Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Zítra má premiéru nový český muzikál Kleopatra

Kleopatra (B. Basiková) a Caesar (J. Helekal)Původní český muzikál Kleopatra, autorů Michala Davida, Zdeňka Borovce, Lucie Stropnické a Lou Fanánka Hagena bude mít zítra, 22. února 2002, premiéru v pražském Divadle Broadway.

Na divadle debutující Filip Renč vytvořil multimediální podívanou, ve které vedle muzikálových herců hrají významnou roli filmové dotáčky s použitím počítačových animací. Diváci tak na třech projekčních plátnech uvidí novou Alexandrii, část Říma i mohutný Nil.

Caesar váhá a bojuje sám se sebou o lásku ke KleopatřeVe třech premiérách (22., 23. a 24.2) si na základě vylosovaného pořadí zazpívají v hlavní roli Bára Basiková, Ilona Csáková, Monika Absolonová a Radka Fišarová. V představení se alternují v dalších rolích také: Zuzana Norisová, Jana Švandová, Markéta Hrubešová, Jan Kalousek, Lešek Semelka, Vladimír Brabec, Tomáš Trapl, Zbyněk Fric, Juraj Bernáth, Jan Apolenář či Daniela Kolářová. Muzikál se zkoušel přes tři měsíce, k nejnáročnějším výstupům patří šermířské souboje, pro které je vytvořena zvláštní bojová choreografie.

Starověký příběh egyptské panovnice, proslavený velkofilmem s Elizabeth Taylorovou, přitahuje české diváky natolik, že ještě před premiérou bylo prodáno přes 80.000 vstupenek.

Muzikál Kleopatra uvádí Cleopatra Musical v Divadle Broadway každý den od 19.00 hodin, v sobotu též od 15.00 hodin, v neděli pouze od 15.00 hodin.

První postřehy ze včerejší generální zkoušky

Bára Basiková jako Kleopatra sní o moci, kterou by jí mohl dát CaesarBára Basiková si přála, aby už to bylo za ní.
Michal David si přál, aby nebyly zmatky.
Company si přála, aby nezapomněla nástupy.
Technici si zase přáli, aby vše fungovalo tak jak má.

Filip Renč si přál, aby diváci nepoznali, že se jedná o generálku - tedy aby kvůli velké chybě nemusel zastavit představení, jako to udělal třeba Jozef Bednárik při generálce Johanky z Arku.

Jozef Bednárik sleduje generálkuJozef Bednárik, přítomný v hledišti při první generálce nám řekl: "Moc sa mi to páčilo. Myslím, že sa má divák na co těšit a prajem všetkým aby sa jim darilo."

Představení je profesionálně bezvadně zpracované, příjemně nasvícené, zvuk je dobře slyšet, projekce je také netradičně vyřešena: kulisy, které se natáčí slouží i jako projekční plocha. Příprava samotné projekce trvala přes 6 měsíců, a na výsledku je to vidět. Podle reakcí přítomných diváků o přestávce se jim první polovina moc líbila, a zaslechli jsme i různé srovnávání s jinými muzikály.

text Janis Sidovský a Michal Škvor
foto archiv muzikálu Kleopatra a Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.