Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Mona Lisa oslavila 100

Mona Lisa se svou sestrou MargheritouPůl roku uplynulo od premiéry nového českého muzikálu Mona Lisa. A už je čas slavit. Právě dnes se totiž odehrálo již sté představení. A jelikož představení jako takové popisujeme v jiném článku, budeme se věnovat tomu, co diváci vidět nemohli. Jelikož se jedná o kulaté představení, byli novináři informováni dopředu. A nejen to, byla vyhlášena i soutěž - a netradičně právě pro ně. Čeho se soutěž týkala, a jak dopadla se dočtete dále.

Autor hudby Bohouš Josef jako Leonardo, v pozadí FrancescoPrvní říjnový den se konalo 100. představení. O jeho významu se diváci dozvěděli jednak z vyvěšeného fermanu, kde se skvěla 100, ale též na závěrečné děkovačce. Kristýna Kloubková v civilu vstoupila na jeviště, ozřejmila divákům, jaké představení viděli a předala mikrofon Bouhouši Josefovi (v roli Leonarda), který krátce přiblížil vznik tohoto muzikálu. Bohoušek poděkoval divákům za zájem a pozval na jeviště producenta Michala Davida. Ten popřál muzikálu Mona Lisa dobré pokračování a účinkujícím předal dort, který na správné oslavě nesmí chybět. Pak následovala děkovačka, velký potlesk a odchod diváků z divadla. Následovala akce neveřejná, pro novináře.Kristina Kloubková v civilu oznamuje divákům 100. reprízu

Produkce divadla Broadway totiž vyhlásila soutěž o zájezd do Říma na 4 dny pro vítěze soutěže "Broadway hledá SuperStar", uspořádané pro novináře. Podmínkou bylo vybrat si píseň z vydaného CD Mona Lisa, a tu zazpívat před hvězdnou porotou. Jejími členy byli Bohouš Josef jako Leonadro, Marta Jandová jako Margherita a Linda Finková jako Caterina.

První soutěžící před hvězdnou porotou byl president Fanklubu divadla Broadway a Hybernia Roman Janouch. Hned zpočátku uvedl, že aspiruje na generála Hvězdné pěchoty a představil také svou soutěžní píseň "Rvát se s vánicí". Roman Janouch a jeho pokus o píseň se sněhulákyJeho výkon byl oceněn velkým potleskem,  hlavně pro jeho odvahu. Porota ocenila hlavně energičnost vystoupení, využití rekvizit lyží a sněhuláka. "Myslím, že Vám mohu splnit Vaše přání -  aspirujete na generála Hvězdné pěchoty. A jako odměnu si zasloužíte alespoň fotku toho Říma", okomentovala jeho výkon Linda Finková. "Já děkuji, že jste to vydrželi" - s těmito slovy se Roman rozloučil s prkny, která znamenají svět.Další soutěžící byla Saša Šeflová

Druhou soutěžící byla Saša Šeflová. Ta si překvapivě z dané nabídky nevybrala žádnou ženskou píseň, ale píseň, kterou zpívá Pepa Vojtek - "Sochy, vázy, drahý kov". Před počátkem svého vystoupení varovala porotu, že si danou píseň přizpůsobila a přednese ji jako rap. Její vystoupení bylo opravdu strhující a všichni, porota i přítomní novináři, se skvěle bavili. "Dávám ti veškeré své hlasy i vlasy", řekla Marta Jandová. "Já si myslím, že to nám tady chybělo - protože tato úprava písně má hudební náboj a vlastní názor!" okomentoval její výkon Bohoušek. "Já bych chtěla říci, že je to to poslední, co nám tu chybělo!" dodala Linda Finková.

Další novinářka Gábina Wolfová s písní Jako FénixPoslední soutěžící byla Gábina Wolfová, která hned na začátku oznámila výběr své skladby a důvod volby. "Já jsem si vybrala skladbu "Jako Fénix", protože mi bylo řečeno, že to zpívá Iveta Bartošová, a proto to může zpívat úplně každej." Když se ztišil výbuch smíchu, začala zpívat. A nutno dodat, překrásně.

"Já si myslím, že tento výkon byl očividně i očislyšně nejlepší, a zejména chci ocenit práci s mikrofonem", konstatovala Linda Finková. Užaslá odborná porota se radí o pořadí"Já se absolutně připojuji, máš čistší výšky než já", doplnila Marta Jandová. "Já jsem si ze začátku říkal - když jsem zavřel oči - kolegyně Bartošová (v těch hloubkách). Ale potom si povídám: 'To není kolegyně Bartošová!', to je něco lepšího, respektive nejlepšího. Já bych tedy doporučil pověsit tu novinařinu na hřebík a přijít mezi nás na ty prkna, co znamenají svět!"

Tyto hlášky vyvolávaly záchvaty veselí a pískání všech přítomných. Porota se krátce poradila, aby nakonec ústy Lindy Finkové vynesla ortel. "Gábina pojede do Říma a vezme si s sebou Sašu", bylo definitivní rozhodnutí poroty, které vyvolalo velký aplaus. Předání výher odvážlivcům"Protože Gábina umí krásně zpívat, ale Saša nádherně rapovat" vysvětlil Bohoušek. "Roman se stává admirálem Hvězdné pěchoty - to je víc než generál. Ale všem děkujeme za tu odvahu!" uzavřel celé klání o novinářskou SuperStar její nejmenovaný předseda Bohouš Josef.

Pak se porotci šli konečně převléci do civilu, zatímco novináři zamířili do baru, kde si celý zbytek večera neformálně povídali s účinkujícími. Zábava tam proudila dlouho do noci, všichni se dobře bavili a takto oslavili jubilejní stou reprízu muzikálu Mona Lisa.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.