Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Krev z Polska v Karlíně

Polská krevPo velice úspěšné inscenaci slavé operety Emmericha Kálmána Čardášová princezna Hudební divadlo Karlín směřuje svoji pozornost na nejznámější českou operetu Oskara Nedbala Polská krev, ke které libreto napsal Leo Stein na námět Puškinovy povídky Slečna selka. V premiéře ji uvede 17. a 18. září.

Polská krev měla svou světovou premiéru v roce 1913 ve Vídni. Od té doby prošla celou řadou úprav. Inscenační týmAby však karlínské uvedení bylo co nejvěrnější originální verzi, byl z Vídně objednán originál libreta i klavírního výtahu, z kterého inscenátoři vycházeli. K pár kosmetickým upravám se však Hudební divadlo Karlín odhodlalo. Například uslyšíte o dvě písně navíc. Ty byly vypůjčeny z jiných operet Oskara Nedbala a to z Vinobraní a z Krásné Saskie, Hlavní představitelékteré skladby to budou se dozvíme buď na některé z dalších tiskových konferencí a nebo až na samotné premiéře.

Další z úprav se dotkla počtu dějství. Klasické operety mívaly dějství tři, což je na dnešní poměry nepopulární a tak se dramaturg divadla Andrea KalivodováAdam Novák rozhodl pro prodloužení prvního dějství, a tak slavné písně "Jednadvacet" a "Bratři, jsem zamilován" uslyší diváci ještě před přestávkou. Druhé jednání tedy začne až Heleniným příchodem na Bolovo venkovké panství.

Režijní taktovky se ujme již osvědčený Antonín Procházka, který se již skvěle podepsal pod muzikály Producenti a Limonádový Joe. Co se obsazení týče, tak se už diváci mohou těšit například na Tomáše Bartůňka, Vratislava Kříze, Aleše Brisceina, Martina Slavíka, Mariána Vojtko, Lenku Šmídovou, Jana Ježka a mnoho dalších hvězd.

Komentáře k článku

avatar Makovský Luboš
0
 
 
Dnes jsem měl možnost tuto operetu vidět, ale poprvé jsem z Karlínského divadla odešel v polovině. Jak výkon zpěváků, tak hlavně zvuk orchestru bylo to, co mě velice překvapilo a co jsem právě v tomto divadle vždy obdivoval.
Představení bylo pro mne velikým zklamáním.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.