylo o čem psát. Ti kluci Vás musejí opravdu hodně štvát. Já o Vašem sporu sice nic nevím a ani mě to moc nezajímá, ale nedivím se, když nechtěli spolupracovat, nebo se Vám snad i podřídit??? Mládí si jde svou cestou a my bychom je měli spíš podporovat. Váš článek mě hodně překvapil, skoro to vypadá, že jsou pro Vás opravdu konkurencí, jinak byste se tak nečílil, a nelitoval. Ale v něčem Vám dám za pravdu. Každý web si štenáře najde.
Přeji Vám více pochopení.

P.S.: Nikdo mě neuplatil, nenavedl, ani neslíbil jiné hmotné požitky za napsání svého názoru. I když .... špióni jsou všude.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lara
0
 
 
Vy jste Šárko fakt mimo mísu, a nebude to jenom tím, že jste nevyzrálá................................................. Někdo mluví o koze, někdo o voze, hlavně když ne uboze.......................................
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
No Šárka je fakt trochu mimo..Asi nepochopila o čem je teda řeč, samozřejmě že je hezký, že kluci nejsou někde na mol, zfetovaní, ale o tom řeč tedy nebyla, a být za každou cenu vděčná a přikyvovat na každou kravinu, jen protože ,mládí vpřed´ a má se podporovat...Já jsem Košatkova generace a naopak slýchám, že NIKDE na mne nečekaj s otevřenou náručí...Tím asi každej chce říci, že náký ,mládí vpřed´ nikoho nezajímá..Samozřejmě souhlasim s panem Škvorem atd...Naprosto chápu co tím ,básník´ chtěl říci.Možná to bude tím, že i ja tak trochu znám Pavla košatku....Ondru Doubravu tedy neznám vůbec.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Saša
0
 
 
I já jsme pravděpodobně vrstevník. Nikdo se se mnou nemaže, ani nemazal . Ale i přesto si zachovám chladnou hlavu a respektuji osobmnosti a lidi, kteří tu byli přede mnou, jsou starší a dělají svoji práci dobře. Dovedu si představit, že být mi 40 a vyskakoval by si na mě nějakej náctiletej fakan, asi by si se mi to určitě nelíbilo! Není to náhodou jen o tomhle?! Na co to tu pojmenovávat tak všelijak, myslím, že je to všechno o úctě člověka k člověku - jeden známí člověk řekl: Mohu s vámi nesouhlasit, ale až do své smrti budu hájit právo na to, abyste to mohl říkat. Jo jo, doby dřív byli trochu víc o přímočařosti, upřímnosti, slušnosti, respektu, pokoře, toleranci...a nebylo to tak špatný?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
Určitě je to jen o obyčejný slušnosti, a jestliže je ke mne někdo slušnej, tak je jedno jestli mu je 20 nebo 50.Určitě máš pravdu.Je fakt, že bejt starší a někdo si na mne takhle vyskakovat, zpochypnovat mou práci,když nemá důvod...To by se mi taky nelíbilo.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Ten známý byl prezident osvoboditel Tomáš Garrigue Masaryk. Dámo, skláním se - při Vašem věku - před Vašimi názory a znalostmi! R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Antonín Krása
0
 
 
Pokud vím, tak to jako první řekl Voltaire.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Dík za upo, je to moje ostuda, tím spíš, že Voltaira si kromobyčejně vážím, ale znám to až od TGM. R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Šárko, nejsem neomylný. To hned na úvod. Náš tým píše o muzikálech, protože ho tato oblast divadla zajímá a baví. Rozhodně neschvaluji styl (nejen) paní Machalické, i když jí neupírám právo na její názor. Ale také nechápu styl opačný, že totiž vše je dobré až vynikající. My máme stanoveny principy vytváření recenze a její kontroly, proto takové odsudky u nás nenajdeš. Na druhou stranu, pokud budu o všem psát, že je to "za pět hvězdiček", a lidé uvidí něco jiného, budeme pro smích - hlavně v očích lidí z braznže. Možná nás bude číst méně fanoušků, protože dostatečně nechválíme jejich "miláčka", ale snažíme se psát v rámci možností objektivně. I když každý pohled je subjektivní.

Bohužel máš pravdu o chybách a stylistice v médiích. Je to dáno tím, že právě mladí, kteří neumějí sestavit správně holou větu - jak jsi sama napsala (ti, kteří umějí celé souvětí, před těmi smekám!) - projdou konkursem na místo redaktora, kde je vybrán ten nejlepší z uchazečů. O tom, že celkově kvalita našich vědomostí upadá, netřeba pochybovat. Proč tomu tak je? Komunikace přes SMS, smajlíci, výchova, přístup k životu, konzum, "kultura" nejen ze západu... Proto jsem hrdý na náš tým, který umí daleko více!

Rozhodně je smysluplnější, pokud se Ondra a Pavel věnují něčemu smysluplnému. Pak ale musí počítat s tím, že budou vidět, a jejich práce bude hodnocena... i záporně. Pobavilo mě, že ač o našem jednání o spolupráci nevíš nic dalšího, hodnotíš to. Ale i na to máš právo. Pochopení pro mladé mám, poklud se však chovají arogantně a podle, pak se je snažím vychovávat - třeba i ostrou kritikou. Vždyť oni dělají totéž!
Mladé podporuji, mám je ve svém týmu a pracují velmi dobře. A na závěr: když dva dělají totéž, není to totéž, ale je to konkurence.

