Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikál Expres oslavil 30. výročí vzniku velkolepým koncertem v HDK

Aktéry Muzikál Expresu Michaela Prostějovského a Pavla Bára přivítal moderátor Lukáš AdamMuzikál Expres je jediný muzikálový magazín na českých rozhlasových vlnách, konkrétně na Českém rozhlase Dvojka. V roce 2020 oslavil své 30. výročí vzniku. Velký muzikálový koncert se měl původně konat 20. října roku 2020 na scéně pražského Hudebního dovadla Karlín. Jenže od 6. října roku 2020 přestala kvůli covidu hrát všechna česká divadla a covidem se nakazil i muzikálový libretista, textař a zakladatel Muzikál expresu Michael Prostějovský. Poprvé od roku 1990 tak Muzikál expres nemoderoval a ve studiu jej zastoupil Pavel Bár, který dvanáct let s Prostějovským program moderuje. Koncert Muzikál expres 30 byl tedy nakonec přesunut na pátek 14. ledna 2022, kde se se vší parádou a důstojností konečně odehrál. Musicalnet byl u toho, takže vám přinášíme exckluzivní reportáž z tohoto večera.

Večerem vtipně provázeli Sandra Pogodová a Lukáš AdamVečer vtipně moderovali Sandra Pogodová a Lukáš Adam, a tak vlastně ani nevadilo, že své komentáře celou dobu četli z připraveného scénáře. Sandra Pogodová totiž zastoupila původbě obsazenou Ivu Pazderkovou, a tak je možné, že na přípravu neměla tolik času. Spojení Sandry a Lukáše byl ale dobrý nápad a jako dvojice si velmi seděli. Rozšířený Rozhlasový Big Band Gustava Broma řídil Vladimír Valovič. V průběhu večera zazněly muzikálové árie z nejslavnějších českých i zahraničních muzikálů jako jsou Fantom Opery, Bídníci, Kočky, Vlasy, Sunset Boulevard, Billy Elliot, Carmen, Evita, Ples upírů, Jesus Christ Superstar, West Side Story, Johanka z Arcu, Spamalot, Největší showman, Rusalka – Muzikál a Miss Saigon.

Ondřej Kapusta a Adam Seidl předvedli skvělé stepovací čísloNa jevišti se vystřídali naši přední muzikáloví zpěváci, šanci dostali také účinkující z plzeňských a ostravských scén, pro které bylo vystoupení v Hudebním divadle Karlín premiérou. Pro mnohé diváky byli velkým a milým překvapením. Jako příklad můžeme jmenovat Soňu Jungovou, Pavla Režného nebo mladíčky Ondřeje Kapustu a Adama Seidla. V koncertě zazněly písně z muzikálů, jejichž texty přebásnil Michael Prostějovský. Na svém kontě má libreta k českým verzím šestnácti celosvětově úspěšných muzikálů.

Závěrečnou skladbu „Superstar“ z muzikálu Jesus Christ Superstar se všichni účinkující rozloučili s publikemKoncert začal společnou písní „Aquarius“ z muzikálu Vlasy, ve které se představili Soňa Jungová, Roman Tomeš, Dasha, Bára Basiková, Ondřej Kapusta, Adam Seidl, Jakub Hübner, Michaela Nosková, Pavel Režný, Tomáš Savka a sbor. Poté už se slova ujali Lukáš Adam a Sandra Pogodová, aby přivítali diváky a uvedli následující skladby. Petr Režný zazpíval píseň „Maria“ z West Side Story a s „Písní samotářky" z muzikálu Bídnici zazářila Soňa Jungová. Jakub Hübner zazpíval „Múzy nejdou spát“ z Fantoma opery a po něm se představila Bára Basiková s písní „Most přes minulost z muzikálu Johanka z Arku. Následovaly tři písně z muzikálu Evita: „Ó, nač ten cirkus“ v podání Tomáše Savky, „Valčík pro Evitu a Che“ v podání Michaely Noskové a Lukáše Adama a jako poslední zazněla píseň „Utiš svůj pláč, Argentino“ v přednesu Michaely Noskové.

CD 30 let Musical Expresu spolu s Michaelem Prostějovským a Pavlem Bárem pokřtili René Zavoral, Egon Kulhánek a Bára BasikováPoté Sandra s Lukášem pozvali na jeviště Michaela Prostějovského a Pavla Bára, kteří společně Muzikál Expres na vlnách Českého rozhlasu moderují, aby pokřtili dvojalbum vydané k 30. výročí vysílání Muzikál Expresu. Album vyšlo již v roce 2019, ale kvůli covidovým opatřením mohlo být slavnostně pokřtěno teprve na tomto koncertu. Kromě výše jmenovaných ho pokřtili ještě ředitel Čs. rozhlasu René Zavoral, ředitel HDK Egon Kulhánek a Bára Basiková. Na dvoj CD se představují například Dasha, Monika Absolonová, Michaela Gemrotová Štiková, Natálie Grossová, Jitka Zelenková, Michaela Nosková, Katarína Hasprová, Jana Musilová, Martina Šnytová, Hana Fialová, Roman Tomeš, Jakub Hübner, Marian Vojtko, Tomáš Savka, Jan Smigmator, Lukáš Adam a Pavel Klimenda.

