Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Májový koncert Hanky Křížkové

Hana Křížková prostě umíByl pozdní večer - první máj - večerní máj, byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. Snad každý zná zamilované verše od Karla Hynka Máchy a s nimi spojenou tradici, kdy se zamilované páry v tento den líbají pod rozkvetlými stromy, aby jejich něžné polovičky takzvaně „neuschly“. A v tomto duchu nás přivítala na svém již tradičním májovém koncertě Hana Křížková. Ta pro tento den zvolila dva originální dárky pro své publikum: v Divadle Hybernia jsme tak mohli nejen objevit rozkvetlý strom, pod kterým se mohli návštěvníci koncertu políbit, ale i drobná perníková srdíčka.

Jako Evelína v muzikálu Baron PrášilHana Křížková se narodila roku 1957 ve Strakonicích do muzikantské rodiny a již v roce 1982 nastoupila jako host skupiny Metronom na profesionální dráhu zpěvačky. Poté spolupracovala mimo jiné s Příbramským Big Bandem, jako host v programu Petra Kotvalda a později také s Karlem Černochem. V 90. letech se pak objevila po boku Milana Svobody a jeho Big Bandu a zároveň začala být obsazována v českých muzikálech. K neznámějším patří muzikál Drákula, Bídnici, Monte Cristo či Carmen. Hlavní vášní se jí však stal jazz, swing, šanson a blues.

Hanka Křížková se na jevišti objevila po těžké operaci kolena, kterou prodělala v prosinci loňského roku. Ani tato nepřízeň Ani po operaci neztratila Hana svůj šarm a vtiposudu však nedokázala Hanku zlomit, a tak nás v pauze mezi písněmi s vtipem provedla svojí rehabilitací, poděkovala všem, kteří jí pomohli, a nezapomněla zmínit mnohé humorné návrhy titulu její chystané knihy receptů, jejichž autorem prý byl její dvorní textař Rudolf Kubík. Obzvlášť slibně zní název druhého dílu, který by se podle Rudolfa Kubíka mohl jmenovat „Pod stolem s Hanou Křížkovou“. Koncert byl zahájen skladbou „Voda voděnka“, poté následovaly známé songy z pera Rudolfa Kubíka „Johny“, „Jak asi voní štěstí“, „Jak déšť“, „Jsi moje prokletí“, „Harlekýn“, „Lesk a póza“, ale také skladba od Petra Maláska „Sedmnáct let a šestnáct dní“ a „Popeleční středa“ od Martina Kumžáka.

Hudební doprovod v podání Martina Kumžáka skvěle doplňobal pěvecký projev Hany KřížkovéSamotný Band Martina Kumžáka předvedl výborný a naprosto profesionální výkon v čele s Martinem Kumžákem u piana a koncertním mistrem Vítem Petráškem u violoncella. Publikum, převážně dámské, středního věku, přijalo vystoupení s živou kapelou velmi vřele a s nadšením. Poetika jednotlivých písní a jejich atmosféra, zdá se, přesně vystihly a uspokojily náladu v hledišti. I narážka na současnou politickou reprezentaci ve formě karnevalového procesí s fotografiemi předních politiků byla přijata s upřímným smíchem. Instrumentální preciznost, přesvědčivý pěvecký výkon a dobrá nálada tak bude tím hlavním důvodem, proč se spokojení fanoušci Hanky Křížkové již nyní těší na její příští májový koncert.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.