Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Baron Prášil – zatracovaný brak nebo hudební zázrak?

Baron Prášil na plese 25. února 2010 odstartoval svou premiérou nový muzikál Baron Prášil. Snad žádný jiný hudební kus nevyvolal takové polemiky a vášně jako právě tento muzikál. Je tedy tento muzikál brakem či zázrakem ? Ani jedno – ani druhé! Pojďme se společně zamyslet a snad i pohádat….

Baron Prášil - na premiéře jsem bohužel přítomna nebyla. Vskutku netypický způsob dopravyAle tím, že „oficiální kritika“ ihned doslova rozpoutala antireklamu na toto dílo, nemohla jsem nevyrazit hned vzápětí plna zvědavosti. Na představení jsem se vydala naprosto nezatížena žádnými poznatky či dojmy z předchozích zkoušek – tudíž coby nepopsaný list.

Pokusím se teď zamyslet nad jednotlivými negativními připomínkami, které se postupně v jednotlivých kritikách objevily. Sám velký fantasta a snílekSnad nejvýraznější a z mého úhlu pohledu nejzávažnější výtkou, na kterou jsem narazila, bylo, že muzikál nemá příběh! Z tohoto tvrzení mám pocit, že tam snad kritik ani neseděl. Celý muzikál je přece mozaikou několika příběhů zasazených do rámce vzpomínek,  potažmo vyprávění barona Prášila.

Úplně stejným způsobem je nakoncipován příběh světoznámého Casanovy nebo  Dona Juana – nemají snad tato díla, která se nesčíslněkrát objevila na filmovém plátně či divadelních prknech, také žádný příběh? A dovolil by si nejmenovaný kritik svoje tvrzení vyřknout i na jejich adresu ? Troufám si odhadnout, že sotva! Stal by se pak jistě terčem výsměchu. Tak proč napadat právě Barona Prášila? Odpověď mne nenapadá, možná jen kritik v souhrnu několika baronovských vyprávění ztratil orientaci a naráz je prostě nepobral.

Baron ve svém penzionuNechci tu tvrdit, že představení bylo perfektní – to není žádné, ještě jsem nic podobného nepotkala. Určitě jsem i já zaregistrovala několik negativních vjemů, které mne uhodily do oka. Souhlasím, že „stepařská vsuvka“ byla skutečně poněkud nešťastná, jelikož zvuk a obraz se tak nějak rozcházel a kazil jinak velmi dobrý dojem z taneční choreografie. Asi by bývalo lépe najmout skutečného stepaře (slečna, co na jevišti stepovala, mi promine) a nebo prostě step vyřadit úplně, myslím, že by nechyběl.

Půvabná dámská část muzikálu Co se týče hudební stránky díla, tak jedině zde jsem byla malinko připravena na to, co přijde, na prolínání dvou linií, laicky řečeno - linie laděné do jazzova a tzv. velkých romantických muzikálových melodií. Trochu mne překvapilo, jakým způsobem jsou tyto dva směry prolínány. Logicky bych usuzovala, že skladby laděné jazzově se objeví ve scénách „moderního New Yorku“ na půdě Prášilovského penzionu a linie druhá -  v jeho vzpomínkách. Avšak skladby byly prolínány odhaduji tak nějak dle dramatičnosti – nakonec proč ne?! Je to výsadou skladatele a hudba nemusí splňovat předem daná schémata – má se hlavně líbit posluchačům. 

Zdeněk Barták byl v několika médiích osočen, že ve dvou skladbách kopíroval,  a to sice "Prachy, prachy" a "Dál měj vůli žít". V tom prvém případě je nařčení úplně směšné – to, že se zde objevuje sousloví podobné songu skupiny ABBA, přece neznamená, že jde o kopírování. I laické ucho slyší, že se melodie obou skladeb výrazně liší. Frank a PatricieNavíc skladatele lze pranýřovat jen za kopírovaní hudby nikoli textu.

