Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

All That Jazz - All in One!

Krásné ženy, sexy kostýmy i známá hudba - to je CabaretNastal den „D“. Je 31. srpna 2023, kdy se konala tiskovka s malou ochutnávkou neobyčejného díla, které je již připraveno pro uvedení v nově a zajímavě upravených prostorách Divadla Hybernia. Stačí jen vejít… Jsme plni očekávání, zvídavost nám velí, fotoaparáty zoomují a pořizují se první snímky. Světla náhle zhasnou. Umělci famózně nastupují na skladbu „All That Jazz“. Tento světoznámý hit je natolik nabitý energií, že moje chodidla začnou samovolně nenápadně podupávat do podlahy… Asi dvacet účinkujících, převážně žen, se vlní, svůdně se pohybují v bocích, přesně do rytmu hudby. Více než strhující nástup! Po prvních minutách vám vyrazí dech a vy zůstanete sedět doslova s otevřenou pusou. Taková je Czech Cabaret Show, která nepochybně patří na příčku světové úrovně a která díky výkonům zahraničních i českých umělců vás natolik zasáhne, že nebudete chtít z divadla odejít. Její zpracování v takovém měřítku na českých scénách nemá zatím obdoby. Autoři používají více žánrů, uslyšíte melodie z nejslavnějších muzikálů, a proto nemusíte cestovat až do Ameriky, abyste uviděli Cirque du Soleil či v Paříži navštívili Moulin Rouge.

Ředitelka Divadla Hybernia Eva Homindová a ředitelka Czech Cabaret Show Nikol ProkešováÚvodem ředitelka Divadla Hybernia Eva Homindová všechny přítomné v sále srdečně uvítala a sdělila nám ve stručnosti krátký příběh, jak a proč vznikla právě spolupráce na této show s Nikol Prokešovou. Nikol známe jako činoherní herečku, zpěvačku a režisérku, a současně jako ženu, která se stala hlavním strůjcem tohoto velkolepého projektu a bez níž by asi nevznikla tato Czech Cabaret Show! Určitě není sama, kdo se na této show podílela. Poděkování patří též Šárce Šedivé v roli producentky a sestře Nikol, Felicitě Prokešové, která se velice osvědčila jako výborná choreografka a pomáhala s náročnějšími prvky. A samozřejmě mnohým nejmenovaným, kteří se rovněž na realizaci podíleli.

Každý kostým je trochu jiný...Jak Nikol komentuje: „Zahrajeme a připomeneme vám nejslavnější čísla z vícero amerických muzikálů. Budete moci zhlédnout dílo, které v sobě skrývá několik žánrů. Muzikál, cirkusová a akrobatická čísla, kabaret, i varieté. Uvidíte hudební, fyzicky hodně náročné představení plné energie, kterému předcházely čtyři roky příprav a čtyři měsíce tvrdé práce a vyčerpávajících zkoušek. Nebylo jednoduché najít takové umělce, kteří by dobře zpívali, tančili a měli takové fyzické předpoklady, aby to vše po celou dobu vydrželi udýchat s úsměvem na rtech. Stejně tak nebylo lehké sladit se scénou kostýmy, kterých vzniklo nespočet kusů."

Krásné kostýmy a skvělé tanečnice = skvělá show!Kostýmy jsou mimořádně krásné, ne všechny stejné, některé ozdobeny černým peřím, trochu připomínající křídla – jen vzlétnout k nebi, a jiné odkrývajíce zadní partie žen, což je více než sexy a bude určitě lahodit nejednomu oku diváka. Převažuje černá barva, na rtech rudá rtěnka, oči zvýrazněny hustými dlouhými řasami. U akrobatického čísla převládla barva světlá. Bílé kalhoty s černými pruhy u muže a u ženy zlatavé svůdné šaty jako by pošité zlaťáky. Aranžmá a kostýmy vznikly pod taktovkou Nikol Prokešové.

Láska a akrobacie v dechberoucí podívanéZazněly zde krásné melodie, jako již zmíněná skladba „All That Jazz“, dále „Cell Block Tango“ a též klavírní skladba doprovázející akrobatické číslo, při kterém tanečník vyhazuje svou partnerku do výšek a ta stihne provést ještě takové kousky, jako například salto mortale. Nezapomene přitom ani na své ruce, s nimiž umí dobře pracovat a které jemně dokreslují toto číslo. Vše na vás působí s takovou lehkostí, jakoby to vlastně nic nebylo, a divákovi se přitom tají dech. Tyto prvky představují vysokou laťku obtížnosti a současně v nich pocítíte něhu a poetiku. Dechberoucí podívaná, při které máte pocit, jako by na pódiu Divadla Hybernia vybuchla sopka. Ohnivá oslnivá zábavná show, která navazuje na první české divadelní představení s hudební scénou. Toto byla jen malá ukázka z nově zpracovaného, více než dvouhodinového představení, ale natolik intenzivní a silná, že doufám, že i premiéra vás strhne a stane se určitě velkým zážitkem.

Láska vybalancuje vše...Kdo se rozhodnete přijít, a udělat tak určité zázemí pro účinkující umělce, nebudete zklamáni. Jednu hodinu před představením je otevřený bar a můžete tak využít možnost vyfotit se s umělci. Vstupenky jsou rozděleny do čtyř kategorií: Exclusive - u gala stolů, kdy budete mít možnost být v těsné blízkosti účinkujících. Tato stolová úprava není úplně tradiční a běžná. Nebo VIP – to je u stolečků – v obou případech jsou povoleny do sálu nápoje. Ostatní kategorie Premium a Standard, odkud určitě dobře uvidíte, avšak na občerstvení si budete muset počkat až na přestávku.

Tak tyhle krasavice a krasavce můžete vidět naživoA do čeho se obléci? Na sportovní oblečení nebo džíny určitě zapomeňte. Nutný je předepsaný společenský oděv. Organizátoři doporučují creative black tie, tedy odít se do takových šatů či obleku, abyste působili trochu netradičně, ale které bude elegantní, a ve kterém se budete cítit příjemně. Tedy žádné džíny nebo trika! Ve společenském oděvu se tak nenápadně stanete součástí této show připomínající 30. léta, čas burlesky a vaudevillu. Toť jen malé doporučení pro dress code, který na sebe budete moci obléknout na premiéře již 21. září 2023.
A pokud se na vás nedostane místo, budete mít možnost zhlédnutí každý druhý čtvrtek v měsíci.

Těší se na Vás ředitelka Czech Cabaret Show, Nikol Prokešová a ředitelka Divadla Hybernia, Eva Homindová.

 

Galerie snímků pořízených během ukázky a na střeše budovy Divadla Hybernia
Show je plná krásných emocí Tančí se všude Tanečně vybroušené figury Prostě přijďte!
Na všech tanečnicích můžete oči nechat! Figura č. 17 - roznožka Zástup krásek s krasavcem se už na vás těší Andělské tanečnice s ďáblem v těle...

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.