Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Producenti oslavili první rok

Producenti oslavili rok působení na karlínské scéněPředstavení Producentů  odehrané 18. října proběhlo jako kterékoli jiné předtím - hlediště se zaplnilo diváky, sál potemněl, hudba začala hrát a účinkující rozehráli skvělou hudební, taneční a hereckou show. A přeci byla ona čtvrteční repríza výjimečná - zvláště pro samotné Karlínské. Toto datum si totiž čeští tvůrci vybrali k oslavě ročního působení tohoto slavného broadwayského díla z pera Mela Brookse na naší muzikálové scéně.

Ústřední postavy muzikálu - všemi mastmi mazaný producent a štědře placený společník postarších dam Max Bialystock (M. Sobotka)...V hlavních úlohách se tentokráte objevili Martin Sobotka coby vychytralý a kritikou kdysi opěvovaný broadwayský producent Max Bialystock, Roman Vojtek v roli neurotického, zakřiknutého účetního Leopolda Blooma a Tereza Zelinková jako Ulla, roztomile naivní blonďatá švédská sekretářka s muzikálovými ambicemi....a jeho neurotický, zakomplexovaný účetní a pozdější producentský společník Leo Bloom (R. Vojtek)

Martin Sobotka, představitel vysloužilého producenta M. Bialystocka, toužícího znovu pocítit hřejivý závan dávné slávy, velmi mile překvapil jak svou energickou živelností, s níž se na jevišti pustil do příprav svého nového "muzikálového hitu", tak i čistým, divákovu sluchu lahodícím zpěvem.

Ostřílený muzikálový herec, zpěvák a tanečník Roman Vojtek podal Jejich švédskou sekretářku Ullu (T. Zelinková) na scéně rozhodně nepřehlédnete...tradičně skvělý výkon. Jeho psychicky nevyvážený řadový účetní L. Bloom, jenž sní o kariéře úspěšného, uznávaného broadwayského producenta, dojal svými náhlými záchvaty a extempore nejednoho čtvrtečního diváka až k slzám.

Známý rakouský malíř pokojů v podání výtečného Lumíra Olšovského Zdá se, že ve výběru náhlého květnového záskoku za zraněnou T. Duchkovou, měli Karlínští skutečně šťastnou ruku. Tereza Zelinková působí totiž jako spontánní, prostinká Švédka Ulla andělsky i ďábelsky zároveň a je vidět, že se v této roli cítí jako ryba ve vodě. Svou bující vitalitou na jevišti dokonale doplňuje ústřední dvojici příběhu.

V dalších rolích se představili Roman Škoda (autor muzikálu "Hitler je úsvit" Franz Liebkind), Lumír Olšovský (režisér Roger de Bries), Rudolf Kubík (Carmen Ghia) či Bohuš Matuš (Politruk).Producentská Ulla (T. Zelinková) a Miss saigonský Tam (D. Škvor)

Po skončení produkce se přítomní pozvaní novináři přesunuli do restaurace v patře, kde byl již připraven malý slavnostní raut. Sem také po "demaskování" dorazila i většina účinkujících, a tak měli přítomní zástupci médií možnost pořídit si pár pěkných momentek či odchytit karlínské hvězdy na kus řeči.

Vedle hlavních protagonistů - pánů Vojtka a Sobotky - budila na rautu značný zájem fotografů i představitelka hlavní ženské role blonďaté švédské sekretářky Ully Tereza Zelinková. Slavnostní raut si užívalo jak ''zákulisní'' karlínské trio - A. Novák (dramaturg), J. Tabačková (produkce) a P. Polák (umělecký šéf) ...Ta má na rozdíl od své muzikálové postavy krátké havraní vlasy, takže jí bylo zpočátku trochu obtížné poznat. To ale brzy pominulo a blesky fotoaparátů jí dokonce vynesly až na "piedestal" karlínského snack baru.

Kromě účinkujících a jejich známých bylo na rautu možné zahlédnout rovněž vedení HDK - ředitele Egona Kulhánka, uměleckého šéfa Pavla Poláka, dramaturga Adama Nováka ...tak i to ústřední trio ''předkulisní'' - R. Vojtek (Leo Bloom), T. Zelinková (Ulla) a M. Sobotka (Max Bialystock)či produkční Jarmilu "Jerry" Tabačkovou.

Kolem jedenácté hodiny večer se prostory restaurace začaly pozvolna "vylidňovat" a umělci se pomalu vydávali na cestu k domovu či do divadelního baru, kde pokračovala párty na počest krásného jubilea. Nepochybně si však oslavu výročí karlínského "comebacku" do zrekonstruované budovy divadla náležitě užili všichni zúčastnění - nadšeně aplaudující diváci i napjatí účinkující.

Fotografie Michal Škvor, text Kristýna Klimešová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.