V druhém případě skladby "Dál měj vůli žít", bych skladatele už tak skálopevně nehájila, i mne tu v prvních vteřinách nějak naskočila do ucha automaticky skladba Erica Claptona "Tears in heaven". Je to škoda, protože se jedná skutečně jen opár inkriminovaných tónů a pak se skladba ubírá svým vlastním směrem. Inu nemělo by to tak být – ale i skladatel je jen člověk a dělá chyby. Kdo z nás někdy nevědomky nepřebral třeba nějaký vzorec chování od druhého člověka, ten ať hodí kamenem. Nicméně nemohu souhlasit s tvzením, že v muzikálu není žádná velká nosná melodie. Co třeba na "Křídlech fantazie"? Naprosto uchvacujíci a nádherně vystavěná skladba, lahodící uchu. Myslím, že se klidně dokáže postavit po bok podobných skladeb jako je třeba "Jsi můj pán"  a šanci mít rozhodně bude. Reakce obecenstva jsou toho dokladem. Celkově shrnuto mne hudba Zdeňka Bartáka skutečně potěšila a nebyla jsem zklamána ani v nejmenším.

Královna FantazieCo se nedá tomuto dílu upřít, je zcela jistě novátorská nápaditost kulis a kaskadérských kousků, které jsem zatím nikde jinde nepotkala. Herci doslova poletují divákům nad hlavami a přilétají ze všech stran. Nečekané pyrotechnické kousky diváky v předních řadách nejen překvapí, ale i výrazně ohřejí v těchto chladných dnech. Promítané kulisy jsou jistě zajímavým počinem, jen mne coby technicky zaměřeného diváka malinko zklamala 3D technika, kdy jsem tak nějak v rámci velké propagace očekávala asi „větší zázrak“. Na stranu druhou mne jako diváka těší, že se tím výrazně zkrátila hluchá místa v představení, kdy se běžně mění scéna.

 Herecké a pěvecké výkony tu dnes rozebírat nebudu a drze si vyhrazuji právo deptat vás svou úvahou ještě v jednom dalším srovnávacím článku – zaměřeném hlavně na čelní představitele.

Baron Prášil v HarémuCo říci závěrem ? V jednom článku se objevila velmi tvrdá slova – cituji: “ Zajít si na nový muzikál Baron Prášil? Není důvod”. Kde bere recenzent jistotu pro tak mentorské prohlášení?! Vždyť i sebelepší kritik prezentuje stále jen svůj vlastní pohled, který není neomylný. A zvláště na poli umění. Umělecká díla přece nejdou zvážit ani změřit, kde je tedy pevná hranice pro dobré nebo špatné?

Protagonisté muzikálu s režiséremDle mého soudu tu tedy důvod zajít na muzikál rozhodně JE! I přes některé nedostatky je dílo Baron Prášil přesně tím, čím slibovalo být – a to sice rodinnou podívanou a milou pohádkou, kde se nebude nudit ani jedna věková generace a dobře odvedeným dílem. Budou tak vedle sebe bez dechu sedět s rozzářenýma a překvapenýma očima malí i velcí. Já si dovolím tvrdit, že muzikál Baron Prášil přináší nejen příběh, ale hlavně poselství - najít v sobě v tomto dnešním uspěchaném a přetechnizovaném světě zase kousek dítěte.

Každý z nás by měl umět chvíli snít své utajené sny. Možná se páni kritici ve své neomylnosti báli být na chvíli opět dětmi. Pro ty z vás, kteří se nebojí, byl Baron Prášil přímo stvořen. Pak už tedy zbývá než následovat toto vyřknuté doporučení -  „Na křídlech fantazie nést se dej a všechny divy světa znát si přej“ a to lze jedině s Baronem Prášilem.

