Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Kudykam směr Státní opera Praha

Petr Hapka, Michal Horáček a Oldřich Lichtenberg11. 11. 2008 v 11 hodin se konala první tisková konference k připravovanému projektu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam. Premiéra je naplánována na čtvrtek 22. října 2009 ve Státní opeře Praha.

Představení projektu Kudykam novinářům ...Jedná se o písňový text o 1600 verších, která jsou dílem Michala Horáčka, s hudbou skladatele Petra Hapky. K hudební spolupráci byl také přizván Ondřej Brzobohatý, který se postará o instrumentaci a scénickou hudbu. V celém představení zazní devatenáct písní, přičemž první píseň " V Penziónu svět" vychází z předchozí spolupráce panů Hapky a Horáčka. Další písně jsou zcela nové a původní. Režijní taktovky se ujal zkušený Dodo Gombár. Choreografii nastuduje Pavel Strouhal. ... se muselo oslavit.Scénografii si vzala na starost Michaela Hořejší. Z herců, kteří přislíbili účast na tomto projektu, uveďme Vojtěcha Dyka, Richarda Krajčo, Marthu Issovou, Ninu Divíškovou, Jana Budaře. Kromě stálého obsazení nabídne Kudykam vzácné hosty: Jarka Nohavicu, Karla Gotta, Lucií Bílou, Janu Kirschner, Dana Bártu, Dana Landu, Matěje Rupperta a další.

Hlavním hrdinou Kudykam je Martin, který obývá jeden pokoj v Penzionu Svět. Ondřej Brzobohatý se podílí na hudební spolupráciMartina trápí otázka, zda má opustit jistotu svého pokoje nebo se vrhnout do nejistot, které se skrývají za dveřmi. Jeho strýc tuto cestu zkusil a dospěl ze suterénu někam vysoko snad až do přízemí. Za předpokladu, že se Martin k tomuto kroku odhodlá, bude mu jasné kudy kam? V okamžiku, kdy si položí tuto otázku, objeví se před ním zhmotnělé přání v podobně Kudykama, který se Martinovi nabídne jako průvodce. Provede ho touto cestou a pomůže mu v jeho dalších krocích, přičemž hlavní rozhodnutí jsou jen na Martinovi. Michal Horáček napsal texty básní ...Na Martina čeká mnoho nebezpečí a dobrodružství. Největší boj svede Martin nakonec sám se sebou.

Zajímavostí celého projektu je, že celý jeho vznik a přípravy dokumentuje tým pod vedením režiséra Jana Mudry. Tento dokument uvede Česká televize v září a říjnu 2009. Nakladatelství Lidové noviny vydá libreto v knižní podobě - verše Michala Horáčka s obrazovou přílohou Borise Janků.Petr Hapka napsal (občas) hudbu ...

Zajímavostí dnešní konference byla účast Petra Hapky osobně, neboť vidět ho v 11 hodin dopoledne je věc vcelku nevídaná. Po tiskové konferenci následovala stejně zajímavá část - oběd, jehož hlavním chodem byla svatomartinská husa. Po dobrém obědě se pak tvůrci věnovali novinářům, přibližovali dílo, svou spolupráci a poskytovali rozhovory.

Fotografie Michal Škvor, text Libuše Váňová

Komentáře k článku

avatar HUGO
0
 
 
Jelikož nejde u editorialů přidávat komentáře, což považuji za velkou škodu a i chybu, které nerozumím, píši svůj příspěvek pod nejaktuálnější článek zde, i když se netýká daného tématu (doufám, že mě bude odpuštěno).
U nového vzhledu stránek vítám konečně možnost možnost psaní komentářů. To je ale asi tak jediné, co mohu pochválit. Celkově mě nový design přijde jako krok zpět, nepřehledný, amatérský a v neposlední řadě velmi, ale velmi něčemu podobný, doufám, že autor odtamtud nečerpal:
http://www.delnicka-strana.cz/
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Antonín Krása
0
 
 
Milý Hugo, děkujeme za komentář a odpouštíme Vám.;-)
Vaši připomínku jsme vzali v úvahu a umožnili komentáře k novému Editorialu.
S DS opravdu nemáme nic společného. My používáme systém Joomla, viz dole.
Jinak nikomu NEdoporučuji klikat na Vámi uvedený odkaz, při načítání stránky DS došlo k chybě vyžadující restartování mého PC.
Těšíme se na Vaše další komentáře, které, doufáme, budou konstruktivní, nikoli destruktivní.:-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Romča
0
 
 
Já musím říct, že vzhled oceňuji. Bílá je alfou a omegou současných trendů, je to prostě doklad kvality! N. r. od různých pestrobarevných dětských fanwebů... R.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Ahoj Hugo, pokud jsi dělal nějaký web, tak sám víš, jak je těžké něco nastavit a odladit. Pokud ne, pak si to nepřej znát. Jak psal Tonda, pokud chceš, můžeš se připojit a pomoci nám vytvořit něco nového.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.