Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Ochrání Bodyguard zpěvačku Rachel v Hudebním divadle Karlín?

Eva Burešová se po mateřské vrací na prkna HDKPrvní listopadový den pozvalo Hudební divadlo Karlín novináře na tiskovou konferenci k chystanému muzikálu The Bodyguard. Muzikál vznikl v roce 2012 podle stejnojmenného filmového hitu z roku 1992, ve kterém v hlavních rolích excelovali Kevin Kostner a Whitney Houston. V muzikálu nechali původní autoři libreta Alexander Dinelaris a scénárista Lawrence Kasdan oproti filmu více vyniknout hlavní ženské postavě Rachel Marron. Muzikál měl premiéru v Adelphi Theatre v londýnském West Endu 5. prosince 2012. Dodnes se hraje téměř po celém světě, například ve Spojeném království, Irsku, Monaku, Francii, Nizozemsku, Německu, Rakousku, Španělsku, USA, Kanadě, Číně, Jižní Korei, Japonsku a v neposlední řadě také na Slovensku v nedávné bratislavské premiéře.

V roli Rachel Marron se budou střídat Tereza Mašková s Evou Burešovou, bodyguarda Franka Farmera ztvární Hynek ČermákPo více než deseti letech se dočkají Bodyguarda i diváci v České republice. Romantický příběh lásky mezi pěveckou hvězdou první velikosti a bývalým agentem tajné služby Frankem Farmerem, coby jejím osobním strážcem, je všeobecně známý. Kromě hlavní dějové linky diváci uslyší hity, které proslavily nejen film samotný, ale hlavně jejich interpretku Whitney Houston. Kromě písní z filmového soundtracku jako jsou například „I Will Always Love You“, „I Have Nothing“ nebo „I´m Every Woman“, se diváci mohou těšit i na další písně, které byly do divadelní podoby muzikálu dopsány. Jsou to třeba „ „One Moment in Time“, I Wanna Dance With Somebody“, „Saving All My Love For You“, a mnoho dalších.

Michaela Hořejší Horáčková se ujala tvorby kostýmůHudební divadlo Karlín uvede muzikál v českém překladu a s českými písňovými texty Adama Nováka, režie se ujal osvědčený Antonín Procházka. Do realizačního týmu se po krátké odmlce na jiných projektech vrátila kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší, která prozradila, že kostýmy budou hodně třpytivé, a to i u pánů. Scénografie se ujal architekt Martin Černý. V roli Rachel Marron budou alternovat Eva Burešová a Tereza Mašková, osobního strážce Franka Farmera si zahraje Hynek Čermák. V roli sestry Rachel Nicki Marron se budou střídat Dasha a Natália Hatalová, v roli syna Rachel Fletchera uvidíme Tobiase Freje nebo Jana Moulise. Stalkera si zahrají Filip Kaňkovský a Jan Sklenář. Zajímavostí muzikálu je, že zpívá vlastně jen hlavní ženská postava Rachel. Bodyguard a Fletcher zazpívají po jedné písni a ostatní postavy jsou činoherní role.

Na působivé taneční choreografie se můžeme těšit od Ivany HannichovéV současné době probíhají korepetice a dílčí zkoušky. Hlavní zkoušky pro nazkoušení celého muzikálu, včetně výroby kulis, kostýmů a paruk, proběhnou v lednu roku příštího roku. Slavnostní premiéra je naplánována na čtvrtek 23. března 2023. Prodej vstupenek na tuto muzikálovou lahůdku byl již zahájen.

Na závěr jsme pro vás připravili krátký rozhovor s představitelkou Rachel Marron Evou Burešovou.

 

V roli syna Rachel Fletchera se budou střídat Tobias Frej a Jan Moulis, sestru Rachel Nicki Marron si zahraje Natálie HatalováRozhovor s Evou Burešovou

V muzikálu ztvárníte hlavní roli Rachel Marron. Jak se na tu roli těšíte?
Těším se obrovsky, je to moje vysněná role a myslím si, že to je vysněná role každé soulové muzikálové zpěvačky.

Překladu libreta a textů písní se ujal osvědčený Adam Novák, režie byla svěřena Antonínu ProcházkoviJá jsem muzikál viděla v Paříži, a musím souhlasit s Adamem Novákem, že jevištní podoba je vydařenější, než původní film, protože na tom jevišti je všechno hmatatelnější.
Je to živější, to je přesně to, proč miluju divadlo, protože máte okamžitý kontakt s divákem, vidíte ho smát se, plakat, a to je přesně to, proč to dělám. U filmu se to dá přetočit znovu, ale na divadle je to na živo a musí to být perfektní na první dobrou.

O Evu Burešovou byl mezi novináři velký zájemV ději jsou i velmi napínavé momenty...
Jsou. Je tam všechno. A hlavně dokonalá hudba, samozřejmě.

Budou vás nějak speciálně líčit nebo budete mít nějakou paruku?
To ne. My nehrajeme Whitney Houston, ale nějakou divu, zpěvačku, která je velká hvězda, takže nějak se to stylizovat bude, ale ne do podoby Whitney, to ne.

David Suchařípa a Richard Genzer mají v muzikálu činoherní roleBudete se na muzikál nějak připravovat i po fyzické stránce? Ta role je náročná i po taneční stránce.
Tak já jsem teď po šestinedělí, takže vše je v pořádku, a od lékaře už mám povoleno pracovat. Budu mít svého trenéra, ale ani ne tak kvůli nějakému hubnutí, ale spíš proto, aby se to tělo začalo trochu zpevňovat.

Evičko, děkuji za rozhovor, popřeji vám hodně štěstí, a moc se na vás budeme v roli Rachel těšit. Takže po divadelnicku: tfuj tfuj tfuj!
Čert vás vem! (Smích.)

Galerie z tiskové konference muzikálu Bodyguard
Eva Burešová se na roli Rachel Marron velmi těší, plní si svůj sen Režisér Antonín Procházka a ředitel HDK Egon Kulhánek Choreografka Ivana Hannichová, Denny Ratajský coby Sy Spector, Natálie Hatalová coby Nicki Marron a překladatel Adam Novák David Suchařípa s Pavel Nečas se budou alternovat v roli Billa Devaneyho, Richard Genzer si zahraje Tonyho Scibelliho
Eva Burešová a Tereza Mašková budou alternovat v hlavní roli Rachel Marron Větší část hereckého obsazení, která se zúčastnila tiskové konference Pro Terezu Maškovou je Rachel Marron první větší rolí v muzikálu Roli bodyguarda Franka Farmera si jistě vychutná Hynek Čermák

 

Realizační tým
Překlad a texty písní Adam Novák 
Režie Antonín Procházka
Choreografie Ivana Hannichová
Hudební nastudování Martin Kumžák
Sbormistr Sára Bukovská
Kostýmy Michaela Horáčková Hořejší
Scénograf Martin Černý
Světelný design Pavel Dautovský
Zvukový design Petr Ackermann

 

Osoby a obsazení
Rachel Marron Eva Burešová / Tereza Mašková
Frank Farmer Hynek Čermák
Nicki Marron Dasha / Natália Hatalová
Sy Spector Oskar Hes / Denny Ratajský
Bill Devaney Pavel Nečas / David Suchařípa
Tony Scibellix Pavel Nečas / David Suchařípa
The Stalker Filip Kaňskovský / Jan Sklenář
Fletcher Tobias Freja / Jan Moulis

 

 

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.