Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikály trochu jinak

Pár stránek většinou křesťanských skupin působících u nás (i s mezinárodní účastí), které daly dohromady nějaký muzikál, najde zájemce při troše trpělivosti v obecných vyhledávačích pod sekcí Muzikál. Pokusili jsme se na tyto stránky před časem poslat e-mailové dotazy, abychom zjistili, o co přesně šlo. Zřejmě asi proto, že se vždy jednalo o ojedinělé akce, které už minuly, dostali jsme pouze jedinou odpověď. Napsal nám ji pan Miloslav Machoň:

“Coby ZUŠ Praha 3 máme hotový muzikál Krysař, do loňska jsme dělali Jesus Christ Superstar a obě díla jsme předvedli také na festivalu Mezi ploty v Bohnicích.

Divadelní soubor Causa Bibendi při karlínském Spektru hrál do loňska muzikál Eloa.

Vyšší odborná škola pedagogická ve Svatém Janu pod Skalou dělala po dva roky muzikál Cats á la Amosky z Jána a hru Sestry v akci.

Všechny tyto hry jsem režíroval a sám jsem muzikál dělal několik let v plzeňském divadle.”

Kdo hledá, většinou najde. Amatérský divadelní soubor provozující muzikál Dva gentlemani z Verony najdete občas v divadle U hasičů, jak napovídá nejenom program tohoto divadla, ale i fotografický dokument v tamním foyer.

Ačkoli známe osobně některé z protagonistů díla ruské provenience Juno a Avos, teprve z brožury Městské knihovny v Praze jsme se dozvěděli, že po tomto ambiciózním díle se docela neslehla zem. Můžete je zhlédnout v listopadu ve velkém sále MKP.

Dle slov novinářky Radky Tesárkové, jsou i díla souboru TY JÁ TR, v němž se angažuje, z našeho ranku. TY JÁ TR najdete na samostatných internetových stránkách, v divadle Radar anebo v Semaforu hrát díla dvojice Suchý - Šlitr.

Je jisté, že největší počet projektů tohoto druhu se odehrává mimo hlavní město. Zjistili jsme, že poslat mail nestačí. Zprávy z regionů samy také nechodí. Snad pomůže Jednota hudebního divadla, která ústy jejího předsedy PhDr. Josefa Hermana přislíbila poslat informaci o naší existenci do regionálních divadel.

Jakub Zahradník

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.