Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Kdo bude kým v Kudykamovi

Ilustrační foto Daniela DostálkováV říjnu má premiéru ojedinělý divadelní projekt - Kudykam na prkench Státní opery Praha. Dnes bylo zveřejněno obsazení. Kromě již dříve avizovaných hvězdných hostů, kterými budou například Karel Gott, Lucie Bílá nebo Jarek Nohavica, byly představeny alternace hlavních rolí.

V příběhu Martina, který se v díle, které má 2009 veršů, rozhodne vydat do světa, který se skrývá za dveřmi penzionu svět se představí:

Martin - Ondřej Ruml, Jan Maxián a Marek Holý
Kudykam - Vojtěch Dyk, Csongor Kassai a Karel Dobrý
Martina - Petra Hřebíčková, Hana Holišová, Jana Stryková a Lucia Šoralová
Ilustrační foto Daniela DostálkováJasnovidka - Nina Divíšková, Věra Nerušilová, Hana Seidlová
Cizí žena - Naďa Válová
Pozorovatel - František Segrado

Sám autor Michal Horáček okomentoval některé z vybraných účinkujících a objasnil, proč je právě oni jsou těmi pravými na své role.

Marek Holý
Urostlého a pohledného mladého herce pražské Fidlovačky jsem poznal až na castingu. Jeho Martin je jiný než Rumlův nebo Maxiánův, ale ani jemu nechybí zvláštní svéráz. Jeho zpěv prozrazuje sebevědomí a sebeúctu toho, který se rozhodl vydat na spletité cesty Světem.

Petra Hřebíčková
Jedna z umělkyň, které na casting pozval umělecký šéf divadla ve Zlíně, režisér Gombár. Na castingu zpívala tak poutavě, že jsem jí přímo na místě nabídl natáčení písní ve studiu. Její herecké monology byly okouzlující svou ženskostí; půl roku po castingu obdržela cenu Thálie jako česká herečka roku 2008.

Věra Nerušilová
Prvně jsem ji viděl při zpěvu písní v jiddiš. Od té doby s ní spolupracuji jako s šansoniérkou; je například interpretkou titulní písně alba Ohrožený druh. Majitelka nejhlubšího ženského hlasu ve Střední Evropě bude Jasnovidkou věru zvláštního ražení.

František Segrado
Nezaměnitelný interpret písní na albech Tak to chodí a Strážce plamene, jeden z nejlepších zpěváků mezi těmi, které v tak hojném počtu rodí Morava. Můj dlouholetý souputník ve světě šansonů nemůže chybět ani v Kudykamovi. Jediný ze všech nemá stálou alternaci – pro mne je totiž doslova nezastupitelný.

Ilustrační foto: Daniela Dostálková, zdroj: Tisková zpráva

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.