Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Johanka Radka Špáňová

Johanka (Radka Špáňová) slyší Hlasy...Radka Špáňová měla právě dnes svou premiéru v Čechách (jak probíhala její premiéra na Slovensku, si přečtěte v jiném článku). Tato studentka 5. ročníku Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka se na konkurs do Johanky z Arku dostala vlastně náhodou. Nutno dodat, že to byla náhoda příznivá. Konkurzem prošla úspěšně, ačkoliv neměla předchozí muzikálovou zkušenost. Kdo měl možnost slyšet její krásně zabarvený hlas, pochopí, proč porotu zaujala.

... které nakonec poslechlaMy jsme měli možnost vidět Radku již na neveřejných generálkách. Generálky potvrdily, to, co se ukázalo na její premiéře: je to intonačně velmi zajímavá Johanka (z těch novodobých), mimořádně zajímavý hlas zaujme každého posluchače. Její hlas zní pěkně rockově, ale přesto nepotlačí muzikálově vyspělý projev.

tn_MS09C-073661Pokud by se měla Radčina Johanka definovat jedním slovem, asi bych řekl: nevinná. Tóny písní jen nezpívá, ty tryskají snad přímo z její duše, a právě proto dopadnou nejen ke sluchu diváka ale zaseknou se hluboko do jeho duše. Dává totiž do zpěvu hodně emocí, ale není to na škodu technice zpěvu.

tn_MS09C-073599Herecky je na svou muzikálovou nezkušenost nadprůměrná, i když v první polovině působí trochu nervózně. V druhé si je již jistější a pěvecky vyrovnaná. Na druhou stranu, právě herectví je složkou, ve které vidím její největší prostor pro zdokonalení - Johanka je výrazově stále stejná, jakoby neprocházela vývojem z "vesnické husičky" až po "spásu Francie.

tn_MS09C-073595Její Johanka působí o něco uzavřeněji, než by se v některých obrazech slušelo, ale dá se považovat za způsob přístupu k roli - pokud nesrovnáváme s alternacemi, není to na škodu. Dobře si uvědomuje pocitovou stránku role a dokáže ji předat publiku.

tn_MS09C-073784Radka Špáňová se se svou rolí sžila, pojala ji po svém a nesnažila se kopírovat jinou představitelku. Což se ukázalo jako jediná cesta, která nevede do pekel. Její mládí ji předurčilo k tomu, aby její Johanka byla naivní, a právě proto dobře uvěřitelná. Proto bude dobře, pokud uvidíte i jinou Johanku. Třeba bude za pár let jméno Radka Špáňová velkou hvězdou i mediálně. Osobně doufám, že ne, ale že její jméno nezapadne.

Děkuji svým spolupracovníkům, že mi pomohli lépe formulovat,
jakou Johankou se Radka Špáňová stala.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.