Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Petr Janda slavil šedesátku

Petr JandaOlymp – sídlo nesmrtelných bohů
Olympic – nesmrtelná kapela obyčejných lidí

Věčně mladý rocker Petr Janda oslavil svoje šedesátiny v Kafé Milena na Staroměstském náměstí. Den předem už s celou kapelou pilně trénoval, a tak ho při oficiální oslavě, s výhledem na Orloj, nevyvedli z míry ani takoví gratulanti, jako byli Václav Klaus, Karel Gott a ministr Pavel Dostál. Připíjení šedesátiletou whisky se samozřejmě zúčastnili i novodobí – muzikáloví Olympic. Mladý “Janda” - Aleš Háma, sem přijel rovnou z letiště a Petr Janda mu láskyplně říkal Hamouši.

Muži nestárnou
Dcera Eliška s maminkou MartinouJako správný táta je Petr Janda patřičně hrdý na obě své dcery. Starší Marta nemohla přijít tátovi popřát osobně, protože koncertuje v Německu a šplhá dost úspěšně v tamním hitparádovém žebříčku. Malá Eliška se držela poblíž maminky Martiny, paní Jandové druhé, která je o 27 let mladší než jubilant. Byli k sobě milí, i když se právě rozcházejí, a na place se pohybovala ještě jedna kráska. Nejnovější Jandova přítelkyně Alice je ještě mladší než Martina a unesená přítomností tolika hvězd se chovala trošku – příslušně svému věku. “Péťo, všímej si mě, Péťo, pusu, je mi smutno… vrhala se do náručí svému partnerovi ve chvíli, kdy hovořil s Václavem Klausem atd. Petr Janda se jen usmíval a nenechal se vyvést z konceptu – taky proč, vždyť kvůli němu se dneska shromáždilo nejen spousta celebrit, ale především přátelé.

Darů plný náklaďákOslavenec s přítelkyní Alicí
Průvod gratulantů nebral konce a samozřejmě nikdo nepřišel s prázdnou. Hromada darů hrozila zaplavit celou místnost a kdyby chtěl Petr Janda sám zkonzumovat dary lihové, už by asi do smrti nevystřízlivěl. Mezi nejoriginálnější dárky patřila zbrusu nová bankovka s portrétem “svatého Jandy českého”, kde nápadně připomínal Anežku, ještě mokrý obraz, který mu vlastnoručně vytvořili členové kapely nebo velká dřevěná želva. Na zpívání tentokrát nedošlo, protože pořád bylo o čem mluvit, ale Petr Janda slíbil, že snad na svoje sedmdesátiny už bude mít konečně víc času, aby taky zanotoval…

text Milena Pekárková
foto Petr Janeš a Martin J. Polák

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.