Komentáře k článku

avatar Víťa
0
 
 
Hezký článek, díky. Nicméně musím podotknout že například já jsem se dost zhrozil při prvním poslechu písně "Prachy Prahy". Řekl bych naopak, že i laik pozná, že začátek melodie je totožnou kopií originálu od ABBY (což byl jistě ale záměr). Je pravda že po dalším poslechu si člověk zvykne a zbytek písně je nápaditý a pěkný.
A pokud jde o píseň "Dál měj vůli žít", je to jakýsi remake Claptona :o) ale ta melodie je holt tak hezká (také léty prověřená) že to asi většině diváků vadit nebude.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Děkuji za pochvalu. K té hudbě. Já zrovna v melodii "Prachy prachy" tu ABBU moc neslyším, spíš si myslím, že ten text člověka podnítí , že mu do ucha automaticky ten proflaknutý song naskočí a vytvoří se tím asociace. Je však pravda, že i citlivost vnímání hudby je velmi individuální, takže přít se v tomto případě nemá smyslu neb kolik uší tolik názorů. Ale ten Clapton je tam markatní. Zase na druhou stranu inspirovat se již osvědčeným dílem se chodili i velcí skladatelé hluboké minulosti :o)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Martin Ch.
0
 
 
Renato, pobavilas mě :-D je tam melodie i slova: Money, money, money, prašule.... stejná melodie i ta předehra - záměr autora a zřejmě by ho mrzelo, že to někdo mohl nepoznat :-D
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Marek
0
 
 
Ta melodie není stejná, asi to neposloucháš moc dobře.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Martin Ch.
0
 
 
Marku, mluvil jsem konkrétně o taktu před těmito třemi slovy a během těchto tří slov, ne o celé písni!!!!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Pánové,
ja myslím, že speciálně ohledně tohoto tématu se není třeba nějak do krve hádat. Já osobně si myslím nebo slyším doby u této inkriminované sloky rozdílně, ale klidně se přiznám, že regulérní hudební vzdělání nemám, tudíž se na to můžu dívat z laického hlediska úlně špatně a je klidně možné, že proto neslyším něco, co je hudebníkovi markantní - rozhodně by to nebylo prvně, takže se nemohu vyloženě přít.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Honza Hřivňák
0
 
 
No pokud tam posloucháš prachy, prachy, tak jde ještě přimhouřit uši. Ale když pak slyšíš chvíli money, money, a slyšíš první tóny, tak je to ABBA a je to podle mě i úmysl.
Jinak co se týče příběhu - kolik děl nemá příbšh a úmyslně, stejně např. Kočky. Dobře, je tam základní dějová linie o jedné staré kočce. Ale vše kol je vata a příběhy jiných koček a je to nádhera.
Pokud to dílo nevyžaduje není bohatý příběh nutný.
Jinak vítám některé inovace s těmi projekcemi. Jinak chlápek na kouli co se vznáší nad hlavami, něco podobného už ty bylo, tedy ne tu ale ve světě a to v Tanci upírů v závěrečné scéně. Ale tady se to taky náramně hodí.
Co bych však kritizoval a nelíbí se mi, to je přidání kombinace komiků ale Mušketýři, Angelika a spol. Když nejde udělat humor v textu, tak se použije osvědčená dvojice jako Izer a spol a je klid. To přímo nesnáším a tápí to muzikál. V tom je například vynikající Adéla ještě nevečeřela, kdy tohohle nebylo třeba a humor je v hudbě i textech.
Svoboda, ten se bez tohohle úpně obešel a vytvořil úžasná díla. Mimochodem vzpomeňme, když se začal hrát Golem, jajký byl povyk, kritika hned začla odsuzovat za melodičnost, děj, opakovanost a já nevím co ještě,.... Nepřipomíná vám to něco? Samozřejmě i v Golemovi najdu chyby jako některé texty,... Ale dost o Svobodovi a hurá k Baronu.
Souhlasím s tím, že by se měl každý podívat a sám si udělá vlastní názor. Možná vás bádám k návštěvě, protože já snbílkem jsem... a mám rád fajn muziku
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Ano souhlasím a komiky beru běžně také jako nutné zlo, ačkoli v případě Barona (ve srovnání třeba s Angelikou) je to zlo ještě k přežití a značně umirněnější. Takže sice skřípu zubama , ale o trochu méně :o)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Honza Hřivňák
0
 
