Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Marian Vojtko pokřtil CD, které trhá všechny rekordy

Otec CD a jeho kmotrKřest CD je český fenomén, který asi ve světě vůbec neznají. Ve "zlatých" předinternetových dobách to byl jeden z nejúčinnějších PR nástrojů zpěváka, kdy se pozval nějaký VIP kmotr, který CD polil šampusem a pronesl pár vět ve stylu "ať se album dobře prodává". Na to se všichni odebrali do předsálí, aby se přejedli obložených chlebíčků, a opili zteplalým vínem. V současnosti je to samozřejmě již jiné, přesto vydat v době všudypřítomného internetu CD chce opravdu velkou odvahu. Marian Vojtko jí měl více než dost, a křest jeho CD byl mimořádný.

S Markétou Muzikářovou z InflagrantiTrvalo to sice dlouhých osm let od vydání jeho debutového CD, ale nakonec si fanynky nové album tak trochu vyprosily. A sám zpěvák pak vyhlásil na sociálních sítích anketu, jaké by mělo být. No, a tak ho tu máme - jmenuje se jednoduše a příznačně MUZIKÁL... A začly se dít věci! Během krátké chvilky, ještě předtím, než ho stačil Marian Vojtko pokřtít, stalo se album podle ČNS IFPI (česká národní skupina mezinárodní federace hudebního průmyslu) nejprodávanějším albem v české republice, a porazil i takové favority jako Bohemian Rhapsody (soundtrack filmového hitu o legendární kapele Qeen)! Album začalo trhat rekordy v prodejnosti, poslechovosti, a také téměř okamžitě písně z tohoto alba obsadily první příčky hitparád. Zcela zaslouženě je Marian držitelem prestižní Ceny Thálie z roku 2010 za roli Barona Prášila ve stejnojmenném muzikálu.

Marian je členem nového hudebního uskupení 4 tenořiJak už sám název alba napovídá, najdeme na něm to nejlepší z muzikálů, ve kterých Marian Vojtko ztvárňuje hlavní role - Dracula, Tři mušketýři, Jekyll a Hyde, Muž se železnou maskou, Ples upírů, Casanova, Baron Prášil, Angelika, Kat mydlář, Bídníci, Krysař a Fantom opery. Poslední zmíněný muzikál je však kvůli právům nazpíván pouze v anglickém jazyce. Kdo chce slyšet Fantoma opery česky, má čas ještě do června 2019 v pražské Goja music hall, kde - jak jinak - zpěvák exceluje v hlavní roli tohoto kultovního muzikálu. CD by nebylo kompletní bez překrásných duetů, které si spolu s Marianem zazpívaly Natálie Grossová (Milostný duet), Helena Vondráčková (Jediná lásko má), Monika Absolonová (Ágnes a Krysař) a Michaela Gemrotová (The Phantom Of The Opera). Celé album pak uzavírá jediná (a stejně skvělá) původní nemuzikálová píseň Zdeňka Hrubého a Lou Fanánka Není přístupná. 

Michalovy písně ''zabírají'' skoro polovinu CD13. listopadu 2018 jsme se tedy v podvečerních hodinách všichni sešli v noblesních prostorách salonku pražského Buddha baru, kde jsme byli přivítáni osvěžujícím welcome drinkem. Podpořit přišli zpěváka členové vokálního seskupení české populární hudby 4 TENOŘIjehož členy jsou právě Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž, který se omluvil. Mezi prvními se dostavil Václav Noid Bárta, jehož slovní přestřelky s Marianem opět rozveselovaly a bavily celou společnost. Ten také pro své kolegy z uskupení 4 Tenoři natáčí jejich první videoklip. Za dámy dorazily Natálie Grossová s maminkou, nebo Markéta Muzikářová, v jejímž smyčcovém triu INFLAGRANTI Marian hostuje. Chybět nemohl ani tak vzácný host, jakým je bezpochyby Michal David, čerstvý držitel státního vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti kultury, který přišel i se svou milou manželkou, ale hlavně je autorem hudby skoro poloviny písní na CD.

Když dar je reklamou na dárce...Z mnoha svých muzikálových kamarádů si jako kmotra zpěvák této hudební nádhery vybral právě Josefa Vojtka. A když se sejdou tito dva lidé, je jasné, že o zábavu bude postaráno. A bylo! Začalo to tím, že si Pepa myslel, že pokřtí jeho samotného, a byl naoko smutný, když zjistil, že tomu tak nebude. Všichni, kteří se na křtu nacházeli, padali smíchy, když Mariánovi věnoval kulicha s názvem své skupiny. A Marian hned "propíchl", že Pepa chystá jeho nové turné s Kabáty, kde bude samozřejmě místo Pepy lídrem skupiny on. Nakonec zalili stříbrný disk (který, jak věřím, bude brzy zlatý) šampaňským, a tak ho slavnostně a oficiálně za staccata spouští mnoha fotoaprátů a neustávající světelné bouře, a za plné pozornosti všech přítomných vypustili do světa.

Kmotr zalil Mariánovo CD Muzikál opravdu důkladněA co albu popřát? Ať se mu daří ještě lépe, abychom se třeba brzy dočkali dalšího alba MUZIKÁL Podruhé :-). A to by mohlo být rozšířeno o texty písní, které v bookletu CD chybí, stejně, jako písně z muzikálu Aida, kde si Marian zahrál hlavní roli Radamese v Hudebním divadle Karlín. Zbývá dodat, že album si můžete koupit v podobě klasického CD, nebo si ho legálně stáhnout v elektronické podobě v aplikacích mobilních telefonů jako je například Deezer nebo Spotify. Osobně doporučuji obojí :-) Je v tom stejný rozdíl, jako když si přečtete nějakou knížku v nějakém elektronickém zařízení, nebo ji držíte fyzicky v ruce a cítíte tu krásnou vůni čerstvého papíru z tiskárny. A navíc se mohou fanynky kochat tajemným úsměvem zpěvákovy fotky přebalu CD. Mariane, děkujeme za nádherný počin, který se jistě stane nedílnou součástí nejedné domácí hudební sbírky. Doufám, že tvůj vyzrálý, chlapský, nádherný tenorový hlas nás bude nejen v divadlech oblažovat ještě hodně, hodně dlouho.

Natálka Grossová je úžasná i v civilu Každý potřebuje své selfie na sociální sítě Na zdraví CD! Pokřtěno! A s velkým humorem!

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.