Dasha zazářila jako CarmenPoté přišla Dasha zazpívat „Kam zmizel můj song?“ z muzikálu Spamalot. Následovalo pro mnoho diváků velké překvapení, kde zaexecelovala mladá krev z Plzně Ondřej Kapusta a Adam Seidl, kteří se představili v čísle „ Na co máš chuť?“ z muzikálu Billy Elliot. Ve svém vstupu bravurně zpívali, tančili a stepovali a sklidili od publika nadšený potlesk. S další písni „Dám ti víc, než mám“ z muzikálu Největší Showman přišel Jakub Hübner. Závěr první poloviny koncertu patřil Tomáši Savkovi, který společně s pěveckým sborem zazpíval nejdojemnější píseň celého muzikálu Miss Saigon „Bui Doi“.

Tomáš Savka je držitelem Ceny Thálie 2014 za roli Che v muzikálu EvitaPo přestávce diváci na jevišti přivítali Báru Basikovou s písní „Vzpomínky“ z muzikálu Kočky. Po Báře zazpíval Tomáš Savka „Sunset Boulevard“ ze stejnojmenného muzikálu, Dasha zazářila s písní „Symbol žen“ z muzikálu Carmen. Bára Basiková zavítala na pole vážné hudby a zapěla árii „Měsíčku na nebi hlubokém“ z Dvořákovy Rusalky v muzikálové úpravě Michaela Prostějovského. Po ní si Roman Tomeš střihl píseň „Dona“ z muzikálu Vlasy, a potom následovaly tři ukázky z muzikálu Elisabeth. Soňa Jungová zazpívala píseň „Jen já vím, jak mám žít“, od Michaely Noskové a Pavla Režného si diváci vyslechli duet „Když se roztančím“ a na závěr tohoto bloku zazpíval Pavel Režný píseň „Poslední tanec".

Koncert probíhal pod taktovkou dirigenta Vlada ValovičePotom Jakub Hübner zavzpomínal na muzikál Ples upírů v árii „Sára“. Závěr koncertu patřil muzikálu Jesus Christ Superstar, jehož libreto skvěle přebásnil právě Michael Prostějovský, a tak si diváci mohli vychutnat píseň „Vše psát od prvních řádků“ v podání Báry Basikové a Jakuba Hübnera, další duet „Co na tom je tak zlého“ si publikum vyslechlo od Dashy a Báry Basikové. Monumentálně pojatá píseň „Superstar“ v podání všech účinkujících Romana Tomeše, Lukáše Adama, Dashy, Báry Basikové, Ondřeje Kapusty, Adama Seidla, Jakuba Hübnera, Michaely Noskové, Pavla Režného, Soni Jungové, Tomáše Savky a sboru byla důstojným zakončením slavnostního večera, v jehož závěru diváci aplaudovali ve stoje. 

Jakub Hübner sledoval koncert z portálu a připravoval se na svůj výstupKdyž už jsme v tom bilancování... V letošním roce oslavil Musicalnet.cz již 18 let, kdy přináší zprávy ze světa muzikálů na svém webu. Svými objektivními reportážemi přináši vhled do muzikálového dění a jeho originální fotografie tak přinášejí neotřelý pohled na (nejen) muzikálovou scénu, ale i často i za ní. A právě díky tomu jsme jako jediní mohli dokumentovat nejen to, co se dnes dělo na scéně Hudebního divadla Karlín, ale především i to, co se dělo v zákulisí, kam divák běžně nedohlédne. A tak právě jen u nás najdete pár zajímavých momentek, neobvyklých pohledů či překvapivých situací.

Vlado Valovič gratuluje Michaeli ProstějovskémuZa redakci Musicalnetu bychom rádi Muzikál Expresu popřáli do dalšího hudebního života ještě mnoho dalších úspěšných let vysílání na vlnách Českého rozhlasu a jeho moderátorům Michaelu Prostějovskému a Pavlovi Bárovi hlavně hodně zdraví a inspirace do dalších počinů. A také další muzikálová díla v přebásnění Michaela Prostějovského. 

Záznam koncertu bude odvysílán na ČT Art a na ČRo Dvojka.

 
Pavel Bár a Michael Prostějovský jsou na vlnách Českého rozhlasu Dvojka sehraná dvojka Účinkující měli z koncertu radost stejně jako diváci Pavel Režný a Michaela Nosková zazpívali duet z muzikálu Elizabeth Žena mezi dvěma muži - že by to byla Carmen?
Michael Prostějovský je Muzikál Expres Koncert doprovázel pěvecký sbor Athiny Langoské Koncert si samozřejmě nemohl nechat ujít partner Pavla Bára Lumír Olšovský Sandra Pogodová měla rafinované šaty a celý večer dobrou náladu
Exkluzivní pohled na jeviště ze zákulisí Pokud zrovna nestál na jevišti, sledoval Michael Prostějovský koncert z balkónu Rozšířený Rozhlasový Big Band Gustava Broma řídil Vlado Valovič V závěru koncertu se účinkující topili v záplavě květin
Soňa Jungová zazpívala Píseň samotářky z muzikálu Bídníci Bára Basiková zazpívala písně Máří Magdalény z muzikálu Jesus Christ Superstar Zpívající Soňa Jungová, Michaela Nosková, Dasha a příště zazpívá i Sandra Pogodová Pro pražské publikum byli Pavel Režný, Ondřej Kapusta a Adam Seidl milým překvapením
Zvukovou režii záznamu měl na starosti Michal Macourek Všichni účinkující nakonec společně zapózovali fotografům Tři muži, kterým chybí nemluvně?... Jakube, kam se to díváš?...

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.