 
Nechápu proč nutné zlo. Ve světě se těmto estrádám vyhnou a funguje to. Neumím si představit kupříkladu Phantom of Opera, jež je vážné téma, a proto aby to publikum trochu odreagovalo , dali by tam kupř R. Atkinsona (ala mistra Beana), aby tam něco předvedl a řekl. Vím, že to není až tak příklad Barona...
Vím, že forbíny mají základy v našem českém hudebním divadle ala Werich. Ale to by tu musel být moudrý pán, aby to uměl napsat a člověk co by to uměl dělat a necpal bych to všude... Ale dost už o snahu o humor.
Jinak co se týče hudby, i skladba Na křídlech fantazie mi něco připomíná a nevím co? Buďto je tak silný refrém, že ve mně budí jisté remoce nebo část je odněkud požita...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Roman
0
 
 
Ano, právě proto, že záleží na kvalitě dialogů komiků, nelze srovnávat Angeliku, kterou napsali Aleš s Kubou, se Třemi mušketýry např. v podání Genzera a Suchánka. Ona každá dvojice i v rácmi 3M je úplně obsahově jiná... Mně se výstupy komiků (s výjimkou G+S) líbí, protože často nepostrádají inteligentní humor...
A jinak, Rennie, Pavla Krejčího neřeš, je to zakomplexovaný pán, kterému slovo tolerance bohužel nic neříká...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar casino en ligne
0
 
 
The comments section of a blog is 1 that I genuinely want to invest some increased time investing in. I fail to revisit a lot of initial comments that I leave and need to remedy this. However, the only way I are likely to go back is if I am sent an email saying another person responded to my comment... Is there another method to get a ping?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvilova
0
 
 
I am so sorry, but I am not exactly understand, what is the problem and how we can help you? All these articles and comment section will be in czech language and this is also the future view. But anyway, if e can help you somehow / please let me know. My mail adress is rkratoch@centrum.cz
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Pavel Krejčí
0
 
 
slečna asi byla na jiném představení...já se tam nudil
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Tak to jsem asi byla,a nebo váženému pánu chybí fantazie. Ačkoli velmi dobře chápu, že každého nadchne úplně něco jiného, tak i když by se dalo baronu Prášilovi vytknout ledacos, tak nuda zcela jistě ne !
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Pavel Krejčí
0
 
 
a nemůžu si pomoci,ale články na tomto serveru nesmírně podkuřují "dílům" v DH a DB....nechápu..že by produkcí placené články?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Pane kolego,
doporucuju místo planého kritizování pořádně číst - speciálně můj článek je přesně vyvážená kritika i pochvala půl napůl (ostatně jako všechny ostatní) a pokud to nejste schopen rozšifrovat nebo snad máte problém s významem slov - doporučuji navštívit odborníky. Vzhledem k tomu, že náš portál je naprosto nekomerční, a každý z nás svou práci dělá naprosto zdarma oproto profi novinářům a kolikrát dokonce se vstupem za vlastní finanční zdroje - tak rozhodně žádnou produkcí placení nejsme. Pokud už chcete někoho z úplatkářství nařknout , neřku-li veřejně, pak byste měl mít v ruce důkaz, v opačném případě to může závánět i žalobou.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
A ještě dovětek - zabýváme se hudebními kousky všech divadel. jen pro příklad - takové HDK tu má pochvalných recenzí též více než dost. Takže když pochválíme nekomerční divadlo, tak je to v pořadku, ale jestliže se jedná o produkci páně Lichtenberga, pak je to špatně a jsme podplacení??! A nás chcete nařknout ze zaujatosti ? Velmi zajímavé, že by "zloděj křičel chyťte zloděje"?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Miroslav Veselý
0
 
 
Tak tohle už je fakt hodně silné kafe. Nejdříve si prosím přečtěte článek a poté se laskavě vyjadřujte. Nemám ve zvyku psát do diskuzí, ale tento příspěvek mne velmi rozladil. Uvědomujete si, že útočíte na čest a dobré jméno autora/autorů? Máte důkazy pro své nařčení? Omluva by byla na místě!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar hmm
0
 
