Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Piknik v Palffyovských zahradách

F. Janeček se vítá s I. Bartošovou a Z. Podhůrským28. června se ve Velké Palffyovské zahradě konal piknik pro děti z muzikálů Bídníci a Miss Saigon agentury GoJa. Ač pomalu začínaly prázdniny, dětí přišlo dost.

I. Bartošová spolu s K. Brožovou pózují všudypřítomným fotografům…Na slavnostní zahájení dorazil i producent obou inscenací, František Janeček, který se rád přivítal s již usměvavou Ivetou Bartošovou a jejím synem Artíkem (který se však odmítal fotografovat). Iveta přišla se svým přítelem Zdeňkem Podhůrským a jeho Anička Danilukovádcerou Maruškou. Iveta oznámila, že si odpočinula a už se cítí jako rybička.

Většinou přišly maminky s ratolestmi - jako Magda Malá s Magdalenkou, Kateřina Brožová s Kačenkou, Michal Klamo se svou ženou Annou, dcerou (a ještě nenarozeným dítětem)Dita Hořínková s Filípkem, ale přišel i jeden z mála otců - Michal Klamo se svou ženou Annou a dcerou Aničkou - ale vlastně již se dvěmi, neboť mu v krátké době žena porodí druhou dceru Míšu. Nechyběli ani Tamové - Patrik Minh Nguyen, Daniel Škvor a Erik Bláha, nebo Anna Daniluková, která zpívá malou Cossetu nebo mladou Eponinu (získala 2. místo v dětské kategorii Zlíntalent 2005). Také zde byla Helena Kriglová, která opouští roli Gavroche, neboť již vyspěla a v roli by působila nepřesvědčivě.Rodiče s dětmi - věčné téma pro fotografy - zde Kateřina s Kačenkou, Magda s Magdalénkou a Patrik

Magda Malá se svými oblíbenými dětmi: Danielem Škvorem (Tamem) a vlastní MagdalénkouNa děti i jejich rodiče číhali novináři a fotografové. K zaznamenání všech lidí i událostí pobízel i Janis Sidovský. A tak si fotografové dělali skupinky dětí s rodiči, kteří se chtěli konečně najíst a napít. A tak se vedle sebe ocitly děti, které by se jinak nesetkaly: Tam, dítě Kim (v muzikálu Miss Saigon) a Magdalenka, skutečná dcera Magdy Malé.

Na trávě ve stínu všechny čekaly koše s jídlem, voda na osvěžení hrdla Co je výborné na grilování a možná i tajné recepty si ženy vyměňovaly(děti se s ní však osvěžovaly celé), papíry a pastelky. Děti se rychle skamarádily a začaly spolu běhat po zahradách a dovádět. Dospělí probírali  všechno možné. Neřešili se však věci pracovní, ale ryze piknikové - jak připravit kuře, jaké dobroty jsou dobré jako zákusky, Letní vedro žádá osvěžení - zde v provedení dětí v kašněco k tomu pít, kde se to nejlépe dělá a další, podobně důležité věci. Pracovní starosti byly pro jedno odpoledne zapomenuty a nahrazeny starostmi příjemnějšími.

Dětem bylo vedro a tak potajmu hupsly do kašny. Že jsou ratolesti ve vodě zjistili mnozí rodiče až podle křiku a mocného stříkání vody. Pak musely děti ven, trochu oschnout a šup domů, zabalit si věci a hned po vysvědčení… hurá na prázdniny.

 Fotografie a text Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.