P.S.: Nepodezírám tě, že ti za tento příspěvek slíbili hmotné statky :-)

Laro, Deniso - děkuji vám za podporu i nastavení zrcadla, jak můžeme být vnímáni. Děkuji i Saše, i když s ní nesouhlasím - Ondry jsem si velmi vážil, proto jsem mu nabídl spolupráci, ale posléze mne zklamal jeho přístup. I Pavla znám osobně, své názory jsem mu soukromě sdělil...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Doubravka Ondřejová
0
 
 
Dobrý den!
Jmenuju se Doubravka Ondřejová, je mi 17 let a hrozně ráda bych taky psala ty recenze, prej je to in. Chci taky bejt mocinky slavná, aby se o mě mluvilo. Vzdělání mám. Zrovna studuju třetí ročník učebního oboru instalatér. Nejradči čistím ucpané vodpady, takže k oboru mám blízko, taky samý lejno. Zkušenosti mám velký, muzikály jsem už viděla dva a podle toho, co říkaj holky na učňáku, jsem odborník. Aspoň to tvrdí Mařka, Sába, Jesika a moje babča Margita. A ta se vyzná! Jo taky bych chtěla psát ty interwuivy, abych se jako dostala mezi slavný lidi. Pro začátek bych si vybrala Lucku Bílou, božskýho Káju a toho druhýho, jak o něm psali, že je taky pěveckym bohem. Lucka by mohla vzít s sebou i pana Klause, jestli hrál v tom Prezidentem snadno a rychle. Kdybyste o mě měli zájem , bylo by to bestový. Tak páčko a písněte mi na mejla.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Jediný opravdový znalec
0
 
 
Milá Doubravko, s tímto přístupem se jistě slavnou staneš, ale zkus jiné plátky - Blesk, Aha!, Rytmus života, Musical.cz A jestli jsi ke všemu blondýna z Londýna, pak ti už nic nebrání v kariéře. A pozdravuj nevlastního brášku.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Pavel K.
0
 
 
Opravdu, snesu hodně. Ale parodovat tu mého kolegu s větami typu "Nejradči čistím ucpané vodpady" svědčí mnoho o kvalitě a serioznosti tohoto serveru a jeho čtenářů.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Pavle, já ani nikdo z našeho týmu to sem nedal, takže tento komentář vyjadřuje postoj někoho anonymního, možná nevhodný útok z řad vašich příznivců na náš web - a vyjadřuje jen úroveň pisatele, nikoliv webu, kde je prezentován, to bych si vyprosil!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Šárka
0
 
 
Pane Škvore,
tato debata nikam nevede, ostatně jako žádná z debat na internetu. Na tomto netu jsem myslím byla naposledy. Tváříte se jako mílius. Vaše podpora mladých začíná a končí u podpory modelek? Věřte, že vím mnohem víc než si myslíte. Kluky Pavla a Ondru začnu podporovat mnohem víc a udělám pro ně vše, co bude v mých silách. Myslím, že mají i podporu odjinud, takže trochu kritiky určitě snesou. Naopak jim bude jasné, že pro dnešní dobu musejí mít lokty opravdu ostré. Ostatně to vidí u starších a moudřejších. Proč nejste ochtný přiznat, že kluci udělali kus práce. Tolik Vám vadí, že jsou vidět.
Proč nejste ochotný pochopit, že lidi čtou rádi recenze z pohledu obyčejného člověka. Je tam spousta postřehů a nejsou zatížené žádnými předsudky. Už se mi stalo, že jsem byla na muzikálu, který kluci vychválil a mně se vůbec nelíbil,ale nevadilo mi to. Každý jsme naštěstí jiný.
Mějte se tu všichni fajn, já jdu dělat něco smysliplnějšího,

Laro, fakt jste mi to nandalo, Váš fundovaný názor mě opravdu dostal!
Je takový všeříkající, hned vím, co si myslíte!

Deniso, že zrovna vy, se budete ohánět slušností . . . .
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lara
0
 
 
Pro Vás je fundovaného názoru škoda :) Konstatování, že mluvíte o něčem jiném Vám stejně nic neřeklo, tak co? Cítíte se uraženě, jděte jinam... na Marsu je místa dost.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Šárko, jakákoliv debata, která není konstruktivní, nevede nikam, jen prohloubí rozdíly mezi lidmi. Škoda, že nečteš mé odpovědi. Modelky nepodporuji, ty fotím, a mají dobré fotky - tak to je jediná moje podpora, ale dobrá. jen nechápu, jak to souvisí s muzikálovými weby. Pavlík že snáší kritiku? Takže jistě neexistuje žádný člověk, který by ho kritizoval a nebyl za to od něj potrestát? Máš právo na pohled růžovými brýlemi, ale to neznamená, že ti, co ho nemají, nemluví pravdu.

