Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

50 tisíc flitrů na scéně

Eva Pilarová se zdraví se zaplněným Karlínským divadlemEva Pilarová slavila 7. dubna v Hudebním Divadle Karlín svých 50 let na scéně. Je s podivem, že jsem si to uvědomil až na výročním koncertě. Ale to, co vždy a všude charakterizuje Evu Pilarovou, jsou krom skvělého zpěvu a dobré nálady krásné stylové šaty opatřené nemalým počtem lesklých flitrů. A vězte, že paní Pilarová za celý koncert vystřídala minimálně sedmery šaty, kdy pár převleků proběhlo i během písně, a nebyly mezi nimi ani jediné, které by nebyly flitry pošity.

Do posledního místečka zaplněné Karlínské divadlo sledovalo koncert Evy Pilarové. Evu Pilarovou doprovázela kapela Víti FialyA nikomu se nechtělo věřit, že ta úžasná, vtipná blyštící se dáma se po podiích a divadelních prknech s mikrofonem v ruce pohybuje již celých 50 let. Paní Pilarovou doprovázela kapela Víti Fialy ve složení - klavír, kytara, saxofon, klarinet, klávesy, bicí a basa. Na pár písní rock´n rollovějšího zezření se k nim ještě připojil band Lokomotiva v čele s Petrem Vondráčkem.

Aleš Cibulka a Michal Jagelka vedli s paní Pilarovou inscenovaný rozhovorJiž při prvním pohledu na scénu bylo jasné, že nás nečeká žádný komorní koncert, ale veliká show. Celá pravá strana jeviště patřila kapele pana Fialy a na levé straně byl připraven stupínek pro Petra Vondráčka a jeho Lokomotivu. Koncertní prostor byl doplněn o LCD a diodové panely. Pavel Sedláček ukázal v Karlíně pěkný rock'n rollLCD panely v zadní části jeviště byly poskládány tak, že mezi každými dvěma byla několikacentimetrová mezera, což vyvolávalo dojem velikého starého okna s malými sklíčky. Za kapelou na pravé straně visela od stropu jakási světelná síť.

Světelné panely i síť by byly skvělým doplňkem velikého koncertu, jen kdyby si s nimi někdo dal alespoň minimální animátorskou práci. Z obou dvou propriet jsem měl pocit klasického grafického ekvalizéru, který umí i ten nejlevnější program na přehrávání hudby. Eva Pilarová a Jiří Suchý zavzpomínali na krásná léta se SemaforemJak síť, tak i veliké okno v pozadí si během koncertu v podstatě žili vlastním životem a jen při dvou písních jsem si všiml, že se za oknem objevily veliké zvony, či zapadající slunce, které jednoznačně patřily k právě zpívané písni. A to mi při koncertu s názvem 50 let na scéně, přijde opravdu málo.

Skvělou houslovou show předvedl Pavel ŠporclEva Pilarová si na svůj koncert pozvala rozličné hosty. Byli to zpěváci, herci, showmani, muzikanti, virtuozové ale i moderátoři. Moderátoři Aleš Cibulka a Michal Jagelka při své první návštěve jeviště vedli s paní Pilarovou inscenovaný rozhovor. Eva Pilarová v něm zavzpomínala na krásná léta se SEMAFOREM, vyznala se ke vztahu ke svým ctitelům a dokonce prozradila i pár plastických operací a i to, že co se plastik týče, tak není všem dnům konec.

V druhé půlce se moderátorská dvojice zjevila ještě jednou. Vystoupení v kterém četly e-maily a smsky od lidí jako Madonna, Bill Gates, Elvis Presley či Barack Obama adresované oslavenkyni Evě Pilarové Eva Pilarová a Pavel Šporcl a jejich Montyho Čardášnevyzněly příliš vtipně. Spíše trapně a naprosto zbytečně.

Vzácnými hosty na výročním koncertě byl pěvecký kolega Evy Pilarové Pavel Sedláček a její dlouholetý ředitel z divadla SEMAFOR pan Jiří Suchý. Harfenistka Zbyňka Šolcová doprovází Evu PilarovouDalším hostem byla Petra Janů, která na jevišti předvedela velice energický zpěv i tanec. Petr Muk zazpíval svou obligátní "Bon Soire, mademoiselle Paris" a následně společně s Evou Pilarovou a Alešem Brichtou veliký hit "Oliver Twist".

Krásná píseň "Tereza" zazněla z mladých úst frontmana skupiny Monkey Bussines Matěje Rupperta. Skvělým překvapením byla pro všechny přítomnost, v součastnosti velice úspěšného mladého herce a zpěváka, Vojtěcha Dyka. Vojta zazpíval krásný hit "Je nebezpečné dotýkat se hvězd" a zaDan Nekonečný předvedl pořádné RODEO houslového doprovodu skvělého Pavla Šporcla a spolu s paní Pilarovou zazpívali v neuvěřitelném tempu Montyho Čardáš. Montyho Čardáš předvedla nejprve Eva Pilarová jen za doprovodu houslí v češtině, ovšem verze Pilarová-Dyk-Šporcl byla malinko jiná. Byla celá odzpívaná v čínštině, což zněla naprosto neuvěřitelně, úžasně a téměř nemožně. Diváci následně odměnili všechny interprety bouřlivým a neutichajícím potleskem.

Eva Pilarová děkuje všem svým fanouškůmDalším překvapením byla účast harfenistky Zbyňky Šolcové. Slyšet zpívat Evu Pilarovou za doprovodu tónů harfy bylo moc krásné. Posledním hostem, který svým třpytem a barvami předčil všechny modely, které měla na sobě i samotná Eva Pilarová, byl Dan Nekonečný. Během písně "Rodeo" nad jevištem létalo neuvěřitelné množství barevných konfet, bengálských ohňů a dalších pyrotechnických šíleností. Ve chvíli, kdy Dan Nekonečný dozpíval a dotančil pokrývalo celé podium a první řady karlínského divadla souvislá vrstva barevných papírků. Byla to skvělá závěrečná show a úžasné rozloučení oslavenkyně Evy Pilarové se skvělým publikem v Hudebním divadle Karlín.

 

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.