Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Kamil Střihavka zakončil své turné v Retro Music Hall

Kamil Střihavka byl zjevně ve výborně náladě a koncert si se svými fanoušky skutečně užilTurné kapely Leaders s názvem Best Of Tour v začalo na jaře v pražském klubu Retro Music Hall a koncertem na stejném místě se ho 23. listopadu ve 21 hodin rozhodli i zakončit. Mnoho fanoušků Kamila Střihavky si takový zážitek nechtělo nechat ujít, a tak byl sál zaplněný do posledního místečka. Kapela nastoupila v plné sestavě a Kamil Střihavka ve výborné formě, takže se všichni mohli těšit na své oblíbené hity. A Leaders skutečně nezklamali.

Kamil má skutečně smysl pro humor, se stříkacími pistolkami byl nepřekonatelnýKoncert si nezadal se svým názvem a skutečně nabídl to nejlepší z repertoáru Kamila Střihavky. Mohli jsme si poslechnout jak osvědčené hity, tak i novější, ale již velmi oblíbené songy. Došlo i na písně "Holka, čapni draka", nebo „Kovboj z Teplic“, který Kamil zazpíval s velkou nadsázkou v kovbojském širáku a pistolemi zavěšenými proklatě nízko. V závěru skladby byli diváci překvapeni, když dostali pořádnou vodní spršku. Ukázalo se totiž, že pistolky za pasem kovboje Střihavky jsou vlastně stříkací. Nutno říci, že většinu diváků to spíše pobavilo, nikdo se nezlobil. V narvaném sále to bylo spíš příjemné osvěžení.

Kamil je s Bárou Basikovou za dlouhá léta spolupráce sehranou dvojkouProtože se koncert konal v Praze, Kamil Střihavka toho patřičně využil a pozval si jako překvapení pro diváky i dva úžasné, jindy velmi vytížené, hosty. Jako první uvedl na pódium svou kolegyni z muzikálu Jesus Christ Superstar Báru Basikovou, která v něm ztvárňuje Máří Magdalenu. Společně zazpívali píseň „Když se snáší déšť“ a sklidili za ni nadšený potlesk.

Druhým milým hostem koncertu byl Ota BalagePoté pozval Kamil na pódium svého dalšího dlouholetého spolupracovníka ze skupiny BSP, hudebníka Otu Baláže. Ten zasedl za hurónského jásotu publika za klávesy a společně s Leaders zahráli další hit z doby již legendárního seskupení B.S.P. (Baláž - Střihavka - Pavlíček). V současné době můžete Otu Baláže vidět také v muzikálu Jesus Christ Superstar, kde diriguje celé představení.

To se to Miloši Meierovi hraje, když má šest rukou! Nebo se mi to aspoň chvílemi zdálo...Během koncertu jsme se dočkali i několika sólových výstupů jednotlivých hráčů kapely. Skupina Leaders se skládá ze samých špičkových muzikantů a ostřílených bardů. Na bicí exceluje Miloš Meier, (M. Pavlíček trio, A. Langerová, Torthary, B.S.P.), na baskytaru válí Jaryn Janek (Krucipüsk, Benedikta, B.S.P., Eleison, Med), ke klávesám usedl Štěpán Eliáš a na kytaru mistrovsky hrál Petr Henych.

Jaryn Janek dokazuje, že basa skutečně tvrdí muzikuV závěrečném bloku nemohly chybět ani Střihavkovy snad největší hity „Černá růže“ nebo „Země vzdálená“. Dá se říci, že za ta dlouhá léta, co je Kamil zpívá, už zlidověly. A vděčné publikum je ochotně a s velkým nadšením z pla hrdel zpívalo s pořádně rozparáděnou kapelou, které to tento večer, ostatně jako vždycky na celém turné, výborně šlapalo. Potlesk nebral konce a Leaders se museli několikrát vracet a samozřejmě i přidávat.

Kamil Střihavka s Václavem Noidem Bártou v muzikálu Jesus Christ SuperstarV řadách diváků se objevilo i několik kolegů Kamila Střihavky, mezi jinými ho přišel podpořit i Václav Noid Bárta, který společně s Kamilem účinkuje například v muzikálu Jesus Christ Superstar v roli Jidáše, nebo v muzikálu Robin Hood, kde ztvárňuje hlavního hrdinu Robina. S koncertem byl stejně jako celé publikum více než spokojený, ba přímo nadšený.

Leaders se museli několikrát vracet a přidávatKamila Střihavku můžete v současné době vidět v několika muzikálech. Zcela nepřekonatelný je v roli Ježíše v muzikálu Jesus Christ Superstar, který v obnovené premiéře uvádí Hudební divadlo v Karlíně. V Divadle Kalich byste mohli Kamila Střihavku vidět hned v několika představeních. Namátkou jmenujme alespoň rockový Excalibur, v muzikálu Johanka z Arku hraje Střihavka kapitána La Hira a v muzikálu Robin Hood ztvárňuje Šerifa z Nottinghamu. Ve všech rolích je nezapomenutelný.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.