Kluci jistě dělají dobrou věc. Nám jen vadí dvojakost. A sama jsi to vystihla přesně: kluci CHVÁLÍ, my se snažíme POSUZOVAT - a to je rozdíl. Pokud se při tvorbě svého webu vyhnou podrazům, pak se konečně budeme moci věnovat psaní článků :-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Ano, Denisa se slušností ohánět rozhodně může. Je to sice zvláštní stvoření, taková neřízená střela, ale jedno o ní můžu za tu dobu, co jí znám, prohlásit směle. Je to férovej člověk, kterej se netváří jako cukrkandl a sotva se k němu otočíte, tak vás přitom bodne kudlou do zad. Takové lidi jsem bohužel taky už nejednou za svůj 36 let dlouhý život poznal. Ale Denisa mezi ně rozhodně nepatří. Je upřímná, ať to stojí, co to stojí. A umí být oporou. Pro to si ji vážím, jakkoli se zdaleka na všem taky neshodnem... R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Láďa
0
 
 
Vážený pane Škvore.
Osobně jsem zde poprvé. Hledal jsem původně nějaké informace o novém Draculovi. Fascinuje mě Vaše žabomyší válka a kvalita příspěvků ( Roman Zajíc, Lara ). Spíše mi připadá, že Vám osobně jde o něco úplně jiného, než o to, že kluci dělají server. Byl jsem zvědavý a tak jsem se u Vás porozhlédl (i zpět do historie, děkuji, že nemažete staré články). Pokud by si čtenáři, kteří se zde rohohňují, přečetli starší Editorial (č. 2) , zjistili by, že jste se rozhádal s původním majitelem stránek Musical.cz. Zřejmě Vám vadí, že se našel někdo, kdo je Vám opravdovou konkurencí. Chlubíte se počtem přístupů na Váš net, úmyslně vytváříte nepřátelskou atmosféru původnímu serveru. Když jste tak "vyspělý" proč se nad celou věcí nepovznesete? Je zřejmé, že utrpěla Vaše ješitnost. Pokud byste se zde konkurencí nezaobíral, určitě bych jejich Musical.cz nenavštívil (mezi námi i takto jim děláte reklamu).
Nebudu nikde hledat pravopisné chyby, které se najdou všude, když se chce.... Ani nebudu chválit žádný web, ani článek.
Když se chcete hádat, prosím, ale nebylo by lepší věnovat ten čas muzikálům a dění okolo nich??? Diskuzní server si dnes umí pořídit téměř každý, kdo prošel 2. třídou základní školy. A co se týká přístupů na web existuje také něco takového jako veřejné počitadlo.... Hodně úspěchů a muzikálů. Láďa.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
Díky Romčo...Samozřejmě, že se mohu ohánět šlušností, člověk co se ke mne chová slušně nemůže říci, že bych byla neslušná.a když jsem mám asi k tomu svůj důvod.to je přesně to co sto let nechce hafo zabedněných lidí pochopit.že ja nejsem ta co škodí, ja jsem ta co se brání!A to je do háje rozdíl! a k Vám?Co jsem řekla Vám,Šárko že to tak utrpělo Vašim egem? Napsala jste něco s čím hluboce nemohu souhlasit, jen jsem potvrdila, že jste asi mimo, to nemusí být ani tak urážka, jen prostě konstatování, že asi nevíte o čem je řeč, to je celé, až Vás budu urážet, poznáte to.Nebudu se ohánět nákejma slovama typu, že je něco fundovanýho, ale řeknu to naprosto normálně a to sice, tak že Pavla Košatku znám jako fan Mariána Vojtka už 2 roky, a myslím, že za tu dobu jsem neřikám hodně, ale už trošku Pavla Košatku poznala.Ale vy si říkejte co chcete, zřejmě s ním máte větší zkušenosti. A jestli mi někdo bude chtít škodit, a furt mi dělat problemy a lízt mi na nervy, svym nefér jednáním, tak ja se bránit budu a nenechám si něco líbit. A když se naštvu, tak to může mít i zajímavý následky.Jednoho krásnýho dne, se pak může hodně lidí divit.A proč tento článek vznikl já tedy sakra chápu, umím si totiž narozdíl od Vás Šárko představit, jak Pavlík dokáže být vůči konkurenci a lidem co mu tzv škodí milej.Jemu totiž s jeho jak již bylo napsáno arogancí stačí, aby jste byla upřímná-To je celé.A jak vidíte, zřejmě to neni jen můj názor, chová se tak i ke konkurenci, a vůbec zřejmě více lidem, na který by naopak neměl machrovat, ale pobrat trochu respektu, zkušeností jiných lidí...je sice hezký, že jistě kus práce odvedl, ale když občas od někoho vyslechne nákej ten názor, a přebere si z toho něco, a třeba by se snažil už dřív spojit s lidma i z jiných serverů, mohl by být úspěšnější-NE!!On to chce po zlym, chce mít pocit, že on je ten nej, a schopný lidi odhání, a poštvává si, viz Romana Janoucha, jak mu pomohl v začátcích FK MV, a ted?Jak mu narostl hřebínek?! Odhání i lidi ohledně těchto serverů..Tak jako co chce.Kdyby byl s trochou pokory,slušnosti tak třeba by to mohl dotáhnout dál a uplně v klidu, nevím co mu tyhle lidi udělali.Pochybuju, že pan Škvor nebo jiní přišli a zničehonic ho napadli a řekli, že na této scéně nemá co dělat, a že to bude mít těžký.Třeba by mu i pomohli, a jak se říká ,mládí vpřed´Ale v současné době už se mu tyto lidi nehodí, tak je posílá do háje!!!!A Ti co se mu nehodí a nehodili, a jen maj SVŮJ názor, a ne názor, kterym se patla med kolem pusy, tak ty ,likviduje´ zbabělým způsobem, pokud to lze.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
Mimochodem Romčo takoví lidi(a že jich bylo docela hodně) ja poznala za 18 let života, protože jsou všude kolem nás.A řikám, ještě docela nedávno jsem byla hodně naivní holčička, ale z toho docela uspěšně vyrůstám.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
No to se obávám, že já tím hodně naivním chlapečkem zůstanu asi nafurt. X-krát čowek dostane po ústech a nalítne stejně zase znova...:( R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lara
0
 
