Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Osudové ženy v Luxoru

Věra VlkováAmerický muzikál, Hudební divadlo Karlín a Luxor - jak toto vše jde dohromady?
Ač se to zdá neuvěřitelné, jde to. Společnost Theatre Varieté totiž vydala kalendář Osudové ženy amerických muzikálů, které se hrály na scéně Hudebního divadla Karlín. A Palác knih Luxor se stal místem, kde se sešli oslavenkyně se svými kolegy, se kterými měli kalendář pokřtít.

Podpisovalo se stáleV paláci knih Luxor na Václavském náměstí se již tradičně sešel poměrně početný dav, který si ještě před začátkem představení kalendáře nechával podpisovat alespoň památníčky či fotografie. Ač to nebylo v plánu, mnozí zamířili i ke stolku, kde seděl dnešní moderátor Lumír Olšovský.

Michaela ČernáAutogramiáda začala přesně a zúčastnila se jí skoro polovina žen, jejichž postavy jsou v kalendáři zachyceny. A jako speciální host zde byl také Karel "Joe" Fiala, představitel dvou generací muzikálu Limonádový Joe (ve známém filmu byl Limonádovým Joem, na prknech divadla nyní ztvárňuje Otce Kolaloka). Ale kupodivu nebyl jediným mužem kalendáře.Karel Fiala Tím se totiž stal Ladislav Županič, herec a dlouholetý ředitel HDK. V kalendáři jsou tyto osudové ženy:  Věra Vlková jako Líza Doolittleová (My Fair Lady, 1964), Milena Zahrynovská jako Aldonza v (Muž jménem La Mancha, 1967),  Michaela Černá jako Maria (West Side Story, 1970), Pavla Břínková jako Magnolie (Loď komediantů, 1972), Hana Talpová jako Sally Bowles (Kabaret, 1978), Pavla BřínkováLaďka Kozderková jako Dolly Leviová (Hello, Dolly, 1982), Ladislav Županič jako Albín - Zaza (Klec bláznů, 1998), Jana Švandová jako Hortensie (Řek Zorba, 1999), Ivana Chýlková jako Lina Lamontová (Zpívání v dešti, 2001), Vlasta Peterková jako Máma Morton (Chicago, 2002), Tereza Duchková jako Ulla Hansen Jensen... (Producenti, 2006) a samozřejmě Lucie Bílá jako Carmen (Carmen, 2008).

Díky přítomnosti těchto žen jsme se na krátkou dobu mohli ponořit do bohaté historie tohoto hudebního stánku, Jana Švandováa samozřejmě připomenout nejen danou postavu, ale i mnohé příběhy, které tuto roli doprovázely. Lumír Olšovský představil každou fotografii, řekl něco k danému dílu a době, a pak krásně srovnal fotografii postavy z kalendáře s nynější podobou umělkyně.

Ty, které se nemohly zúčastnit osobně sám představil, povyprávěl o historii,  a jejich portrét pak dokreslily vzpomínky jednotlivých hereček. Byly to Věra Vlková, Michaela Černá, Pavla Břínková, Hana Talpová a Jana Švandová. Hana TalpováLidé tak v poklidně příjemné atmosféře zjistili, že kalendář se opravdu vyplatí si koupit. Neboť nic podobného zatím vydáno nebylo a překvapuje svou komplexností, včetně uvedení důležitých údajů ke každému muzikálu.

Po představení kalendáře následovala autogramiáda, kde stůl byl rychle obklopen mnoha lidmi, kteří žádali podpis. Naštěstí Lumír zajistil dostatek fixů, takže ač se psalo ostošet, nepodařilo se náplně vypsat. Pokud si i vy chcete kalendář pořídit, pak doporučujeme navštívit představení a zde kalendář zakoupit.

 

Laďka Kozderková Ladislav Županič Ivana Chýlková
Vlasta Peterková Tereza Duchková Lucie Bílá
Věra Vlková s Karlem Fialou Polovina Osudových žen Lidé si autogramy žádali...

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.