Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Daniel Barták a jeho kapela

Daniel Barták hraje jako ďábelNedávno jsme byli Danem Bartákem pozváni na koncert jeho skupiny Musicdan. A jelikož se Dan podílí na různých muzikálových projektech, tak jsme rádi pozvání přijali. Skládá hudbu, kterou si také sám otextuje (nebo se domluví s kamarády) i zaranžuje. Zkrátka se hudbě věnuje naplno. Jaká tedy bude ta, kterou hraje jeho kapela, v níž jsou jeho kamarádi, které oslovil a kterým se jeho vize zalíbila, na to jsme byli opravdu zvědaví.

A tak jsme v pátek 12. 6. 2009 krátce před dvaadvacátou hodinou prošli v centru Prahy pasáží Lucerna a vedle vstupu do velkého sálu Lucerny vešli do nepříliš nápadného vchodu kavárny Java Café. Po vystoupání menšího schodiště se před námi otevřel podlouhlý decentně desingovaný interier kavárny s výhledem do pasáže.

Daniel Barták a jeho kapela MusicdanBohužel již bylo zaplněno a zbylo volné pouze místo, ze kterého nebylo kapelu Musicdan, jejímiž členy jsou Jan Tulenko (Kytara), Pavel Fišar (bicí), Gabriela Urbánková (zpěv - vokály), Klára Kondelíková (zpěv - vokály), Marek Eichler (basa) a neposlední v řadě zakládající člen této hudební skupiny Daniel Barták (klávesy a zpěv), vidět a tudíž jsem mohla pouze vnímat jejich hudbu. Usadili jsme se a díky příjemné obsluze jsem se mohla u výborné kávy ponořit do melodických, pohodových tónů, písní naplněných citem a zahraných tak, že prostor kavárny dýchal poklidnou přátelskou atmosférou. Příjemný zpěv obou přítomných zpěvaček mne unášel chvílemi do až nostalgických nálad, Gábina vzešla z konkurzu do Showcaseze kterých mne vytrhoval pouze potlesk, jež zazníval po každé dohrané písni.

Hudba, jež byla rozmanitou a barvitou směsicí stylů RnB, jazzu a melodického popu, měla takový náboj, že vůbec nevadilo omezení na pouhý poslech, což bylo jediné malé negativum večera. Ba právě naopak, díky tomu jsem si bez rozptylování naplno vychutnala hudební stránku celého koncertu.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.