 
...jinak byste pravděpodobně nebyl na kandidátce KSČM do EP, že...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Velmi vtipné... Tam šlo naopak o velmi promyšlené rozhodnutí při snaze o podporu čehosi, co s dovolením v současném sobeckém marasmu považuji za nejmenší možné zlo. Ale o případnou polemiku na toto téma prosím v mailu, který k této odpovědi přikládám. Ať to tady Michalovi nezaplevelováváme tématem, které sem nepatří! R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Milý Láďo, žabomyší válka to bezpochyby je. Kluci dělali své servery - Ondrův byl výborný, Pavlův hrozný a nedej bože, když se ho někdo snažil opravovat.

Jen upřesnění: s Petrem Košařem jsem se fakt nerozhádal, jelikož šéfem serveru byl Jakub Zahradník, Petr byl majitel domény. A jako majitel přišel za Jakubem, že se mu nelíbí "chválerní" českých muzikálů, neb ta díla vydávaná za muzikály dle něj s muzikálem jako žánrem nemělo nic společného. Proto se divím, a nejsem sám, že připustil tento obsah na své doméně.

Tento editorial vznikl, jelikož logicky uzavírá články o naší historii. Pokud jde o špatnou atmosféru, začala vznikat na druhé straně, kdy se hlavně Ondra začal nevhodně vyjadřovat. Na to, jaké diskuze "o nás bez nás" probíhaly, je tento článek jen shrnutím faktů, které jsou doložitelné jak z mailové komunikace, tak i dalších zdrojů.

Muzikálům se budeme věnovat stále, a pokud bude překročena míra zdravé konkurence, pak na to budeme přiměřeně reagovat. A nakonec - toto není diskuzní server, ale jak vidno, diskuze se strhne jen na kontroverzní téma, nikoliv pod článkem. Přál bych si, aby Vás tato "válka" neodradila od muzikálu jako žánru - ten za to fakt stojí.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
Kdyby nestálo, tak se na vše vykašlu,-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Vladimír Marek
0
 
 
Dámy & pánové
Buďte velkorysí. Myslím obě strany. Celé mi to přijde jako klukovské žalování, že se spolužák devastujícím způsobem uprdl.
Vyčítat si gramatické chyby je opravdu pitomé. Bývá to jedna z laciných zbraní na diskuzních fórech, kde někomu došly argumenty. To nevede nikam. Hádky a ostouzení jeden druhého nevede rovněž nikam. A pokud se tyto spory řeší v kyberprostoru, vede to jenom k nedorozumění. Chybí k tomu člověk a jeho hlas a jeho tvář a jeho gesta a...
Soudím, že každý server věnující se hudebnímu divadlu (a nejen tomu) má svůj okruh stálých příznivců. Tak proč se předhánět malichernostmi a online "válkami", když stačí aby se každý se zúčastněných snažil aby si mohl člověk vybrat to co mu vyhovuje názorem, stylem, grafikou atd, atd.
Kluci, vybodněte se na to, moc vás prosím. Já sám navštěvuji všechny stránky věnované lehkonohým múzám a tu se mi líbí to a tam zas ono. Nebuďte jako naše politická scéna. A z té se mi opravdu zvedá kufr:)))
Tak nashle:)))))
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Milý kolego Vladimíre,
tento editorial nebyl žalováním, jen protiváhou k jinde prezentovaným a dle našeho názoru zkreleným faktům. Čili nhěco jako dementi. Jak si můžeš všimnout, kromě této sekce zde najdeš spustu kvalitních článků, které se věnaují výhradně muzikálům, a neřeší žádné spory. A tak by to také mělo zůstat.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Milý kolego? No dobře, je Ti 40, ale přece jen divadelní umělec nejsi, ne? Já tedy lidem od divadla, kteří něco umí, říkám zásadně "Mistře," jo, u dam je to horší, tam spíš neoslovuji a toto nahradím pozdravem. Ale při představě, že bych třeba Tomáše Trapla měl nazývat "Kolego," to by mi asi upadla ústa... Je to takový borec, že jeho kolegou nebudu ani za 150 let - a totéž se dá říct o mistru Markovi. R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Romčo, Romčo,
ted si dovolim zase ja zareagovat na Tvůj komentář - Mistře?? Kde berou páni umělci právo na oslovení mistře? Je spousta lidí v nejrůznějších profesích, kteří jsou více než dobří a přesto je nikdo a podotýkam NIKDO, neoslovuje titulem mistře! Co třeba takový neurochirurg, který denně zachrańuje lidské životy nebo hasič, který vynese dítě z hořícího domu? Tam by slovo mistr sedlo jak ulité.
Takže si dovolim oponovat coby zapřísáhlý rebel - slovo mistr panům umelcům teda rozhodně nepříslusí, byť by byli sebelepší - to že jsou vidět na scéně jim k tomu právo nedavá - a budu spravedlivá Nikomu z nich !!!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michaela
0
 
 
Souhlasím s Renatou! Tento titul skutečně hercům nepřísluší! Když už, tak takovýto titul pasuje lidem, jakou jsou lékaři, vědci, atp. To, že si na "Mistry" leckdy hrajou, je věc zcela jiná...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Líba
0
 
