Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Zastaví umění šikanu?

Zastavte šikanu! aneb stopy nejen na duši!Šikana je v současnosti velký celospolečenský problém, a je o to horší, že je často špatně rozeznatelný - to, co někdo může vnímat jako běžné pošťuchování, je pro toho, do kterého ostatní strkají, již za hranou. Šikana rozhodně není normální a je důležité proti ní bojovat všemi prostředky. A začít přímo u těch, kteří se s ní setkávají nejčastěji - u dětí. Jakékoliv chování, jehož cílem je opakovaně ubližovat, ohrožovat nebo zastrašovat jiného člověka, zažilo každé třetí až páté dítě v České republice. Na školách je však tento fenomén bagatelizován, lecky jen proto, že školy neví, jak jej řešit.

''Dominátor'' Dominik Hašek a Jiřím PrskavcemNadaci Stop šikaně! jsme již představovali dříve. Herci Hudebního divadla Karlín umělecky pomalovali židle, takže se z obyčejných židlí staly umělecké kousky. K akci "Namaluj svou židli" se připojili další umělci, jako například Lucie Bílá. Dnes jsme byli pozváni na další malování, tentokrát za přítomnosti spíše hvězd sportovních, což má svůj smysl. Nejúčinnějšími v aktivním boji proti šikaně jsou především umění a sport, a pokud se mu dítě aktivně věnuje, nemá čas a chuť někoho šikanovat. Často naopak samo proti šikaně vystupuje. Dítě - stejně jako každý člověk - potřebuje mít za své vzory kladné hrdiny. 

Jachtařští mistři Michal Koštýř a Klára KulhánkováJak je vidět na naší kolegyni, i dospělí občas zažívají fyzické týraní, které zanechává stopy nejen na duši. Naštěstí, zrovna tohle napadení bylo od šuflete. Dnes jsme tak mohli sledovat Mariána Vojtka (dnes byl jediným zástupcem muzikálových herců), jak se rozhodl pomalovat svou židli, a dále sportovní hvězdy - pozvání přijal Jiří Prskavec - kajakář, několikanásobný mistr Evropy a světa, bronzový olympionik, který se před nedávnem vrátil z Austrálie, kde se připravoval na náročnou sezónu. A v neposlední řadě zde malovali na židle i historicky první juniorští jachtařští mistři Evropy Michal Koštýř a Klára Kulhánková - ta je dcerou ředitele divadla Egona Kulhánka.

Dominikova vzpomínka na symbol školních let...Asi nejznámějším sportovcem byla legenda českého hokeje, "Dominátor" Dominik Hašek - šestinásobný nositel Vezina Trophy, dvojnásobný vítěz ceny pro nejužitečnějšího hráče NHL – Hart Memorial Trophy, a získal i mnnoho dalších cen. V Česku byl vyhlášen pětkrát vítězem ankety Zlaté hokejky, získal ocenění Hokejista století a dvakrát se stal vítězem ankety Sportovec roku, byl uveden do Síně slávy českého hokeje. V roce 2014 byl uveden i do Hokejové síně slávy v Torontu a o rok později Buffalo Sabres slavnostně vyřadilo jeho dres číslo 39, téhož roku byl uveden do Síně slávy IIHF. 

Každý zanechal svůj otisk...Dominik byl vyhlášen nejlepším evropským hokejistou v historii NHL a u příležitosti 100. výročí NHL byl v lednu 2017 vybrán jako jeden ze sta nejlepších hráčů historie ligy. Tak uvidíme, kdo se bude moci pochlubit, že má trofej od "Dominátora" doma.

Takové sportovní legendy dnes tvořily svá díla pro dobrou věc. Všichni tak vytvořili zajímavé židle, které půjdou do internetové aukce, a jejich fanoušci tak budou mít možnost mít od svého idola či hrdiny mít doma dílo jedinečné a jediné svého druhu. A tak začátkem května sledujte aukční server Aukro.cz a přihazujte na dobrou věc.

''Co je tohle za umění?'' V jednoduchosti je krása aneb Ze srdce Lucie Copak asi slalomář Jiří Prskavec maluje? Že by Marián Vojtko šikanoval... banner?

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.