Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Svátek zamilovaných ctí i Starci

Company Starců na chmeluStudený únor dává jedinou záminku k oslavám a mejdanům – nikoli Vítězný únor jak si představovali soudruzi, ale – Valentýnský svátek zamilovaných :-) Příležitosti se chopili i protagonisté a příznivci muzikálu Starci na chmelu – a ztropili mejdan.

Film a nyní muzikál, který viděl snad každý, má v názvu jasně vymezenou lokalitu – chmelovou brigádu. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, proč Starci? Odpověď najdete v poslání jedné z písní (“…dospělí dětinští a dítka jsou dnesIvana Chýlková a Linda Stránská starci…”) Konečně, je to jedno, láska přece kvete v každém věku – jak by řekl svatý Valentin.

Linda Stránská alias chmelová Hanka by o potížích z lásky vzešlých mohla vypravovat. Sama ve svém životě teprve hledá, ale v profesi už má jasno. Zpívá a tančí a celé představení do diváků vlévá energii plnou dobré nálady let šedesátých. Čím to, že dnes jsme znechucení, unavení a ospalí, když máme všechny možnosti svobody?Ivana Chýlková

Velmi vzácná kořist! Ivanu Chýlkovou načapat na veřejné akci, to je jako spatřit plachou laň. Ani ona však neodolala valentýnskému vábení a přišla projevit svou náklonnost chmelovému projektu. Dlouhá a štíhlá herečka neporušila svůj zvyk – z předkládaných lahůdek uďobávala jako ptáče a pila jako sýkorka – velmi totiž dbá na zdravou výživu. Odcházela brzy – doma ji čekal syn, který chce před spaním máminu pohádku na Valentýna jako každý všední den.

Jaroslava Obermaierová a Linda StránskáTo Linda Stránská se snažila prohodit alespoň pár slov s každým z hostů. Václav Sloup, který účinkoval už v několika muzikálech, ji ubezpečil o tom, že si připadá stejně mladý jako Starci na chmelu, i když už je zná pár desítek let. V tom si rozuměli i s Jaroslavou Obermaierovou. Renomovaná herečka docela s chutí konzultovala podrobnosti představení s chmelovou omladinou.

Z návštěvnosti muzikálu i doprovodných akcí vyplývá, že Starci na chmelu jsou klasika, která přetrvá více než půl století a pořád bude divákům dodávat energii a radost z mládí. Ikdyž tehdy se Valentýn ještě neslavil. Co takhle MDŽ?

Text: Milena Pekárková
Foto: Martin J. Polák

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.