Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Co uvede Petr Novotný v nové sezóně v Pardubicích?

Petr Novotný režíruje převážně muzikály.Od minulého roku se stal Petr Novotný součástí týmu Východočeského divadla v Pardubicích. V nové sezóně 2009/2010 pro diváky připraví dva projekty.

Prvním bude opereta Netopýr, autorů J. Strausse ml., K. Haffnera a R. Geneéa. "Nás neméně zaujalo její libreto rozkročené mezi fraškou a jemnou nostalgií přelomu století. Plesová atmosféra Vídně, operetní melodičnost, působivá výprava, nosné komediální situace a možná překvapivě i jemnější a niternější tóny, než jaké bychom čekali v lehčím divadelním žánru. Takový bude po několika letech návrat operety na pardubické jeviště." V Pardubích se opereta nehrála několik let. Převažují spíše muzikály. Momentálně se uvádí Chicago, My Fair Lady, Cikáni jdou do nebe, Donaha! a komorní muzikálek Janík, hojahoj,zbojník!. Pro diváky to tak bude jistě příjemná změna. Operetu Netopýr jste mohli vidět od roku 2004 do dubna 2009 v Hudebním divadle Karlín. Uváděla se také například v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem, Státní opeře Praha.

Uvidíme, zda do operety Netopýr obsadí Petr Novotný svoji oblíbenou herečku Petru Janečkovou.Druhou inscenací bude Čachtická paní. Nebude se však jednat o hudební dílo, ale o činohru. Text k této inscenaci vzniká přímo pro exteriér hradu Kunětická Hora. Bude to tak další činoherní dílo, které se na Kunětické Hoře uvede. Prvním byl Předvečer tříkrálový.

 

Další tituly, které se budou v nové divadelní sezóně uvádět budou:

V. Vančura – J. Seydler / MARKÉTA LAZAROVÁ (režie J. Seydler)

W. Spier – P. Fischer / ČISTÍRNA (režie H. Mikolášková j. h.)

P. Shaffer / AMADEUS (režie M. Tarant j. h.)

N. V. Gogol – M. Pecko / BLÁZNOVY ZÁPISKY  (režie M. Pecko j. h.)

E. - E. Schmitt / LIBERTIN (režie J. Seydler)

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.