Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Šmajda dorazil až na podruhé

Uvítání Mira s Olgou bylo velmi srdečnéVe čtvrtek 19. srpna krátce před 14 hodinou dorazil na výstavu „Léto plné hvězd“ za mohutného cvakání blesků přítomných fotografů zpěvák Miro Šmajda. Se svou nepřehlédnutelnou blonďatou hřívou vzbudil okamžitě pozornost všech kolemjdoucích a nenechal nikoho na pochybách, že na výstavu přijela další hvězda a osobnost. Miro hned v úvodu všechny překvapil svým skromným a milým vystupováním a v tomto duchu se nesla i celá následující akce.

Šťastná výherkyně rande s Mirem MarkétaPůvodně měl Miro dorazit na výstavu již 21. července, ale cestou do Prahy měl mikrospánek a těžce havaroval. On sám vyvázl jen s lehkým zraněním, ale jeho auto bylo zcela zničené. Snad proto byl jeho druhý příjezd na výstavu tak sledovaný. V náhradním termínu mělo totiž proběhnout i vyhodnocení soutěže „O rande s Mirem v romantické Praze“, které vyhrála jednadvacetiletá Markéta Vöröšová.

Miro přišel na rande, jak se patří, s rudou růžíKrátce před třetí hodinou byla Markéta nachystaná před vstupem na výstavu společně s fotografy, kameramany a novináři. Úderem 15té hodiny se ve vchodu skutečně objevil Miro, s úsměvem na tváři a rudou růží v ruce. S Markétou se pěkně přivítal, předal květinu a pozval ji na romantickou procházku okolím výstavy. Markéta pozvání s radostí přijala, a tak se pár vypravil, sledován hordou novinářů a Mirových fanynek, směrem ke Karlovu mostu. Cestou se Miro od Markéty dozvěděl, že studuje hudební kritiku, a hned se smíchem dodal, že by si ji měl předcházet, protože by ji v budoucnu mohl ještě potřebovat.

Miro s Markétou návštěvu základních kamenů Juditina mostu přivítali s nadšenímPrvním zastavením dvojice bylo překvapení. Organizátoři pro ně připravili prohlídku původních základů Juditina mostu, které se v současné době nacházejí v podzemí jednoho z hotelů v sousedství Karlova mostu. Miro s Markétou se nechali u základů mostu vyfotografovat a už spěchali dál, aby pokračovali ve své romantické procházce. Na Karlově mostě náš pár způsobil pořádný rozruchProšli pod obloukem Karlova mostu na Kampu, kde se pokochali malebností náměstíčka s českými hospůdkami a zamířili na schodiště ke Karlovu mostu, kde opět fotografové neodolali a vše jako život dokumentovali. Miro s Markétou všem ochotně zapózovali.

Na Karlově mostě budil pár velkou pozornost, k našim fotografům se začali přidávat i kolemjdoucí turisté. Miro, zvyklý na média, vše absolvoval se svým typickým úsměvem, ale nutno dodat, že ani Markéta nezůstávala za Mirem pozadu a své rande si jaksepatří užívala.

Markéta se nenechala zahanbit a odpovídala na otázky stejně pohotově a vtipně jako MiroKdyž oba protagonisté dorazili zpět k výstavě, čekal je ještě rozhovor pro idnes.cz, ve kterém se Markéta dozvěděla velké překvapení – totiž, že původně měli s Mirem letět balónem. Let balónem se ovšem nemohl uskutečnit kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám, a tak Miro Markétu pozval „do cukrárny na safari“.

Exotické ovoce na stole a zvířátka v pozadí vytvořily skutečný dojem safari„Cukrárna na safari“ byl další vtípek organizátorů: Na výstavě čekal na náš páreček před centrálním obrazem plným exotických zvířat stolek s nazdobenou mísou ovoce a hosteska Evička záhy přispěchala se dvěma poháry a dvěma sklenicemi ledové kávy s bohatou pěnou a brčky. A zatímco si Miro s Markétou užívali tuto improvizovanou cukrárnu, sál už se pomalu začínal plnit.

