Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Skupina UNO v novém aneb Šachmat

Toto je celá sestava Šachmatu a NikityV Divadle Hybernia se už dávno neuvádějí pouze muzikály. Konají se zde nejrůznější koncerty, show, divadelní a taneční představení, a to jak tuzemských, tak i zahraničních umělců. Mezi ty netrpělivě očekávané patří muzikálová show ŠACHMAT a NIKITA, která zde bude k vidění 16. a 17. června.

Producenti - zleva Libor Kindl, Ondřej Soukup a Richard HesPokud máte pocit, že už jste tyto názvy někdy dříve slyšeli, nemýlíte se. Jedná se totiž o projekt Richarda Hese, který ho pro svoji taneční skupinu UNO vymyslel již před dvaceti lety. Skupina byla v té době na vrcholu popularity a Richard Hes se proto rozhodl nastudovat s ní celovečerní taneční představení. Jednotlivé show Šachmat, Billiard, Nikita, Carmen se později znovu uváděli v Kongresovém centru v Praze. Pro nejnovější nastudování Richard Hes vybral dva projekty, které patřily k těm nejúspěšnějším.

Leoně Machálkové to po ránu velmi slušeloMuzikálová show bude mít dvě části. V první uvidíte  love story ŠACHMAT, ve druhé thriller NIKITA, inspirovaný kultovním filmem Brutální Nikita. Obě show budou mít novou scénografii, kostýmy i aranžmá. Choreografie a režie se opět ujal Richard Hes.

Hudbu napsal již před lety Ondřej Soukup. Původně počítal pouze s orchestrální verzí, ale nakonec přidal i pěveckou složku, která mu ještě více umožnila propojit svět vážné, rockové a popové hudby. Pro nejnovější uvedení svou hudbu přeorchestroval a nově nahrál. Ta sice při představení půjde z pásky, všechny zpěvy však budou živé. V tanečním oratoriu Šachmat zazní latinské texty, které upravili Gábina Osvaldová a Jaromír Wolf.

Je vidět, že Daniel Hůlka má dámskou společnost rádV představení si zazpívají Daniel Hůlka, Bedřich Levý, Jiří Zonyga, Leona Machálková, Lucia Šoralová, sólistka Národního divadla v Praze Marie Fajtová, sólistka Teatro Verdi Triese Daniela Baňasová a zatančí zbrusu nová skupina UNO.

V Richardu Hesovi se tanečník nezapře. Tančí i na ulici..Historie skupiny UNO je opravdu dlouhá. Vznikla již v roce 1987 a její základ tvořili absolventi tanečního oddělení pražské konzervatoře. Uměleckým šéfem se stal Richard Hes, který „značku" UNO reprezentuje dodnes. Její vystoupení byla vždy maximálně profesionální, na svou dobu velice progresivní a u publika značně oblíbená. O tom svědčí i to, že Šachmat a Nikita měly více jak 100 repríz. V roce 1997 tuto show natočila Česká televize a od té doby ji již několikrát úspěšně reprízovala. Skupina UNO však byla populární nejen u nás, ale také ve Švýcarsku a Německu, kde pravidelně vystupovala.

Nedůležitější složka představení jsou jistě tanečníci. Bez nich by to nešlo.V roce 2009 ale neuvidíme „staré" obsazení skupiny. Většina původních tanečníků se dnes již tanci aktivně nevěnuje. Richard Hes proto uspořádal velmi náročné konkurzy, kde zhruba ze 400 lidí vybral ty nejlepší. Právě je uvidíme v představení. Z původní sestavy zůstala jen Marcela Karleszová, která je šéfkou souboru a zároveň asistentkou Richarda Hese. V součastné době ji můžete také vidět v muzikálu Dracula jako Krvinku.

Vstupenky na tato dvě představení jsou již v prodeji!

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.