 
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Miroslav Veselý
0
 
 
Pokud tímto reagujete na můj příspěvek, děkuji za upozornění. Jsem novým návštěvníkem těchto stránek a čtu od nejnovějších článků po starší. Samozřejmě můj apel je na všechny příspěvky tohoto typu. Jen doufám, že uživatel hmm a Pavel Krejčí nejsou tatáž osoba. Bylo by smutné své chování ospravedlňovat tím, že to někomu jinému dříve prošlo bez reakcí.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Tedy, nějak nechápu pointu příspěvku .... Možná by bylo vhodné osvětlit, proč poukazujete na článek kolegyně z redakce, navíc z úplně jiného muzikálu??? Pak můžeme diskutovat - křišťálovou kouli bohužel nemám.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Dana
0
 
 
Tak tento článek už má celkem jinou kvalitu než ten předešlý od sl/paní Mirky, takže za něj děkuji. Tady mohu celkem se vším souhlasit. Tu ABBU v začátku skladby také slyším, ale beru to jako vtipné připomenutí, nikoli opisování.
A pro pana Krejčího, je otázka, jaké obsazení jste viděl (hlavně v hlavní roli), protože jsem viděla všechny 3 alternace a nikde jinde nejsou tak velké rozdíly hlavních představitelů jako tady. Bohužel. Takže zatímco u jednoho představeitele jsem se opravdu dost nudila, u druhého byla celkem mile překvapena a teprve u třetího jsem zažila, co to je pravý Baron Prášil se vším všudy. A tím pádem se na to dívá a poslouchá uplně s jinými pocity.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Děkuji velice vřele za pochvalná slova - vážím si toho. Souhlasim, že účinkující ovlivňují dojem z představení obrovskou měrou. I proto třeba zásadně nesouhlasím s postojem některých produkcí - nesdělovat obsazení. Dle mého názoru je to úplně stejně důležitý atribut jako autor hudby, textu nebo režisér. Budí to ve mě asociaci, jako bych si šla koupit nějakou elektroniku a tam mi odmítali sdělit její vlastnosti...

Ale abych se vrátila k původní myšlence, objektivně vzato by ale člověk měl vzít v potaz, že i umělec je jen člověk, a taky může mít svůj smolný den, proto by měl být zaškatulkován do kategorie ŠPATNĚ až na základě několik negativních zkušeností. Ale to je ideální stav - je mi jasné, že většina návštěvníků na to nemá ani čas a ani finanční možnosti - bohužel, to už je riziko pro pány umělce. A i já se musím přiznat, že jsem v jednom případě zařadila zpěvačku do negativního šuplíku, jelikož už jsem prostě dané dílo v jejím podání neslyšela, a právě ona jedna zkušenost byla natolik rozčarující, že to prostě způsobila ... A je to špatně. Tím narážím na velmi negativní reakce k osobě Daniela Hůlky. Premiéru jsem neviděla, takže nedokážu posoudit, ale představení, které jsem shlédla následně, rozhodně špatné nebylo. Nechám stranou taneční stránku věci, kde Dan nikdy zrovna nevynikal - to je pravda. Nicméně co se týče zpěvu - tam jsem rozhodně neshledala nic špatně, žádné avizované zadýchávání po 3. písničce apod. Ani jeho herectví mne nijak neuráželo.. Nechci tu teď rozepisovat srovnávací analýzu, jelikož ta se chystá v připravovaném článku, chci tím jen říct, že i skutečný BOREC na jevišti může mít den, kdy se na to nedá nejen dívat, ale ani poslouchat.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Barney
0
 
 
A já jen žasnu! Tolik článků na jedno dílo, na jednom místě, jsem snad skutečně nečetl, je to jen náhoda nebo něco jiného? A mezi tím "vklíněn" ještě článek "Co se chystá? ", který obsahuje pouze produkci jakých divadel? Myslím, že se ptát nemusím...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Ale no né, pan kolega Barney a dokonce žasne, už jsem se začínala bát , že snad ani nepřispějete svou troškou do mlýna. To bychom snad ani neunesli. Ale zklamu Vás - nařknutí, že jsem podplacený agent páně Lichtenberga už tady bylo. To jste v té radosti, že nám můžete něco sdělit přehlédl. No, ale když už jste to nakousl - tak ANO, načapal jste mne na švestkách, dlouho jsem to tajila, ale je to tak. Pravidelně přicházím domů a přehazuju tam vidlema ty miliony, které dostávám jako úplatek od této produkce, aby se neproležely. Ale takhle v neděli po kafi, vyhazuju z okna v rámci úklidu úplatky již staršího data, tak přijďte a vemte si trakař, ať to stojí za to a neválí se nám tam před domem.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Barney
0
 
