Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Marian Vojtko oslavil padesátiny ve velkém stylu

Marian Vojtko pojal oslavu svých kulatin opravdu velkoryseZa hromů, blesků a průtrže mračen spěchaly 3. října 2023 davy fanoušků do haly O2 Universum, kde ve 20 hodin začínal koncert Marian Vojtko Gala 50 k jeho padesátým narozeninám. Jako producent se koncertu ujal Tomáš Ságl, a nutno říci, že pro diváky přichystal skutečně velkolepou show. Dech beroucí byla už samotná scéna, kde za orchestrem na vyvýšeném pódiu všechny písně doprovázeli tanečníci a akrobaté s úchvatnými čísly. Horizont jeviště tvořila zadní stěna, která se skládala z pěti pruhů projekčních pláten a šesti pruhů bílé poloprůhledné látky, a to vše spolu se pěveckými výkony Mariana Vojtka a jeho hostů nabídlo divákům jedinečný zážitek. A my jsme byli u toho, takže vám přinášíme z koncertu reportáž.

V orchestru usedl za klávesami a klavírem Jiří ŠkorpíkMariana znají diváci z mnoha muzikálů například Dracula, Monte Cristo, Jekyll & Hyde, Kleopatra, Bídníci, Tři mušketýři, Angelika, Tarzan, Casanova Baron Prášil, za ztvárnění titulní role Barona Prášila si v roce 2010 odnesl dokonce Cenu Thálie. Na repertoáru má též slavná díla Mozarta, Strausse, Pucciniho, ale také slavné světové hity populární hudby. Vydal několik samostatných CD a jedno společné se 4 Tenory s názvem „Láska prý“. Scénáře koncertu se ujali Jiří Škorpík, Marian Vojtko a Michal Caban, režie Michal Caban. Působivé choreografie vytvořili Ladislav Beran a Marta Trpišovská, na zadním jevišti tančili Marta Trpišovská, Michael Vodenka, Antonie Vodenková, Julie Vodenková, David KrálíkJaroslav Ondruš a Dětský balet Praha.

Součástí scénografie byli i tanečníci, kteří svým vystoupením ztvárnili děj písněKrátce po osmé hodně se za frenetického potlesku se na jevišti objevil Marian Vojtko, a hned jak se přivítal s diváky a představil doprovodné těleso Epoque Orchestra, pod taktovkou dirigenta a aranžéra Alexeje Aslamase, zazpíval dvě úvodní písně „Nevzdávám“ a „Mise probuzení“. Následovala klasika s názvem „Ombramajfu“ a potom si diváci mohli vychutnat úvodní hit z francouzského muzikálu Notre Dame de Paris „Le Temps Des Cathédrales“ od autorů Ricarda Coccianteho a Lucyho Plamondona, který na zadním jevišti doprovázely efektní akrobacie s ohněm a plameny, které měli na svědomí PYRO-JIVA Jan Halfar a Václav Halfar. Velmi působivé scénické projekce ztvárnil Vojtěch Kopecký.

Prvním Marianovým hostem byla Tereza MátlováPotom už Marian pozval na jeviště svého prvního hosta, a tím nebyl nikdo jiný než jeho kolegyně z muzikálů v Goja Music Hall Tereza Mátlová. Společně si zapěli duet z repertoáru Andrea Bocelliho „Conte Partio“, opět za doprovodu úžasného akrobatického čísla na zadním jevišti. Jako druhou píseň si diváci mohli vychutnat nádhernou píseň „Tenkrát na Západě“, doprovázenou působivými projekcemi koní na plátnech na horizontu pódia. Poté se Marian vrátil na jeviště převlečen do luxusního vínového saka a zavzpomínal na své začátky v Divadle Broadway, kde účinkoval v muzikálu Tři mušketýři a měl zde možnost si zahrát hned dvě role: Athose a Kardinála Richelieu. Z role Kardinála jsme si vyslechli nezapomenutelný song „Touha znát“, opět doprovázený působivými dokreslujícími projekcemi.

4 Tenoři ve složení Marian Vojtko, Michal Bragagnolo, Pavel Vítek a Jan KřížNásledující chvíle Marian věnoval svým rodičům, kteří seděli hned v první řadě. Samozřejmě jim ze srdce poděkoval za celoživotní podporu a věnoval jim slovenskou píseň „V dolinách“. Jako další píseň si diváci vyslechli „Tante cose da veder“ (Tolik věcí k vidění) z lyrikálu Kudykam od Michala Horáčka a Petra Hapky. Potom se  diváci dočkali příchodu uskupení 4 Tenoři ve složení Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo a poslechli si v jejich podání dvě písně „Jdi za štěstím“ a „Mně sílu dáš“. Po famózním vystoupení 4 Tenorů si Marian připravil překvapení pro producenta Tomáše Ságla a jeho ženu Martinu, kteří v den koncertu slavili stříbrnou svatbu – 25. let společného života. Martina od manžela obdržela velkou kytici a od stropu byli oba zasypání červenými balónky ve tvaru srdcí.

