Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Marián přistižen s Inflagranti!

Ďábelské dámy v akciPokud jste se ještě ani večer 23. prosince 2018 nenaladili na tu správnou vánoční atmosféru, mohli jste zavítat do kostela Československé církve husitské v pražských Dejvicích a mohli jste se ji pokusit ještě chytit na koncertě moderního dívčího elektrického smyčcového tria INFLAGRANTI. Setkali byste se se třemi krásnými, křehkými a sexy muzikantkami s ďábelským temperamentem, a pekelnými podpadky na nohou, ve složení Markéta Muzikářová (housle, umělecké vedení), Hana Vyšínská (housle) a Iris Morisáková (violoncello). Pro tento večer ve společnosti charismatického tenora Mariana Vojtko.

Ticho jako v kostele rozhodně nebyloZmíněné dámy nejsou žádné neznámé začátečnice. Každá z nich vystudovala prestižní školu, sólově i společně spolupracovaly s mnoha známými osobnostmi, odehrály spousty vyprodaných koncertů a mají velmi bohaté zkušenosti i ze zahraničí. Od svého vzniku v roce 2004 prodaly tisíce svých alb (Romantica 2005, Restart 2009, zlaté Brioso 2010, Christmas symphony 2011, Live at Broadway 2016). Podle svých slov nejprve experimentovaly s jazzem i swingem, dokud nenašly svůj "inflagranti music styl", a neobvyklými a neotřelými aranžemi bourají v hudbě předsudky a bariéry. Skvěle se jim daří přetvořit klasickou hudbu, aby zněla jako rockový koncert nebo taneční festival. A naopak písně rockových kapel zjemní a uhladí pro filharmonickou síň. Nebojí se posouvat hranice  a ukazují, že i houslový koncert v moderním pojetí může být pěkná podívaná!

Marián rozezněl svým hlasem kostel i diváky v němDíky takto pestrému repertoáru se přišlo na tuto unikátní show podívat různorodé spektrum lidí, a každý si zde našel svůj oblíbený styl. Mohli jsme si vychutnat koledy, melodie z klasiky i muzikálů, oblíbené pecky rocku a popu, a to vše v originálních úpravách pro elektrické smyčce. Velký úspěch sklidil i představitel hlavních rolí mnoha známých muzikálů Marian Vojtko, který si s tímto půvabným uskupením zazpíval nejen muzikálové písně. Svého oblíbeného herce a zpěváka si přišel naživo poslechnout i jeho fanklub, mezi jehož členky vhodil po koncertě kytici, kterou dostal. Celý koncert zněl jako nádherné vánoční stříbrné zvonění - spojení ženské jemnosti Inflagranti s Marianovým chlapským charismatem.

Česká Vanessa Mae!?Inflagranti také zajímavě zpestřilo koncert vyhlášením soutěže. Divák, který pozná autora a název všech čtyř skladeb v megamixu klasických melodií, vyhraje jejich CD. Sama jsem poznala pouze tři, a po koncertě se žádný divák s řešením nepřihlásil. Tak snad příště. Ovšem koledy v jejich intepretaci... to byl zážitek! Jingle Bells v havajském rytmu? Žádný problém! Fantom opery - jako monolog, kdy místo zpěvu Christine znějí pouze dechberoucí housle Inflagranti? A proč ne?! Halellujah - skladba, vzývající přítomné k pokání krásou přítomných umělců? Amen!

Tři mušketýrky i s d'ArtagnanemMarian Vojtko a nejznámější české smyčcové trio opět předvedlo, že umí. Škoda jen, že jim začátek pokazil amatérský výkon jejich zvukaře, ale i tuhle malou lapálii se podařilo vyladit, a tak se dnešní večer stal pro všechny přítomné nádherným zážitkem. Na konci umělce čekal bouřlivý potlesk ve stoje a několik přídavků. Nejvíce potěšil poslední z nich - známá pohádková znělka Včelka Mája, jako vzpomínka na geniálního Karla Svobodu. Tím se umělci pro dnešní večer definitivně rozloučili, ale už nyní se mohou diváci těšit na další vystoupení. Třeba na příštím, "klasičtějším"  koncertě, uslyším skvělou Markétu Muzikářovou hrát na její velmi cenný historický nástroj z dílny německého houslaře Johanna Gregoriuse Hellmera z roku 1747. A třeba  brzy, jak doufám, uvidím úžasné virtuózky z Inflagranti, jak opět balancují na jehlách v divokém rytmu smyčců...

Pohled z kůru na ''hříšníky''... Prostě nádhera Dámy vládnou... svým nástrojům Je to fakt Boží!
''Pekelnice'' v božím stánku Dáma, kluk & tajemná opice Tenor přichází... Marián těsně před roztrháním

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.