 
A nejvíc si na Mistry hrajou ti, kteří toho umí nejmíň.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
MIchaelo a Rennie... Já vám ale nevnucuju to, abyste je oslovovaly: "Mistře!" To bych si nedovolil. Já jen konstatuju, že jsem na toto oslovení zvyklý - patrně proto, že se tak lidem z branže říká už několik staletí (to jsem si rozhodně nevymyslel já). Ale pravda, neříká se tak jen umělcům. Už ve středověku se tak říkalo univerzitním profesorům (ovšem i tady to bylo odvozeno od svobodných umění), na Západě dokonce titul mistr je ekvivalentem našeho magistra. No a jsme zvyklí říkat mistře i malířům pokojů, nebo naopak se oficiálně říká mistře šéfům na stavbách a v jiných dělnických profesích. Proto na oslovení Mistře nevidím nic nadneseného. Myslím si, že umělci si toto oslovení také zaslouží...
Jinak s vámi ale souhlasím v tom, že lékaři či hasiči, kteří zachraňují životy, jsou pro společnost daleko významnější složkou - ovšem ty s dovolením nepovažuji za mistry, ale za polobohy, často pak vyloženě za bohy!
R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvilova
0
 
 
Zvyk ještě neznamená, že je to tak správně a just NE :o))) I zvyky je třeba měnit, ostatně všechno bylo kdysi zvykem a podívej, jak jde svět kupředu ;o)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
No právě, směřuje mílovými kroky do ...*****...e! Tedy, dámy prominou, šlo napsat do záhuby...:) R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Gabor
0
 
 
Romčo, Vy musete být ale neskutečně komplikovaná osobnost, že...? Členství v KSČM, to chce silný žaludek, vědomně si dávat jiným najevo, že jsou něco víc (přitom jsme si rovni), k tomu všemu dělat posledního ocáska u muzikálů...to je skutečně zajímavé, nejste Vy náhodou nějak poznamenán tím, že jste nedokázal v životě to, co jste chtěl? Nezžírá Vás něco? Nechci, abyste se tu svěřoval, jen se zkuste zamyslet...jestli to dokážete...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lukas Pohoralik
0
 
 
konecne nekdo, kdo si vsiml, ze Romca je jen trapnou komickou figurkou...ale pardon...vzdyt on jiz nekolik let pise do prestiznich deniku, tak snad se ho toto nejak nedotkne..ale je to bezesporu jenom zamindrakovanej komunistickej ...*****... (bez prominutí), který by rad nekdy neco dokazal a ono porad ne a ne...Jdi se zahrabat, "Romčo"!!!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Také Vám přeji hezký den, ctihodný nezamindrákovaný demokrate...:) R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvilova
0
 
 
Tedy pánové,
tohle byla opravdu slabota!! Přestože máme s Romanem spoustu rozdílných názorů, tak tahat sem kohokoli politickou příslušnost a snažit se ho pranýřovat za to, že je to příslušnost náhodou příliž nepopulární - to je rána pod pás a hlavně nedostatek jiných nosných argumentů. Odkdy politické zaujetí souvisí s vášní pro kulturu ?? Velmi by mne zajímalo, zda byste oba, krom těch urážek vysypali z rukávu stejně rychle i nějaký kulturní rozhled krom toho politického?! Ne nadarmo se říká, že kde dojdou argumenty nastupuje hrubá síla !!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Tak já toho posledního ocáska dělám i v té KSČM. A dělám ho rád. Všechny své práce, které dělám, dělám rád a ku obecnému prospěchu, pro radost druhým... Silný žaludek chce podle mě spíš členství v ODS a spol., která je bývalými bolševickými nomenklaturními kádry a jejich pomahači prolezlá nejvíc ze všech současných parlamentních stran, jen se o tom jaksi nesmí nahlas mluvit, že?! Takže s dovolením opětuji Váš dotaz. Nezžírá spíš něco Vás? Zkuste se zamyslet... jestli to dokážete. Hezký den R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lukas
0
 
 
Romčo, ja nemám slov...akorát potvrzujete výše zmiňované..je mi z vás špatně..
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Aneb pravda, která se někomu nehodí do krámu, smrdí, že?! Já jsem sem politiku tahat nezačal... Přeji příjemný den a řečeno s klasikem, slunce v duši! R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar L.end.a
0
 
 
Gabore nekoukl jste náhodou na tyto stránky skrz to, že jste fanda muzikálů? Nevím jakym zvláštnim pohledem nahlížíte na Romanovu činnost u muzikálů, ale on se právě o ty fandy mimo jiné své činnosti stará. Jestli vám to nestačí, nám jo .... A stará se dobře!!!!
A to, jak oslovuje herce, je čistě jeho věc. Někdo někoho vědomě vyvyšuje a někdo někoho vědomě uráží..... Co ubližuje víc?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Gabor
0
 
 
Reagovat musím rozhodně na člověka, který má evidentně problém v sobě - a ten tu ráčí rozdávat rozumy. Kdyby mlčel, udělal by líp.

