Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Divadlo Broadway se rozloučilo s prázdninami

Martin Pošta a Petr Pečený - nepřehlednutelné posily týmu CleopatraNa poslední prázdninovou sobotu přichystalo Divadlo Broadway ve spolupráci s nadačním fondem Diamant dětem již počtvrté tradiční zábavné odpoledne plné sportu, písniček a soutěží. A tak jako v předešlých letech, přivedlo i letos na trávník průhonického fotbalového hřiště desítky mladých a mladších fotbalistů, vyrůstajících v dětských domovech v různých koutech naší vlasti.

Když se dva perou, třetí L. Olšovský přibíhá Dopoledne patřilo fotbalovým turnajům, kde se proti sobě utkaly všechny dostavivší se dětské týmy. Za podpory svých "patronů", herců a zpěváků broadwayského divadla, mezi nimiž nechyběli Šárka Vaňková,Ředitel Karlínského divadla E. Kulhánek přijel podpořit svůj tým, T. Duchková si vyzkoušela roli chůvy Libuška Hůlková nebo třeba Martin Pošta či Bohouš Josef, změřily své síly děti z 12 dětských domovů a dvou základních škol.

Přestávku mezi jednotlivými turnaji si krátily soutěžemi o ceny. Sportovní nadání a kvality uplatnily a předvedly v zápasech sumo, simulovaném rybolovu nebo v souboji v přetahování lanem, kterého se zúčastnili i protagonisté muzikálu Tři mušketýři. Dříve D´Artagnan, nyní Rufius (A. Bastien) v obležení fanynekNeměřil však síly jeden za všechny, nýbrž všichni za jednoho, a tak bylo více než zřejmé, že celá Broadway táhne za jeden provaz. Do zápasu v sumo byla naverbována Šárka Vaňková, oblékla velmi slušivou gumovou výstroj a následně souboj s malým zápasníkem prohrála. Úspěšnější nebyl ani Alan Bastien, který podlehl nátlaku malé fotbalistky a zřejmě z obavy o dívčino zdraví dobrovolně přijal post poraženého.Facepainting byl u dětí velmi vyhledávaným, výtvory jsou překrásné...

Těsně po poledni publikum odvrátilo upřené pohledy z "greenu" směrem k podiu, kde se vystřídali protagonisté Divadla Broadway. Písničkami zavzpomínali na Tři mušketýry, kteří se s koncem divadelní sezóny rozloučili s pražskými diváky, aby po vzoru svých broadwayských předchůdců, Kleopatry a Rebelů, zapustili kořeny na bratislavské Nové scéně, a připomněli písně z vracejícího se muzikálu Kleopatra.Duet Octaviana (T. Trapl) a Octavie (Z. Norisová)

Se svými písničkami a tanečnicemi se ukázala také Monika Absolonová. Mušketýrskou stěžejku v netradiční osobité verzi předvedli Alan Bastien, Pepa Vojtek, Dušan Kollár a Honza Gajdoš. Bez kostýmů, ale přece v mušketýrském, Míša Nosková byla svým kolegům při zápase (i po něm) oporouvystoupili i Tomáš Trapl, Martin Skala a Zdenka Trvalcová. Návrat Kleopatry demonstrovali Zuzka Norisová s Tomášem Traplem písničkou "Máme svůj Řím" a nové posily muzikálu Šárka Vaňková a Alice Konečná. Šárka zahájila výstup blokem vlastních písniček, svoji roli Octavie pak zúročila v duetu s Bohoušem Josefem. Alice stanula na podiu s Radkou Fišarovou. V jejich podání zazněl duet Kleopatry a Fulvie, "Dámy vládnou".

Tečkou a vyvrcholením charitativního sportovního dne s Divadlem Broadway Fotbalové kreace v podání O. Balagebylo fotbalové utkání, v němž se proti sobě postavili protagonisté a přátelé  pořadatelského týmu FC Cleopatra a členové Hudebního divadla v Karlíně. V broadwayských dresech nastoupili ředitel divadla Petr Dodal, producent Oldřich Lichtenberg, skladatel Karel Vágner, expremiér Stanislav Gross a zpěváci Pepa Vojtek, Alan Bastien, Tomáš Beroun, Monika Absolonová dorazila navečer, ale přesto se bavila skvěle i se svým fanklubemPetr Pečený, Zbyněk Fric či Martin Pošta.

Za Divadlo Karlín nastoupili mj. Savan Tofi, Ota Baláž, Lumír Olšovský a Míša Nosková, jakožto jediná dáma na hřišti. Zápas to byl vskutku velmi vyrovnaný. Dokonce natolik, že se nám ani místním komentátorům (komentátorství "v přímém přenosu" zajistila společnost Háma & Wehrenberg, s. r. o.) U Slepiček se bavil i Ota Balagepřes veškeré úsilí nepodařilo zjistit konečné skóre. Berme tedy vyhlášený výsledek za vyvážený, označme jej za jistou remízu a přijměme tuto skutečnost za pravdivou :-)

Po vyčerpávajícím fotbalovém klání se umělci odebrali zchladit žáhu do nedaleké creperie U Slepiček, kde se loučili s prázdninami a vítali novou divadelní sezónu do časných ranních hodin.

Fotografie Michal Škvor, text Kateřina Kotalová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.