Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Leona Černá slavila...

Leona ČernáV neděli 11. května pořádala Leona Černá setkání s přáteli. Na pozvánce bylo jen místo a čas. Vše ostatní bylo zahaleno tajemstvím. Nikdo přesně nevěděl, proč se setkání koná a kromě našeho serveru nebyli přítomni žádní další novináři. Když jsem se ptal Leony, řekla, že to je překvapení a že mám přijít s Danielem. Začal jsem se těšit na neděli.

Na setkání s Leonou dorazili hlavně její fanklubáciJak se ukázalo, setkání bylo pro členy fanklubu Leony Černé. Ale to nebylo vše, jak jsem zjistil po chvíli. Setkání totiž bylo současně i oslavou jejích narozenin. Fanklubáci vše věděli, tak se připravili a nešetřili dárky pro svou milou zpěvačku. A Leona měla zase připravený dárek pro své příznivce - setkání přeměnila na minikoncert.

Leona se podepisovala, fanklubáci se radovaliKolikátých narozenin, to velmi tajila, a tak se raději chopila mikrofonu a začala zpívat. Po velkém potlesku se přítomných zeptala, ať se ptají na co chtějí, a nastalo velké ticho. Buď se členové fanklubu styděli ptát, nebo jako členové fanklubu již vše věděli. Nadhodil jsem pár témat sám a Leona se rozpovídala o Superstar, hudbě, jaké projekty by chtěla dělat, co ji baví a prozradila mnoho dalšího.

Leona zazpívala i pár árií z muzikálu Miss Saigon...Zmínila se samozřejmě i o projektech, které již bohužel nepokračují - Miss Saigon a Bídníci. Oboje skončilo v závěru minulého roku s tím, že od února by mělo být pokračování. To ale nikdy nenastalo a tak to byly vlastně derniéry - nederniéry a nikdo pořádně neví, co bude dál. Kromě faktu, že Bídníky uvede MDB a osud Miss Saigon zatím není znám. ... došlo i nadalší písně, včetně vlastního repertoáruOficiální vyjádření produkce také není známo. Z dosavadního to spíše vypadá, že Miss Saigon skončila, Bídníci se možná vrátí v budoucnu.

Leona vytvořila pro své příznivce pár hezky udělaných stránek s fakty o své osobě. Našli jsme zde její životopis, pocity, s jakými nastupovala do muzikálu, jak probíhaly zkoušky, ale také jak prožívala samotné muzikály Miss Saigon  a Bídníky, ohlédnutí za jejími začátky pohledem jejích fanoušků, a také "román" na pokračování, který psal sám život a Leona ho jen interpretovala.

Leona odpovídala na dotazy, ale spíše to byl zajímavý monologAle než se dostalo na jejich rozdávání, Leona se chopila mikrofonu a pěla do roztrhání plic. Zahrádka sice byla zastíněná slunečníky, ale vedro bylo stejně ubíjející. Leona přesto své fanoušky odměnila, když zazpívala pár písní ze svého repertoáru (samozřejmě i toho nemuzikálového), představila pár písní, které by chtěla někdy zpívat na velkých jevištích.

Z Honzou Křížem zapěli ''Song hrál nám ten ďábel saxofon''Představila zde také své kamarády, mladé a nadějné zpěváky, se kterými si střihla píseň z muzikálu Pomáda "Nás auťák".

A taky zde zazněl duet z muzikálu Miss Saigon "Song hrál nám ten ďábel saxofon" s Honzou Křížem. A jelikož se  narozenin zúčastnil i Tam (můj syn Daniel), bylo možno poměrně přesně zahrát a zazpívat scénu útěku ze Saigonu "Za tebe život ráda dám", a tím krátce připomenout tento muzikál, který již bohužel nemůžete vidětOslava se vydařila, spokojeni byli všichni.

Nakonec Leona dostala velký dort se svíčkami v počtu jejích let, které skoro všechny sfoukla najednou. A pak se začalo ochutnávat - někteří ochutnali i dort. Leona rozdala a podepsala své fanklubácké listy a pak si sedala k jednotlivým stolům a povídala si s těmi, co ji rádi slyší i vidí.

Oslava se vydařila, všichni přítomní si Leonu užili. S každým si popovídala, všem se podepsala, s těmi, co chtěli, se vyfotila. Pak, pozdě večer, odcházeli spokojení fanoušci do svých domovů s tím, že prožili krásné nedělní odpoledne. Možná už v duchu plánují jedno květnové setkání za rok ve stejnou dobu.

Fotografie a text Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.