A dovolím si poznámku, ty Romčo jeden - KSČM doposavaď neprošla žádnou modernizací, v jejích stanovách se, pokud vím nic nezměnilo, je to pořád KSČ...kdežto v ODS i jiných stranách jsou mladí lidé, kteří nikdy komunisty nebyli...to, že jsou ve velkých parlamentních stranách přeběhlíci i komanči s převlíklým kabátem je evidentní. Jen nechápu, jak v dnešní době se k nijak NEREFORMOVANÉ KSČM může někdo přidat, no možná leda trouba, protože debila bych nerad urážel.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Líba
0
 
 
Souhlasím s Renatou. Chtěla jsem napsat něco podobného, ale Renata byla rychlejší.:-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Vladimír Marek
0
 
 
Ano, já vím. Ale nedalo mi to. Jsem krajně mírumilovný (což si mnoho lidí plete s debilitou a pokoušejí se mi delikátně nasrat na hlavu:)))
Přišlo mi zbytečné aby se rozhádali lidé, kteří mají pro žánt takové zanícení. Ovšem pokud se z něho nestane zánět ... ehm .. že :)))
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Milý Vladimíre,
já v podstatě také, ale nemám rád - stejně jako ty - když si někdo plete mírnost ze slaboštvím. A jelikož toho, o kom píši jsem bohužel měl možnost poznat, přesto jsem reagoval až ve chvíli, kdy jsem měl pocit, že míra únosnosti byla překročena. Myslím, že otevření bolavé rány a její radikální pročištění by mohlo zabránit zánětu :-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
A kdo je Mistr Marek?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Vladimír Marek
0
 
 
Prosím bez titulu. Jsem skromný:))) Nařčení z falešné skromnosti vyvrátím citátem z Franze Kafky: "Každá skromnost je falešná, jinak to není skromnost." :)))
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Pluto
0
 
 
Tak jsem na tyto stránky zamířil po delši době, přečetl si kromě dalších zajímavých článků i tento editorial a diskuzi pod ním. V prostředí internetových serverů se (i jako novinář) pohybuji v několika různých oblastech, i tam jsem zažil řadu podobných "sporů" a "přestřelek". A jak tak sleduju, je to všude pořád stejné. V příštích letech se určitě objeví další konkurence a na podobné souboje už si nikdo ani nevzpomene. Vykašlete se na to a věnujte se skutečně tomu, o čem tyto stránky mají být a proč sem většina čtenářů chodí - kvůli muzikálům. Neznám osobně ani pana Škova, ani nikoho z konkurenčního serveru. Výše napsaným editorialem se autor snížil na úplně stejnou úroveň, jakou kritizuje u konkurence. Tímto způsobem se seriózní novinařina nedělá a pokud skutečně chcete rozvíjet nějaké války mezi sebou, dělejte to na úrovni emailů nebo v diskuzích, které jsou tomu určené.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Milý Pluto (a všichni výše, kteří napsali v podobném duchu). Nezlobte se, ale tohle přesvědčování zdejšího "majitele", aby - lidově řečeno držel hubu a krok - mi přijde tak trochu jako alibismus. Má-li Michal představu, že sebe, svůj projekt a lidi ze svého týmu musí chránit, že se jich 1x za uherák třeba taky může zastat, pokud se jinde na ně veřejně kydá hnůj, tak proč by to neudělal? Nikdo vás přece nenutí to číst.
R.
PS: A ve vší úctě k Mirce či Věrce - modelky to teda zrovna nejsou. Za to umí napsat, resp. mají znalosti v oboru (technická poznámka k jednomu z ironických faulujících příspěvků výše).
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Vladimír Marek
0
 
 
Romčo, probůh, nerozmazávejte to již. Je to už opravdu dětinské handrkování na diskuzním fóru, které nic nevyřeší a pojde z toho jen zbytečná, zlá krev. Vy jste zdatný a neohrožený diskutér, ale řešení problému netkví ve vykrvácení ze slov na fóru:)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Mistře, ale já nic nerozmazávám. Jen reaguji na Pluta a snažím se přitom držet odstup. O to se ostatně v této diskusi snažím od začátku, přestože bych k tomu taky měl co říct. Ale souhlasím s tím, že účel by to stejně nesplnilo, tak radši se osobně do sporu nepřidávám. Ale alibismus fakt nikdy podporovat nebudu. Michal tu jednou vysvětlil, že sebe a své lidi brání a trvám na tom, že na to právo má. Jednou tuto formu zvolil, tak to prosím respektujme. Rochnit se v tom ovšem už jistě nemusíme. Hezký večer R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
Ne doopravdy mne fascinuje, jak když někdo prostě má názor proti, nebo se jen snaží někoho bránit nebo něco, tak hned je to rozmazávání a urážení a nevim co! Nepochopim, že se v poslední době tak moc rozmohl alibismus, asi jsme doopravdy s Romčou ze stejného vrhu, jak nám Pavel Košatka řekl, ale asi na tom tentorkát něco je, a mne to teda ani neuráží, ale hold asi máme na to stejnej názor,protože je to fakt nemožný všechno.Člověk se jen vyjádří a hned je nejhorší a rozmazavá to, přitom nikoho neuráží, a jen chce říci své jako každej.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
Gabor,Lukas Pohoralik-Teda Pánové, už Vám někdy někdo řekl že byste měli lidi posuzovat podle charakteru? Mimochodem tohle je server o muzikálech, a myslim, že takový vyjádření je teda síla.Přesně takovýhle jako jste vy, maj právě ty největší problemy v životě, nejvíc komplexů a zřejmě nedosáhli toho, co chtěj, poukazují zbaběle na ostatní,Romča na mne působí dost vyrovnaně, myslim, že vy dva byste ještě rádi dělali takovýho ocase, jako dělá Romča u např. těch muzikálů, jeho politický vyznání je koneckonců jeho věc.Řešte si radši svý problemy vy šašci, a neplette se do jiných.Si Vás dokážu představit, dva chudáčci pohromadě-jediná zábava po netu urážet lidi.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lukas
0
 
