Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Letní hudební pohlazení na Malé Straně

Akce se rozjíždí a organizátorka Olga Černohorská začíná zpovídat Honzu a TomášeLéto se pomalu nachýlilo do své druhé poloviny a po nezvykle horkém tropickém počasí jsme si mohli konečně trochu vydechnout. Jakoby si i počasí samo řeklo, že pro nastávající plánovanou akci bude lépe trochu zvolnit. A tak jsme se na sklonku července mohli vydat na jeden z dalších komorních recitálů v rámci hudebního seriálu Léto plné hvězd na Malé Straně. Tentokráte nám hudební společnost přišli dělat dva muzikáloví matadoři Honza Kříž a Tomáš Löbl. Druhý zmiňovaný umělec byl vlastně takovým neplánovaným překvapením, protože Maruška Blahynková, která zde měla dnes vystupovat, bohužel onemocněla.

Honza Kříž nám nejen zazpíval, ale i mnohé prozradilČili ačkoli se pánové rozhodli o své spolupráci velmi těsně před samotným recitálem, nutno podotknout, že jejich pěvecká i moderátorská spolupráce probíhala více než velmi dobře a bez jakéhokoli zaváhání, čili klobouk dolů! Honza Kříž je velmi komunikativní a sympaticky upovídaný mladý muž, takže jsme se v tomto příjemném odpoledni dozvěděli i spoustu zajímavostí. A nutno dodat, že ani Tomáš Löbl nezůstal v tomto ohledu pozadu. Mohli jsme si tak poslechnout něco málo zajímavostí i z chystaného muzikálu Atlantida, kde oba umělci budou účinkovat. Samozřejmě nám toho nevyzradili zpěváci mnoho, protože nad chystaným dílem stále ještě visí informační embargo. Za zmínku též stojí zajímavé vyprávění o tom, jak umělec na jevišti vnímá své publikum v divadle. Takže pánové a dámy – pozor na tajné čtení sms zpráv v hledišti, či na ospalý nebo znuděný výraz ve tváři. Věřte nebo ne, páni umělci nás vnímají velmi pozorně.

Oba pánové podepisovali jako o životAle nyní již k samotnému hudebnímu programu. Na úplný začátek si oba protagonisté zvolili song z repertoáru nesmrtelného Karla Gotta. Honza Kříž si vybral píseň „Stokrát chválím čas“ a Tomáš Löbl „Jdi za štěstím“. Ačkoli nejsem přiliš velkým příznivcem přejímání známého repertoáru, tak se mi jejich podání velmi líbilo. Honza i Tomáš mají velmi příjemný tón hlasu, takže jejich podání písně vyznělo velmi jemně a líbivě. Myslím, že by se ani maestro Gott nezlobil. Další song, který zazněl v podání Honzy Kříže nás od romantických „gottovských tónů“ zavedl na úplně jiný břeh. Jednalo se o píseň „Cry me a river“ od zpěváka Michaela Bublé. Okamžitě po prvních tónech mne napadla hláška „007 in the house!“. Octli jsme se totiž stylem ve filmu s agentem Jamesem Bondem - Quantum of Solace. Chyběl už jen pověstný bondovský drink a samotný agent 007 se svým „Bond, James Bond...“ a image byla perfektní. Velmi působivý výběr.

Neustále s úsměvem - Tomáš neztrácel dobrou náladu ani v horkém letním dniA jelikož byl Honza Kříž jako hostitel galantní, dostal Tomáš pro svůj projev stejný prostor. Další ukázka, kterou nám Tomáš předvedl, se obrátila k slovenské (potažmo muzikálové) tvorbě a jednalo se o skladbu „Láska moja“. Přítomné dámy jistě velmi ocenily romantický a něžný projev, kterým nás Tomáš v tomto případě obdařil. A protože recitál byl plný nečekaných překvapení, tak se se nám dostalo i neběžných duetů z muzikálu Děti ráje. Konkrétně se jednalo o skladby „Pár přátel stačí mít“ a „Největší z nálezů a ztrát“. Můžete mi věřit, že zvuk byl opravdu velmi zajímavý a pánové se skvěle doplňovali. Na nepřipravovanou improvizaci souzněly oba hlasy opravdu líbivě. A protože hodina pokročila, tak jako závěrečnou lahůdku ještě přidal Honza a Tomáš song „Kamikadze lásky“ od skupiny Elán. Pak už se jen podepisovalo a fotilo, ostatně jako tradičně. Někdy neplánovaná akce, která tak nějak vyplyne ze situace, může skončit velmi pěkným výsledkem a v tomto případě se to více než povedlo. Možná vás právě toto přiměje zaskočit na některé z dalších recitálu v tomto pozoruhodném letním hudebním seriálu – Léto plné hvězd.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.