Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Hlasování v anketě Český slavík 2022 bylo zahájeno

Předání cen Český slavík se blíží...Protože se v anketě Český slavík pravidelně objevují jména i muzikálových zpěváků a zpěvaček, jistě vás bude zajímat, jak můžete letos podpořit svého favorita. Každý hlasující zároveň vstoupí do slosování o luxusní automobil Mercedes-Benz GLC. Anketa Český slavík, v níž lidé hlasují o nejoblíbenější populární zpěváky a kapely, oslaví při letošním vyhlašování vítězů 60. výročí. Poprvé v historii ankety na galavečeru 12. listopadu zahraje skupina Lucie a pořadatelé také vzdají poctu nedávno zesnulé zpěvačce Haně Zagorové. Práva na pořádání ankety nově vlastní TV Nova. Její generální ředitelka Klára Brachtlová novinářům řekla, že zatímco dříve televize jako vysílatel ceremoniálu měla jen omezený vliv na obsah večera, nyní bude podoba předávání cen zcela v její režii.

Kdo Českého slavíka získá letos?Loňský ročník s novou strukturou hlasování pořádal matematik a podnikatel Karel Janeček. Při předávání cen mimo jiné kritizoval protiepidemická opatření vlády, která podle něj měla zásadní negativní dopad na kulturu a vedla k rozdělení společnosti. Také jeho slova o tom, že by lidé neměli podlehnout tlaku na očkování dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje, vyvolala velký mediální ohlas. Janeček v reakci uvedl, že si za svými slovy stojí, sociální zodpovědnost podle něj k umění patří a příležitost udílení ceny hudební ankety si zvolil záměrně, neboť hudebníci byli postiženi restrikcemi vlády mimořádně.

Nominovaným přejeme úspěch v soutěžiAnketu v posledních letech jejího konání provázely různé kontroverze, například kolem údajné manipulace s hlasy. V roce 2016 vzbudilo pozornost druhé místo Tomáše Ortela i jeho skupiny Ortel. Kapela byla spojována s krajní pravicí a kritici jí vyčítali xenofobní texty namířené proti menšinám. Po loňském novém způsobu hlasování se letos bude volit opět jinak. Jediným možným způsobem je vyplnění formuláře na webových stránkách www.ceskyslavik.cz . Každý může do konce října hlasovat v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap. Vždy maximálně pro šest interpretů. Jednomu umělci nelze dát více než jeden bod.

Krásné ženy a úspěšní muži se sejdou ve Fóru KarlínHudební fanoušci mohou rozhodnout i o tom, kdo se stane Objevem roku. Vybírat mohou mezi zpěvákem Calinem, zpěvačkou Annet X a skupinou We Are Domi, ve které zpívá Dominika Hašková. Novinkou je i Síň slávy pro ty, kdo se zasloužili o vznik, rozvoj nebo podporu české populární hudby. "Do ní bude uveden vždy někdo, kdo se zasloužil o vznik, rozvoj nebo podporu české populární hudby," uvedl dnes kreativní producent a režisér Pepe Majeský. Nově se také anketa přestěhuje z Hudebního divadla Karlín do Fóra Karlín. Na slavnostním večeru vystoupí všichni loňští vítězové Marek Ztracený, Ewa Farna a kapela Mirai i známá jména české pop music jako Olympic nebo Jiří Korn.

Moderovat bude opět Aleš Háma s Ondřejem Sokolem, které doplní Tereza PergnerováVečerem budou provázet Aleš Háma a Ondřej Sokol. Po 25 letech se do Českého slavíka vrací Tereza Pergnerová. Tehdy spolu s Jiřím Suchým moderovala slavnostní předávání. Letos bude zpovídat legendy české populární hudby. Hudební anketa Český slavík, jejíž vítězové byli poprvé vyhlášeni 14. prosince 1996, navázala po tříleté pauze na někdejšího Zlatého slavíka. K anketě, kterou v roce 1961 vymyslel redaktor Mladého světa a pozdější cimrmanolog Ladislav Smoljak, přitom neodkazoval Český slavík jen názvem, ale i výsledky. Mnoho let anketě dominoval Karel Gott a mezi zpěvačkami Lucie Bílá.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.