Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Monika Absolonová pokořila pražskou Lucernu

Monika po celý večer sršela energiíPražská Lucerna praskala 18. prosince ve švech a Monika Absolonová si ji zcela podmanila nejen svým přirozeným šarmem, ale také otevřeným srdcem a upřímností. Nechyběla ani její rodina včetně milovaného dědečka, který na konci koncertu Monice dojatě řekl: „Moničko, ty už jsi opravdová hvězda!“ Moniku doprovodil Boom Band Jiřího Dvořáka, rozšířený o smyčcové kvarteto, za klávesy usedl dvorní klavírista Moniky Ondřej Hájek. Celkový dojem umocňovala tři projekční plátna, která citlivě dokreslovala atmosféru jednotlivých písní. Monika v nich ukázala i rodinné snímky svých dětí. Byli jsme u toho, a tak vám můžeme koncert přiblížit i ve fotografiích.

Moniku doprovodil Boom Band Jiřího DvořákaMonika pro svůj večer zvolila model v černé barvě s hlubokým výstřihem a nutno přiznat, že jí to náramně slušelo. Krátce po 19 hodině se Monika objevila na balkóně mezi diváky a hned se přiznala, že byla zvědavá, jestli se jí podařilo Lucernu skutečně zcela naplnit. A rozhodně zklamaná nebyla. Diváci ji bouřlivě přivítali a už se mohli těšit na krásné písně, které si pro ně Monika připravila. Hvězda si celý koncert uváděla sama, obešla se bez jakýchkoli hostů, a očekávání diváků naplnila skutečně beze zbytku. Nechybělo vyprávění ze soukromého života Moniky, které se neobešlo bez dojemných momentů.

Vendula Pizingerová se na koncertě výborně bavila. Dokonce natolik, až ji musela Monika z jeviště veřejně napomenout, že rušíHned v úvodu všichni v publiku s úsměvem a pochopením přijali Moničino gesto, kdy si vyzula lodičky na vysokém podpatku a navlékla nožky do pohodlných vánočních bačkůrek. Celá kapela nezůstala pozadu a všichni si nasadili vánoční čepičky nebo sobí parůžky. Večer nezazněly pouze vánoční písně a koledy, ale Monika zavzpomínala také na nedávno zesnulého Karla Gotta, a v mnohých očích se objevily slzy dojetí. V hledišti usedla také Vendula Pizingerová, a tak Monika pozvala všechny přítomné na nedělní koncert pro Kapku naděje, ve kterém bude také účinkovat. V závěru večera si Monika užívala předlouhý potlesk stojící Lucerny a od svého partnera Tomáše Horny dostala na jevišti nejen krásnou kytici, ale také dlouhý a vášnivý polibek.

Po skončení koncertu našemu fotografovi Michalovi poskytla Monika krátký rozhovor.

Zářící hvězda večera - to je Monika AbsolonováMoniko, máš za sebou nádherný sólový koncert, který byl nabitý úžasnou atmosférou, dala jsi úžasnou enegii všem divákům.
To jsem ráda, o to mi šlo.

Myslíš, že se na tom podepsalo to, že jsi dvojnásobnou matkou?
Já nevím, já si myslím, že tohle dělám vždycky, ale ti kluci mi dodali do života ohromný klid. To pak člověk zjistí, že v životě jsou důležitější věci, než nějaké zpívání. To zpívání je pro mě čistá radost a jsem šťastná, že to můžu dělat a třeba můžu dělat radost někomu jinému. Tohle byl poslední koncert z pěti s Boom Bandem a v každém městě to bylo úplně famózní, takže já moc děkuji všem divákům, kteří přišli, protože všude bylo plno a všude ty lidi takhle krásně reagovali. V závěru koncertu se Monika topila v záplavě květin Já jsem šťastná, protože to je pocit nějakého naplnění. Pro mě jsou Vánoce hodně emotivní a jsem moc ráda, že jestli jsem někomu jenom zlepšila dnešní večer, nebo nějaký pocit jsem mu dala, tak to byl můj cíl, tak to bych si moc přála. Já jsem vždycky tohle měla v divadle, že jsem chtěla, aby mi lidi uvěřili tu roli a třeba zapomněli na svoje starosti. To bych si moc přála, aby lidi, co přijdou na koncert, odcházeli s pocitem, že začínají Vánoce a že je nejdůležitější, abychom se měli rádi.

Královna Kleopatra Monika AbsolonováJsi úžasná nejen jako zpěvačka, ale byla jsi i úžasnou Kleopatrou. Jak vzpomínáš na tu nádhernou roli?
To už je strašně dávno, já už to spoustu let nehraju. Ale vzpomínám na to ráda a jsem ráda, že mi zůstala ta píseň a že jsem potkala úžasné ženy, a to je Ilona Csáková a Bára Basiková, a že jsme se poznaly blíž a že se potkáváme doteď, to je pro mě velký dar.

Monika dokáže navázat s diváky bezprostřední kontaktTy jsi byla tou nejuvěřitelnější Kleopatrou a dostávala jsi tím všechny. Připravuješ nějaký další muzikál, kde bychom tě mohli vidět?
Teď budu připravovat činohru a jinak hraju neustále v Evitě a Funny Girl a asi do budoucna něco ano, ale já se těším na to, že jak jsem si zahrála už u Olinky Želenské u Háty pár rolí, tak teď to bude těžší, protože budeme jenom já a Filip Blažek, jenom my dva. Takže to bude pro mě výzva. Doufám, že to ustojím a že to Filipovi moc nezkazím.

Monika s partnerem a maminkouJá si myslím, že jak jsi dneska předvedla, tak jsi upovídaná dostatečně...
No, ale mám říkat text!

Třeba se diváci pokaždé dozvědí úplně jiné věci.
Ne, tak to bych nerada, to musí být profesionální.

Moniku, která měla po koncertě výbornou náladu,  pro Musicalnet vyzpovídal Michal Škvor Tak budeme držet palce, děkujeme za rozhovor a za celou redakci Musicalnetu přejeme krásné svátky a hodně zdraví, štěstí, lásky a muzikantských úspěchů v roce 2020!
Děkuju a i já přeji Tobě i Musicalnetu krásné Vánoce.

 

 

 
Monika střídala vánoční dekorace na hlavě Monika s Ondou Izdným v krásném duetu Vánoční atmosféru umocňoval zářící stromeček Samozřejmě zazněly i Moničiny slavné hity
Některé písně se odehrávaly ve velmi komorní atmosféře  Na druhou polovinu koncertu si Monika nasadila sobí parůžky Během koncertu Monika velmi živě komunikovala s diváky Vzpomínka na Karla Gotta byla velmi dojemná
Monika po koncertě zářila štěstím a spokojeností Monika dostávala od fanoušků květiny i průběhu koncertu Monika často procházela mezi diváky Z překrásné kytice od partnera Tomáše Horny měla Monika velkou radost
Monika si užívala standing ovation celé Lucerny Děkovačka a potlesk nejen pro Moniku neměly konce Ondřej Izdný a Veronika Veselá Celá kapela Moniku následovala a nasadila si na hlavy vánoční dekorace

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.