 
slečno/paní Kratochvílová, docela si vyprošuji, dovolíte-li, abyste mě nenazývala Vaším kolegou, neb jsem jím nikdy nebyl, nejsem a ani být nehodlám. Děkuji za Vaši vstřícnost a porozumění. A mé užasnutí nebylo vůbec nad Vaším článkem, ale nad obsahovou stránkou tohoto webu během posledních dnů (týdnů).
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Osvětlení k obsahu - ten reaguje na aktuální dění a poptávku po informacích, je tedy logické, vzhledem k faktu, že Baron Prášil byl událostí posledních týdnů, že se mu věnovala větší prostor. Tudíž proto článek ze zkoušek a následně regulérních představení. A jelikož názory redaktorů se někdy ne úplně ztotožní - pak uvádíme několik úhlů pohledu, čili je klidně možné, že vzniknou ještě další - nakonec proč by ? Je to problém? Občas se dvojpohledové recenze objevují i u konkurence..
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Barney
0
 
 
... a slečno/paní Kratochvílová, viděla jste v roli Barona Prášila pouze Daniela Hůlku nebo i jiného alternanta?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Milý pane kolego,
co tak myslíte?? Vzhledem k informaci, že se chystá článek porovnávat alternace, že bych tak porovnávala Dana Hůlku sama se sebou??? Zkuste uhodnout - třeba dodáme i nějakou cenu :o))
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Ještě jsem neodolala a v rámci našich nadstandartních vztahů Vám prozradím jedno výrobní tajemství. My když chceme hodnotit nějaké výkony umělců, tak zásadně do divadla nechodíme. Speciálně pány Barony jsem požádala, aby mi zaslali svoje kalhoty a výkon budu v příštích dnech posuzovat podle vytlačených puků na kalhotech, ale to je jen mezi námi, nikomu to neříkejte....
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Marek
0
 
 
U Wilcoxe to bude podle vycpávek nebo kostýmu Vulkána, jestli je víc nebo míň ohořelej ? :-D Tohle mě dost pobavilo, jinak recenze je z mého pohledu v pohodě :-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Uvážím to, jaká kritéria v tomto případě zvolíme - děkuju za tip :o), někdy je třeba zabrousit i k humoru
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Agnes
0
 
 
Humor? Až sem jsem to poctivě dočetla, a nic co by humor alespoň zdánlivě připomínalo, jsem bohužel nepostřehla. Ona hranice mezi rádoby humorem a trapností je někdy velice tenká. Myslím si, že to nemáte zapotřebí:(
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Milá Agnes,
i humor je subjektivní záležitost a to, co mám či nemám zapotřebí zvládnu celkem bez problémů posoudit sama, bez urážky. Ale díky za Váš příspěvek.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Barney
0
 
 
Asi zde došlo k nedorozumění, má otázka směřovala k tomu, zda-li jste v době psaní tohoto článku viděla v roli Barona pouze Daniela Hůlku? A otázka byla položena v dobrém úmyslu neb proti článku samotnému (obsahu) nemám námitek. Zjevně jsem otázku špatně položil. To, že chystá článek s porovnáním alternací jsem nepřehlédl, ale zároveň nemám k dispozici Váš diář, abych mohl tušit, koho a v jaký moment jste shlédla. Tak mě prosím omluvte, že jsem se tak "hloupě" ptal.
A Vaší další reakci s prozrazením výrobního tajemství se už jen směju, vtipné to je, ale zároveň, jak většinou předvádíte i jindy, urážející!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Milý Barney,
oslovení "pane kolego" mi přišlo mnohem méně žoviálnější a zdvořilejší než stávající, ale jak si přejete. Rozhodně jsme Vás tím nepasovali na člena naší redakce, Bůh chraň - to bychom si ani ve snu nedovolili.
Prozradím Vám ještě jedno tajemství - "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá" - tím narážím na Vaši poznámku o urážení, ale nemyslím si, že bych byla až tak ostrá, spíš jsem to pojala jako laskavý humor. A když se podíváte na svůj první komentář je mnohem více kousavější než můj vtípek, jinak řečeno začněte u sebe. Pokud mne někdo normáln formou osloví, tak nemám důvod mu neodpovědět.