 
Deniso..a ty si kdo??? Hled si svyho a teprve az budes pozadana, reaguj...do te doby soupej nohama a neplet se do toho, po cem ti nic neni..Urazet Te nebudu, nemam k tomu duvod..
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
No safra, a já si doteď myslela, že je to diskusní fórum se svobodou slova a ono NE!! Tady se smi reagovat jen na vyzvání a jinak se tu šoupe nohama .. No podívejme, člověk se každý den něco dozvídá. Ještě, že to vím - hned se cítím o moc bohatší...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lukas
0
 
 
No tak promin, ale kdyz Denisa pise takovy nesmysly a hraje si na psycholozku, neda se reagovat jinak... Nemam pocit, ze by se ji nekdo na neco ptal a tak si opravdu myslim, ze je nemistne to, oc se ona snazi...jakesi zastavani nekoho, rozbory osobnostnich a charakterovych rysu, urazeni,... Denisa je proste hloupy clovek a pokud ji to nekdo nenapise polopaticky, mohlo by se stat, ze bude opet reagovat..jak jinak, nez unahlene a beze smyslu..
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Lepší možná trochu jednodušší člověk než diktátor s fašizoidními rysy, Lukasi. A Denisa neudělala nic jiného, než že okomentovala (a to velmi intelektuálně a chápavě) primitivní výlevy těch, kteří si hrají na velké antikomunistické odbojáře jako dejme tomu bratři Mašínové, ale chovají se přitom hůř než ti, proti kterým bojují... Měl byste se nad sebou zamyslet, už nežijeme v totalitě, ale údajně ve svobodné společnosti, kde má každý právo na názor i na vlastní myšlenkovou orientaci. Ale s tou svobodou by měla jít ruku v ruce také slušnost - a tu Vy evidentně postrádáte, neumíte-li přijmout názor druhého (i když s ním samozřejmě nemusíte souhlasit, jde o to ho respektovat. Takže se zase oklikou vracíme k tomu Voltairovi a Masarykovi.). R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Gabor
0
 
 
Je humorné a zároveň děsivé, když o totalitě a svobodě mluví KOMUNISTA... Ramčo, co teda jste, jste v té KSČM jako člen, nebo jste člen, ale myslíte jako ODSák, nebo jste chtěl být jen zajímavý tím, že jste v KSČM, nebo jste zkrátka jen hloupý člověk, kterej je zapšklej a chtěl by, aby se opět vrátila doba nedávno minulá....
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Když už se ptáte, nejsem komunista, ale socialista v komunistické straně - protože skutečná silná socialistická strana v naší zemi bohužel není. ČSSD nelze brát tváří v tvář její politice za skutečně levicovou stranu - bohužel. Nicméně odpovím to, co Lukasovi. Bohužel jste také stižen přísně černobílým viděním světa, také máte tendenci škatulkovat lidi podle zjednodušeného klíče, který je teď u novodobých pedagogů moderní (ne že by před listopadem to bylo obráceně výrazně jinak), takže vysvětlovat Vám, že když někdo není antikomunista, nemusí to být a priori rovnou komunista, resp., že o svobodě rozhodně nemusí mluvit jen ti, kteří myslí jako ODSáci, to by bylo evidentně tak jako tak nad Vaše chápání... Určitě bych nechtěl, aby se vracela doba nedávno minulá, ale zároveň odmítám i dobu současnou a vžby budu usilovat o to, aby lidé pochopili, že řešením je vydat se zlatou střední cestou, cestou rozumu. Tj. cestou, na kterou si vezmeme to dobré ze současnosti, to dobré z té doby nedávno minulé a to špatné z obou period prostě hodíme za hlavu. Bude-li vůle, bude to realizovatelné. A bude potom srdečně jedno, jakým -ismem to budeme nazývat... R.
PS: Ačkoli nejsem komunista, v dnešní KSČM jsem poznal pár skutečných komunistů, přesvědčených skromných lidí, kteří by se nejraděj rozdali ve prospěch všech - a to zcela nezištně - a těch lidí si nesmírně vážím! Bohužel, je jich opravdu málo. Většina na té ušlechtilé ideji (sic nerealizovatelné za podmínek současného hodnotového uvažování většiny populace) sociálně spravedlivé společnosti skutečně žel jen parazituje...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Jitka K.
0
 
