Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Největší hity Petra Nováka zpívá Petr Bende

Petr Bende coby Petr Novák7. listopad 2023, navečer v Praze foukal vítr, který občas přinesl i drobný déšť, což jen potrhovalo sychravou náladu. Já se ale usmívám a zářím štěstím - jdu totiž na neobyčejný koncert! Na - jak věřím - skvělý koncert Největší hity Petra Nováka zpívá Petr Bende, kde si v aranžmá Jana Lstibůrka, pod taktovkou Stanislava Vavřínka poslechnu Filharmonii Hradec Králové, a to vše v Divadle Hybernia, které v poslední době uvádí jeden zajímavější projekt za druhým. Na koncert mě přivedla možnost uslyšet nezapomenutelné písně Petra Nováka a hlavně zvědavost, jak budou za účasti orchestru z úst Petra Bendeho znít.

Petr, doprovázen filharmonikyNa úvod nás přivítal hlas Ivo Plicky, dvorního textaře Petra Nováka, který pro diváky koncertu nahrál zdravici z Miami v Americe, kde žije. Ivo je autorem textů mnoha úspěšných hitů, které na koncertě zazněly. Jako první jsme mohli slyšet píseň "Co je to láska", následovaly další hity, například "Přátelství na n-tou", "Pokoj číslo 26", "Náhrobní kámen", "Povídej", "Já budu chodit po špičkách", a mnohé další. Těmito písněmi Petr Bende dokázal u obecenstva navodit velice příjemnou a neuvěřitelně nakažlivou atmosféru, kdy si mnoho lidí v hledišti spolu s oběma Petry rádo zazpívalo.

Ivo Plicka osobně navštívil  koncert Petra BendehoZhruba v polovině koncertu přichystal Petr Bende divákům nečekané, velmi šokující překvapení: Ivo Plicka osobně přišel na pódium, kde před ním Petr Bende poklekl a publikum nadšeně aplaudovalo ve stoje. Viditelně dojatý Ivo promluvil k divákům o svém dětství, kamarádství s Petrem Novákem, a společné tvorbě, z níž nám zůstaly tak nádherné písně, které si rádi zazpíváme dodnes. A tak možná jako poctu Petrovi Novákovi a Ivo Plickovi zahrál Petr Bende píseň "Náhrobní kámen" na kytaru, a spolu s orchestrem to znělo skvěle.

Petr kromě kytary zahrál i na klávesyPetr Bende také jednu skladbu - "Klaunovu zpověď" - zazpíval jen za doprovodu kláves, na které sám hrál, a od orchestru za to sklidil velký potlesk. Nakonec si nadšené publikum mohlo poslechnout ještě dva přídavky: "Hlad je jen žízeň" a "Hvězdičko blýskavá". Na úplný závěr koncertu proběhlo fotografování, kdy si Petr na svůj mobil udělal selfie se sálem zaplněným nadšenými a tleskajícími diváky. Orchestru, díky kterému se známé písně oděli do nového hávu, jenž jim slušel, se dostalo poděkování od klečícího zpěváka.

Před orchestrem poklekl i PetrMusím říct, že Petr Bende mě rozhodně nezklamal. Právě naopak! Byla jsem mile překvapená podáním jeho písní, a orchestrem, jež ho doprovázel. Koncert připomenul nesmrtelné písně Ivo Plicky a zajímavý hlas Petra Nováka, kterých se se vší úctou k oběma pánům zhostil Petr Bende na výbornou. Po skončení koncertu se Petr rád a s úsměvem podepisoval všem zájemcům, kteří si také mohli koupit jeho CD a DVD, a samozřejmě se stal objektem pro mnohá selfie. Skvělá nálada vládla i zde. 

Z koncertu odcházím v noci, se smutkem, že vše již skončilo, ale zato nabitá pozitivní energií, která v divadle vládla. Klidně bych šla ještě jednou. Ten večer nebo i jindy. Petře, velké díky!!!

Galerie z koncertu
Při některých písních se Petr doprovodil na kytaru Textařská legenda dorazila do Hybernie Na závěr společné foto s Ivem Plickovi se Bendeho podání písní líbilo
Kromě orchestru Petra doprovázeli i vokalisté Standing ovation pro oba Petry - Bendeho i Nováka Ivo Plicka Na Petra po koncertě čekal dav fanynek

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.