Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Dracula v nových kostýmech

Dracula (Daniel Hůlka) potřeboval na někom vyzkoušet svůj dvouručákVelký den měli v pondělí 19. 1. protagonisté muzikálu Dracula. Poprvé totiž ukázali soslovětu nové kostýmy. Tento den byl výjimečný i pro fotografy, kterých bylo doslova plné divadlo. Tím hlavním a nejdůležitějším byl však Martin J. Polák, který s naším serverem také spolupracuje. Martin totiž dělal fotografie do programů. Fotilo se od poledne až do 21. hodiny večerní. V divadle se tak postupně střídali všichni Draculové, Adriany, Nymfy…

Krvinky a Stockers mají místo motorek Trabanta Cabriolet

Autorem zbrusu nových kostýmů je výtvarník Roman Šolc, jehož práci můžete znát například z muzikálů Tři mušketýři nebo Angelika. Draculové s LorraineKostýmy si Roman Šolc sám aranžoval a pečlivě hlídal, zda mají vše, co k nim patří. Stalo se například, že v záběru chyběly Danu Hůlkovi prsteny. Muselo se tedy počkat, až mu je asistentky přinesou, a pak teprve se mohlo začít fotit.

Kostýmy jsou úplně jiné než ty, co pro první uvedení muzikálu v roce 1995 vytvořil Theodor Pištěk. Jestli budou i lepší, to teprve ukáže čas. Každopádně jsou honosnější a okázalejší. Je vidět, že se na jejich výrobě nešetřilo. Kostýmů se objeví v muzikálu zhruba 280. Sandra (Kamila Nývltová) s Nymfou (Miachaela Nosková)Ty nejdražší a nejnáročnější má samozřejmě hlavní role - Dracula. Je to dáno i tím, že se během představení nejčastěji převléká.

Kdybych měla ze svého pohledu zhodnotit kostýmy, které jsem viděla, Draculovi (Marián Vojko) bílá slušířekla bych, že moje dojmy jsou rozporuplné. Některé se mi líbily moc, jiné mě příliš neoslovily. Ty historické jsou opravdu krásné, naopak ty z budoucnosti nejsou tak úplně můj šálek čaje.

Začala bych Draculou. Není to už klasický středověký rytíř, ale vypadá víc jako skutečně bohatý hrabě. Brnění v jeho garderobě samozřejmě nechybí, je ale značně neobvyklé. Však uvidíte. Šašek (Jan Langmajer) to nemá s Draculou (Daniel Hůlka) vůbec lehkéNa plese se objeví v čistě bílém obleku, nechybí pochopitelně ani noční košile a na ní opravdu krásný župan. Je vidět, že Dracula si za ta léta polepšil a žádná krize ho neohrozila.

Libuška Hůlková vypadala jak ze zcela jiného muzikálu…V kostýmu Šaška jsme viděli jen Jiřího Langmajera a moc mu to slušelo. Kostým je hodně bohatý, vyšívaný. Když se fotila scéna s Adrianou, Langmajer vtipkoval, zpíval, ale jak říkal, bylo mu teplo jako v p…

Asi nejvíc se načekal Aleš Háma alias Profesor. Chybička se vloudila a ani po třech hodinách na něj stále nepřicházela řada. Nakonec už nevydržel, vstal ze svého místa v sále a nahlas se opět na pódiu přihlásil s tím, Krvinky jsou stále tradiční a děsivě úžasnéže „čekání mu nevadí", ale déle než do 17,30 tam být nemůže. Najednou šlo všechno ráz na ráz a focení bylo pak během 10 minut hotové. Jeho kostým je bílý a podobný, jako byl v původní verzi.

Sandra (Zdena Trvalcová) ve zbrusu novém kostýmuAsi největší změnou prošly kostýmy pro druhou polovinu muzikálu, kdy se děj přesune do budoucnosti. S jejich hodnocením bych raději počkala až do premiéry. Jen naznačím, že kostýmy nebudou tak sexy jako byly, setkáte se s maskáčovou barvou a na scéně se místo motorek objeví trabant. Co, nebo spíše kdo nebude chybět, budou krvinky, v tradiční červené, a nymfy, kterým zůstala barva fialová.S trabantem se dá také užít mnoho legrace

Nálada při focení byla napjatá, ale většinou se ji dařilo trochu uvolnit. To se třeba podařilo asistentovi režie, když přijel za zančného poskakování s trabantem na scénu řkouc: Draculovi (Marián Vojtko) a Lorrain (Monika Absolonová) to spolu moc sluší"Ono to jede, ale jak se to zastaví… já nemám řidičák!" To přítomné pobavilo a náladu trochu pročistilo.

Odpoledního focení se zúčastnili Dracula - Daniel Hůlka, Marián Vojtko, Šašek, Sluha, Profesor - Jiří Langmajer, Aleš Háma, Lorraine - Monika Absolonová, … ale i Radka Fišarová vypadá krásněAdriana, Sandra - Šárka Vaňková, Kamila Nývltová, Zdenka Trvalcová, Steven - Bohuš Matuš, Nick - Alan Bastien, Martin Pošta, Kněz - Bedřich Levý, Jaromír Holub, Nymfy - Míša Nosková, Olga Lounová. Stockers girlsObjevili se zde i další účinkující jako třeba Marcela Karleszová, Leona Machálková, Libuše Vojtková, Josef Vojtek, Tomáš Savka, Zbyněk Šporc.

Premiéra se blíží a nám nezbývá, než čekat, jak se lehce nové zpracování povede. Každopádně Draculovi přejeme, aby si ho diváci oblíbili stejně jako při jeho prvním uvedení před více než 13 lety. První veřejná generálka se uskuteční 3. února, premiéra bude 5. února.

Komentáře k článku

avatar terka
0
 
 
krásné kostýmy
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.