Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Šachmat s Nikitou finišují

Nová scéna ŠachmatuŠachovnice, tanec a zpěv. Právě toto v dnešních dnech můžete vidět (pokud byste byli vpuštěni do hlediště divadla Hybernie) na scéně, kde se intenzivně připravuje taneční projekt Šachmat a Nikita. Ten bude mít premiéru 15. června a tím se završí návrat na scénu těchto kdysi legendárních představení.

Marcela Karleszová dolaďuje choreografiiTexty jsou stejné, hudbu Ondřej Soukup přeorchestruje, možná dokonce použije i hlasy z původní nahrávky, které vmíchá do nové verze. Zcela jiní jsou jen tanečníci, z původního Una se projektu zúčastnil jen Richard Hes a jeho žena Marcela Karleszová, která mu pomáhá s vytvářením nové choreografie. Příběh je velmi emotivníKarleszová v původním projektu působila jako tanečnice, nyní bude tančit také, i když jen v projekcích.

V sále jsou již postaveny konstrukce, na kterých jsou šachovnicové vzory. Nahoře na konstrukcích je místo pro zpěváky, takže vidět budou opravdu Černá a bílá, věčný bojvšichni. Choreografie byly již představeny na zkoušce, nyní jsem mohl vidět vše na skutečném jevišti. A dlužno podotknout, že to vypadalo velmi zajímavě - a to zkouška probíhala jen v pracovním osvětlení.

Právě se dolaďoval Šachmat, a tak jsem viděl příběh šachových figurek, Richard Hes, jeho žena a produkční bedlivě sledují zkouškykdy boj o vítězství barvy postupně přechází do příběhu lásky, který zničí až neúprosná pravidla čtyřiašedesáti černobílých polí.

Taneční lovestory Šachmat a thriller Nikita jistě přitáhnou původní obdivovatele, stejně jako zcela nové diváky, kteří se přijdou podívat na nové zpracování s novými tanečníky.

Komentáře k článku

Haloo,poznámka k anketě na titulní straně - v HDK nebyl Šachmat a Nikita,ale prvvní byl Šachmat a po přestávce byla Carmen.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
V původním šachmatu nebyly použity šály spuštěné z portálu a v novém zas chyběla šachová partie krále a královny - tenhle rozdíl je asi tak nejvýraznější :-).
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.