Jako třetí host přišla Marianovi zazpívat jeho kolegyně z Fantoma opery Michaela GemrotováVedle Martiny seděla v hledišti zpěvačka Tereza Mašková, kterou Marian představil, a pozval diváky na její koncert Růžová Lucerna, který se bude konat 19. 11. 2023 ve Velkém sále Lucerny, a ve kterém vystoupí jako host i zpěvák Marek Lambora. Produkovat jej bude stejně jako Marianův koncert Tomáš Ságl. Za mohutného potlesku potom Marian pozval na jeviště svoji další kolegyni Michaelu Gemrotovou. Michaela nejprve zazpívala hit z filmu The Fifht Elements (Pátý element) „Diva Plavalaguna“, kterým publikum zvedla ze sedadel. Společně s Marianem potom zazpívali slavný duet Fantoma a Christine Daaé z muzikálu "The Fantom of The Opera" od Andrew Lloyd Webbera.

Mimořádně vzácným hostem večera byla jistě operní pěvkyně Eva UrbanováDruhou polovinu koncertu Marian zahájil písní „Nespravedlivý Bůh“ z muzikálu Karla Svobody a Zdeňka Borovce Drakula. Sólem na flétnu zaujal Jiří Škorpík, který tento večer zaujímal místo za klávesovými nástroji. Potom tomto úvodu Marian pozval na jeviště svého dalšího hosta – operní divu Evu Urbanovou, aby společně zazpívali duet „Ráj bláznů“ z repertoáru Karla Gotta. Eva Urbanová potom sama zazpívala slavné „Adagio“ od Alessandra Marcella, což je málo známé, neboť tuto skladbu proslavil hlavně Johan Sebastian Bach, a vysloužila si za něj dlouhý standing ovation.

Milým a vtipným hostem byla také Marianova kamarádka Monika AbsolonováPo tomto vstupu si Marian pro diváky připravil slavnou píseň „Bon soir mademoiselle Paris“ samozřejmě s působivými projekcemi Paříže. Marian během této písně zamířil přímo do publika mezi diváky. Cestou zpět na jeviště představil svou žákyni Terezii až z Bánské Bystrice, která seděla v publiku a nakonec Marianovi i kousek jeho poslední písně zazpívala, za což si vysloužila uznalý potles publika. Ale to už Marian pozval na jeviště dalšího hosta, svou kolegyni a dobrou kamarádku Moniku Absolonovou. Společně zazpívali slavný duet z filmu Zorro mstitel „Chci žít tvou láskou“, který doprovodili úžasní akrobaté, kdy artistka na hrazdě půvabně létala vzduchem. Monika své vystoupení zakončila písní „Najednou“ z filmu Ledové království a vložila do ní velké emoce, které dojaly snad každého v publiku.

Mariana excelentně doprovodilo hudební těleso Epoque Orchestra pod taktovkou dirigenta a aranžéra Alexeje AslamaseMezitím se Marian opět převlékl, tentokrát do zlatého saka, aby pak přišel zazpívat píseň „Není přístupná“, kterou pro něj napsali Zdeněk Hrubý a Lou Fanánek Hagen. Další píseň Marián uvedl vtipně: „Všichni chtěli být popelářem, a tak podobně, a já jsem chtěl být gynekologem nebo Indiánem.“ Pro další prezentaci zvolil druhou jmenovanou profesi a zazpíval slavnou píseň „El condor pasa“, opět doprovázenou působivými projekcemi kroužícího kondora v oblacích. Následoval „Čardáš dvoch sŕdc“, který skvěle doprovodili na zadním pódiu tanečníci. Jako závěrečná píseň koncertu zazněla neapolská „Funicoli Funicola“ od oblíbeného Marianova skladatele Luigiho Devy, která diváky roztleskala a zvedla ze sedadel.

Na koncertě nemohl chybět ani skladatel Zdeněk Barták s manželkou LudmilouSamozřejmě došlo i na přídavky, prvním z nich byl „Sen kovbojů“ z televizního seriálu Zdivočelá země, ke kterému napsal hudbu Zdeněk Barták (ten mimochodem coby host seděl v publiku) a text Jakub Smolík. Publikum si ještě vytleskalo druhý přídavek – píseň „Zůstanu svůj“ z repertoáru Karla Gotta, ke kterému napsal hudbu Peter Griffin a otextoval ji Zdeněk Rytíř. Publikum jásalo ve stoje, Marian Vojtko děkoval všem zúčastněným, a kdyby se neblížil odjezd posledního metra, koncert by se jistě protáhl i déle. Za naši redakci děkujeme za pozvání a krásný zážitek a Marianovi přejeme do dalších let hodně zdraví, krásných rolí a písní a co nejvíce spokojených posluchačů! 

 Další fotografie z Gala 50
Na Marianově koncertě nemohli chybět ani jeho rodiče Producent koncertu Tomáš Ságl předává manželce Martině kytici k jejich 30. výročí svatby Na hlavy manželů se od stropu snesly balónky ve tvaru srdce Marian neváhal zavítat i do řad mezi diváky - třeba aby představil svou žačku
Plakát na koncert Marian Vojtko 50 Publikum doprovodilo 4 Tenory světýlky svých mobilů Vystoupení 4 Tenorů doprovodila velmi poutavá projekce složená z fotografií, z nich se občas některá rozpohybovala jako film Na pódiu za orchestrem dokreslovali atmosféru koncertu svým uměním tanečníci a akrobaté
Hala O2 Universa byla zaplněna do posledního místečka Na zadním pódiu se střídali akrobaté s tanečníky Vzdušná akrobacie V závěru se při děkovačce na účinkující sesypaly zlaté konfety

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.