Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Srdcový král se vřítil na svém Harleyi do Divadla Kalich

Srdcový král je roztančený muzikál pod taktovkou choreografky Petry ParvoničovéV Divadle Kalich se 21. září 2016 odehrála pražská premiéra muzikálu, složeného z největších hitů rock’n’rollového génia Elvise Presleyho s názvem Srdcový král. Pod režisérskou taktovkou Šimona Cabana vzniklo představení, oplývající vynikající hudbou, vtipem, a jak už bývá v Kalichu dobrou tradicí, také skvělými hereckými, pěveckými a tanečními výkony, v čele s Janem Křížem v hlavní roli. Musicalnet u takové příležitosti nemohl chybět, a tak vám nyní přinášíme z tohoto představení reportáž.

Celým muzikálem prolíná svižný rock’n’rollPůvodní muzikál All Shook Up měl premiéru na jaře roku 2004 v Goodspeed Musicals. Poté ho diváci mohli spatřit v Chicagu, kde prošel ještě konečnými úpravami, a v této podobě byl uveden 2. března 2005 v Palace Theatre na newyorské Broadwayi. Za výkon Cheyenne Jacksona v hlavní mužské roli získal muzikál cenu Theatre World Award a po více než dvě stě reprízách na Broadwayi se muzikál vypravil na úspěšné turné po Spojených státech a později v roce 2015 pod názvem Love Me Tender také po Anglii. Muzikál byl uveden také v Japonsku, Korei, Německu, Švédsku a Holandsku. U nás je muzikál poprvé uveden v češtině.

Genny Ciatti a Roman Tomeš si zahráli mladou zamilovanou dvojiciAutor příběhu Joe DiPietro se při psaní nechal inspirovat Shakespearovým Večerem tříkrálovým, a tak se v ději všechny jednající postavy do sebe postupně zamilovávají. Nesourodých zamilovaných párů se v představení najde víc, každý po někom tajně touží a někoho hledá. Do malého městečka na typickém americkém zapadákově přijíždí jednoho dne mladý rebel Chad, aby si zde nechal opravit svou porouchanou motorku, a mezi místními obyvateli vzbudí pořádné pozdvižení. Jak vše dopadne, na to se přijďte podívat do Divadla Kalich, děj vám nebudu prozrazovat.

Zdá se, že ani Nátalii není Chad lhostejný, ten o ni však nestojí… zatímProzradit vám ovšem můžu, že se budete výborně bavit a muzikál vás strhne svou pozitivní atmosférou a skvělými tanečními čísly v choreografii Petry Parvoničové. Svou roli frajera Chada pojal Jan Kříž s velkou nadsázkou, a tak dává postavě lidský rozměr, který je pro diváka stravitelný. Pod režijním vedením Šimona Cabana není v představení o komické situace nouze, které jsou vybalancované tak, že nepřekračují hranice podbízivosti.

Za zastavení stojí scéna, která je dílem rovněž Šimona Cabana.

Jan Tenkrát v roli slušňáčka Dennise exceloval

Tvoří ji jediná kulisa, stojící na točně, kterou rozděluje na půlku a pohybem točny se tak proměňují různá prostředí, například baru, knihovny, autoopravářské dílny nebo radnice. Ve stěně jsou umístěny tři otvory, které se střídavě mění v okna, tu v průchody… Ačkoli nápad diváka zpočátku jistě zaujme, stálým opakováním stejného se v průběhu představení stává poněkud fádní. Problém malého jeviště Divadla Kalich se snaží scénografové vyřešit každý po svém, ale nemohu se zbavit dojmu, že u předchozích inscenací se jiným scénografům dařilo tento oříšek rozlousknout nápaditěji. Kostýmy vytvořila výtvarnice Zuzana Straková v odpovídajícím retro stylu 50. let a plně korespondují s danou dobou, takže jim nelze nic vytknout.

Pořádně nadupaná motorka hraje v muzikálu hlavní roliVýběr hereckého obsazení dává příležitost novým tvářím a mladým talentům, jejichž výkony jsou velmi vyrovnané a pro mnohé diváky budou milým překvapením. V hlavní roli Chada se skutečně v nejlepším světle předvedl Jan Kříž, který zraje každým dalším představením. Dvojroli Natálie/Eda se ujala Petra Kosková a nutno přiznat, že se jí zhostila více než se ctí. Byla výborná jak po herecké, tak po pěvecké stránce. Intelektuálku Sandru ztvárnila Martina Martiníková a diváky jistě pobavila svým smyslem pro komično i nadsázku.

Petr Vondráček v roli Jima Hallera a Marie Křížová coby barmanka Sylvie si také nakonec padnou do notyRoman Tomeš představil své herecké i pěvecké kvality v roli syna starostky a „maminčina mazánka“ Deana Hyda. Jako jeho partnerka mu zdárně sekundovala Genny Ciatti coby naivní, ale miloučká dívka Lorraine. V roli slušňáčka Dennise mě nadchnul Jan Tenkrát, který podal opravdu vynikající herecký výkon. Petr Vondráček mě mile překvapil v roli bláznivě zamilovaného vdovce. Také Marie Křížová má roli barmanky a matky Lorraine jako ušitou přímo na míru a podala skvělý herecký i pěvecký výkon. V úloze upjaté staropanenské starostky se představila výborná Alena Štréblová, která má v představení dostatečný prostor ukázat všechny stránky své osobnosti.

Publikum bylo premiérovým představením nadšenéCo říci závěrem? Srdcový král je muzikál nabitý největšími hity Elvise Presleyho v podání našich předních muzikálových hvězd, ale i zcela nových tváří, které vás jistě velmi mile překvapí. Setkáte se zde s řadou komických situací, nadsázkou, ale se scénami, které vás dojmou. Závěrem si troufnu říct, že muzikál Srdcový král se jistě zařadí k nejzdařilejším titulům, které Divadlo Kalich na své scéně uvádí. Nenechte si ho proto ujít! Vstupenky seženete v obvyklých předprodejích nebo přímo v pokladně Divadla Kalich.

 

Mahulena Bočanová vyvedla na premiéru dceru Márinku Ani Petra Janů si nenechala muzikál ujít Zdá se, že Petra Parvoničová se chystá premiéru pořádně zapít… Děkovačka ve znamení krásných pugétů nebrala konce
Genny Ciatti mohla být se svým výkonem spokojená Ani Bohouš Josef na after party nechyběl Účinkující dostali za svůj výkon nádherný, ale hlavně skvěle chutnající dort Jan Kříž si roli Chada pořádně užil a s ním samozřejmě i diváci

 

Osoby a obsazení premiéry
Chad Jan Kříž
Natalie Haller Petra Kosková
Dennis Jan Tenkrát
Jim Haller Petr Vondráček
Sylvia Marie Křížová
Sandra Markéta Martiníková
Lorraine Genny Ciatti 
Dean Hyde Roman Tomeš
Starostka Matilda Alena Štréblová
Šerif Earl Michal Pleskot
Aretha Gloria Šudomová
Doris Veronika Šlapanská
Patsy Kateřina Górnioková
Brenda Martina Ctiborová
Lee Jiří Minařík
Johny Radek Fišer
 Carl Lukáš Prokop
 Roy Ondřej Bohata

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.