 
"volby do EP ve dnech 5. a 6. června 2009 - Hlasovací lístek strany č. 21: Komunistická strana Čecha Moravy - kandidát č. 19 Mgr. Roman J., 36 let, státní občan ČR, novinář, Praha, člen politické strany KSČM"
Schizofrenie?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Proč schizofrenie? Prosím vysvětlit, na základě čeho tak usuzujete? Díky R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Michale, nechceš už zasáhnout? Nacpalo se sem pár extremistů, kteří používají dvojí metr, hrají si tu na jediné neomylné a spravedlivé (zejména pan Lukas/Lukas Pohoralik) a zatímco mé slovo do ...*****...e jste vyhvězdičkovali, ačkoli jsem se za něj ještě v témže příspěvku omluvil, zatímco terminus technikus komunistický ...*****... patrně nevadí? Mně teda nevadí, protože od netolerantního jedince je pro mě takové označení naopak poctou a potvrzením toho, že jsem se postavil na správnou stranu barikády, ale trochu zavání právě tím dvojím metrem. Gáborovo hraní si na psychologa, jeho rozbory osobnostních a charakterových rysů Lukasovi nevadí, ale Denisino ano? Denisino urážení (ač termín šašek mi přijde daleko slabší než termín ...*****...) mu vadí, ale sám používá ještě horší? A tohle Ti nevadí? Dvojí metr na konkurečním webu, o kterém tento editorial je, mě nepřekvapoval, ale tady je mi to trochu líto... R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Aha, tak ono se to slovo vyhvězdičkovává automaticky. Ale měl bys do seznamu vulgárních výrazů zařadit i jiné termíny, evidentně je neúplný:) R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Lukáši Pohořalíku, Gabore a všichni ostatní, kteří sem taháte nebo tahat budete politiku - ukončete diskuzi na toto téma, to k muzikálům nepatří. Je mi jedno, jakého vyznání je Košatka s Doubravou, stejně jako mě to nezajímá u producentů muzikálů nebo herců. Takže prosím, konec toho napadání. Pokud by to neustalo, začnu tyto příspěvky mazat. Aby bylo jasno, nemám nic proti diskuzi, ale mám zásadní výhrady ke stylu a cíli některých diskutujících., což jsem konkrétně Lukášovi už psal v této diskuzi jednou.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
No to teda je chlapečku, protože já si nenechám s...do přátel!!!!!Spíš kdo si Ty, to teda to by mne zajímalo, chudáček první třídy.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
Mimochodem Tebe se někdo tázal? Nevim o tom.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lukas
0
 
 
Nemám zapotřebí se tu s někým hádat, jen jsem chtěl vyjádřit svůj názor, což jsem již udělal..
Denisko, Denisko...jsi rozkošná...áách jo..:-D
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lukas
0
 
 
Michale, omlouvám se, ale z některých Romanových příspěvků je jeho politické zaměření cítit až moc a já jsem to chtěl jen nazvat pravým jménem.. Politiku sem jako první zatahoval právě "Romča", ačkoliv pouze podprahově, ale jeho komunistické nadšení z nich přímo sálá...
Jinak mezi námi, všichni se ohání tím, že tento server je jen o muzikálech, co tady potom v tom případě vůbec dělá tento článek??
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Lukasi, Romana znám dlouho, se svou příslušností se nijak netají, ale NIKDY ji nezatahuje do diskuze. Prostě proto, že sem opravdu nepatří.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Jsem rád, Lukasi, že umíte napsat nějaký příspěvek také slušně a bez negativních emocí, ačkoli máte problém, že jste stižen černobílým viděním světa. Konstatace faktu, že svět směřuje do záhuby, není žádné komunistické nadšení, ale nepříjemná vědecká pravda, kterou se dozvíte při studiu současného stavu životního prostředí od odborníků napříč politickým spektrem. Popiračů globálního oteplování je ve světě pár desítek - patrně k nim patříte. Každopádně toto není žádné podprahové zahahování politiky.
A co se týče náhlé kritiky tohoto článku - a že Vám najednou vadí, když ještě před atakem mé nevýznamné osoby jste se do diskuse velmi aktivně zapojil bez náznaku nevole toho, že sem Michal tento příspěvek dal?! Zvláštní střídání postojů ze dne na den dle potřeby... Nj, každý jsme nějaký.
Vše dobré,
R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Opr.: zatahování...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
To já tu potřebu klidně budu mít, když budu narážet na takovýhle individua a o Tvůj buranskej názor se též nikdo neprosil, a ja už vůbec ne.Pro lidi, co mi jsou nesympatičtí, tak jsem pouze DENISA NIKOLIV DENISKA!!!!! Mimochodem, to že jsem rozkošná vím, i bez Tebe chlapečku.Je mi jasný, že na holku jako jsem já, TY nebudeš nikdy mít, a proto co jiného Ti popřát než pěkný snění.Joo...A tenhle článek se muzikálů týče, zkus popřemýšlet.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Lukas
0
 
 
...ted si mi to nandala...fnuk fnuk..
PS : Na Tebe (nebo bych mel spis napsat na Vas, kdyz chovate vuci me takove nesympatie) opravdu nikdy mit nebudu..A jsem za to rad..

Romane, svuj nazor jsem nezmenil, jen jsem to pripomnel az prave v momente, kdyz jsem byl za to narcen..A s tim, ze jsme kazdy nejaky plne souhlasim... joo, a globalni oteplovani je mytus, jak jinak :-D
S pozdravem
L.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
Nešlo o vykání a tykání, ale o oslovení moji osoby, o MOJE jméno, a to je rozdíl, i když zase vidím tu jistý pokrok ve slušném chování. Noo, je fakt, že co si budu zvedat ego na něčem takovym, takovej parazit zase nejsem. Kdybych chovala sympatie k lidem, co v první řadě uráží mé přátele a ještě navrch jakým ubohým způsobem, tak bych byla fakt už uplně na palici (o druhé řadě radši nemluvě). Chápu, že jsi rád, co Ti jiného zbývá, než být v Tvé situaci skromnější. Ale člověk si zvykne na leccos, že?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Teď to, Dennie, vypadá, jako že reaguješ na mě:)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Denisa
0
 
 
Tak Ty víš, že ne a co se tý šipky týče, tak to dělám pro to, aby to nebylo rozházený v textu, ale aby co je nejnovější, tak aby bylo hned dole, co kdyby se to v textu náhodou ztratilo,-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.