Mira vtip o sobě skutečně pobavilModerování večera se opět, jak už se stalo na výstavě zvykem, ujala Olga Černohorská. Miro Šmajda, který na výstavě vystoupil bez nároku na honorář, byl přivítán mohutným potleskem přítomných fanynek. Olga připomněla, že Miro vystupuje nejen bez honoráře, ale dokonce doslova s nasazením života. A protože i Miro sám dnes už následky své havárie překonal, Olga vyzpovídala Mira s Markétou, jak se jim rande líbilos úsměvem na tváři si vyslechl vtip, který se o něm začal říkat.

Olga pozvala na chvíli na jeviště i vítězku soutěže Markétu a vyzpovídala ji, jak si rande s Mirem užila. Miro i Markéta byli hlavně rádi, že mohli podpořit dobrou věc, to je realizaci divadelního představení „Kominíček a štěstí“ pro zdravotně postižené děti, které bude mít premiéru už 26. září 2010. Potom už i Markéta usedla do řad diváků a mohla si vychutnat koncert.

Miro mnohé diváky překvapil svou hrou na klavírSympaťák Miro se tento večer představil v komorní poloze, ve které ho diváci Superstar a návštěvníci jeho koncertů vůbec neznají. Zpíval samozřejmě živě a sám se doprovázel na klavír. První písnička „Baby“ dojala všechny přítomné, Miro překvapil svým procítěným projevem.

Romantik MiroPoté si Olga s Mirem povídala o jeho chystaném debutovém CD, které by mělo spatřit světlo světa už na podzim. Všechny písničky pocházejí z autorského pera Mira, posluchači zde najdou skladby jak se slovenskými a českými texty, tak i s anglickými. Nebude chybět ani „Cest la vie“, kterou Miro zařadil do svého repertoáru po jejím úspěchu v Superstar.

Pod chobotnicí už na Mira čeká překvapeníV Mirově komorním provedení s klavírem jsme si potom mohli vyslechnout ještě další skladby z připravovaného CD jako „Čo sa týka lásky“, „Last forever“, „Pod vodou“ a „Wicked game“. Mezi písničkami se vzpomínalo se na Superstar, ale zašlo se i na vážnější filosofická témata, ve kterých Miro zaujal svými názory, na jednadvacetiletého kluka neobvyklou vyzrálostí, a nebojím se napsat, že pro mne až překvapivou moudrostí. Jak jsem se po koncertě bavila s přítomnými diváky, nebylo to milé překvapení pouze pro mne.

Miro se raduje z dárkuZávěr koncertu se odehrál opět ve veselé formě. Olga měla totiž pro Mira připravený dárek, ale Miro ho musel sám najít a poznat, že patří jemu. Miro se nejprve vrhl ke klavíru – byl to nádherný nástroj zapůjčený na výstavu firmou Petrof – se slovy: „Opravdu? Ale to jste nemuseli…“, čím publikum doslova rozchechtal. Potom se vypravil mezi diváky a hledal za povzbuzování diváků: „Samá voda, samá voda, přihořívá…“ Asi po pěti minutách velké legrace Miro konečně svůj dárek objevil. Byl schovaný pod hračkou chobotnice hned vedle klavíru. Miro zdvihl nad hlavu svou malou kopii – panáčka z látky, což vyloudilo úsměv nejen na jeho tváři, ale u všech přítomných.

Miro s autorkami hraček Ivanou a OlgouPořad s Mirem Šmajdou se mimořádně vydařil, celý se odehrával v milé, přátelské, bezprostřední a vtipné atmosféře, a pokračoval dlouhým focením s fanynkami a Mirovou autogramiádou. Miro se podepsal nejen do návštěvní knihy na výstavě, ale jeho autogram přibyl i na hračce slona, kde už se před Mirem podepsaly ostatní hvězdy, účinkující na výstavě. A protože Miro tento večer nikam nespěchal, zůstal i na poslední koncert doprovodného programu výstavy „Léto plné hvězd“ a se zájmem si poslechl vítěze castingu „Cesty ke slávě“ – muzikálu Robin Hood.

Komentáře k článku

avatar Michalela
0
 
 
Miro se musel přemoct, když si dal pohár...normálně sladký nejí :)) Krásný článek o jeho vystoupení :)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.