Jinak k Vaší otázce, ano viděla, jen si nemyslím, že i kdyby tomu tak nebylo, že by to nějak zásadně změnilo můj pohled na věc, protože jsem hodnotila muzikál jako celek, nikoli z pozice obsazení. Proč se ptáte??
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Barney
0
 
 
"jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá" - ano, toto většinou platí, ale v souvislosti čtenář vs. redaktor (jistě úspěšného portálu) bych čekal od onoho redaktora trochu úcty ke svým čtenářům, ať už jsou jakkoliv kousaví., což mě bohužel u Vás chybí. Přeci, pro koho vaše aktivity zde děláte? Aby vám pak zde někdo zbyl, kdo to bude číst. Toto vám samozřejmě nepřeji, kam bych si pak chodil vylévat srdíčko, že.

A co se týká mé otázky, byla položena jen ze zajímavosti, poněvadž (beru jen z doslechu) hodně lidí, co vidělo muzikál prvně s panem Hůlkou, se jim jeho výkon, jak to říct, zamlouval (neurazil), ale po shlédnutí dalších alternací už tolik nebo vůbec ne. Jsem zvědavý na Vaše srovnání.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Milý Barney,
úctu jistě ke svým čtenářům máme bez výjímek všichni redaktoři, ale všechno má své meze. Redaktor neznamená "Slouha a hromosvod", to se se vší úctou pletete, i kdyby to mělo znamenat, že některého ztratíme, přestože neradi. A tento můj názor sdílí naštěstí i majitel portálu - pokud by nesdílel, pak bych tu nebyla. Pokud se podíváte výše - nevidím nic neuctivého na mých reakcích na pisatele Viťa, Dana a jiní.. a rozhodně nemusí souhlasit s obsahem, či chválit. Na neúctu si bohužel stěžujete jen Vy.

Shrnuto, čtenář načíná diskusi a určuje tón, ve kterém bude vedena. Pokud chcete být kousavý, klidně buďte, ja nemám problem se s tím vyrovnat a neberu to jako boj na život a na smrt, spíše jako možnost změřit schopnost argumentace. Musíte se však vyrovnat i s faktem, že se Vám dostane stejně kousavé reakce, to se nezmění ani v budoucnu. A věřte nebo ne, patříte k mým favoritním respondentům a Vaši nepřítomnost zde v diskusích bych asi i citelně postrádala. Ale předpokládá to fakt, že si zvyknete, že redaktor je rovnocenným partnerem do diskuse a umí se bránit.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Ještě jsem zapoměla ohledně toho chystaného srovnávacího článku, tím, že bych chtěla být co možná nejobjektivnější a nenechat se ovlivňovat vlastní hlasovou preferencí, bude ještě chvilenku trvat než bude k publikování. Nicméně aktuálně je stejně přebaronováno, takže to až tak nevadí. Navíc bude mít možnost větší množství diváků srovnávat, takže je to vlastně optimální ho trochu pozdržet.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar poulett
0
 
 
Musím říct, že recenze se mi líbila (díky Reny) Ale co mě vysloveně pobavilo jsou reakce. Tady je ale veselo. Nicméně souhlasím s Renatou a to nikoliv jen proto, že jí znám. Spíše právě proto. Vím, že pokud by bylo CO kritizovat tak mi z monitoru šlehají plameny. Takže její recenze beru jako velmi vyrovnané a realistické. Co se týká urážek a narážek zde přítomných kritiků....pokud by byla připomínka konstruktivní, nemám námitek, ale nařčení zde odpálená jsou fakt hooodně mimo mísu.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar pmu
0
 
 
thanks for the article
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvilova
0
 
 
Pleasure on our side, we thank for your interest. :o))
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar winamax
0
 
 
great article
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.