Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Divadlo Milenium otevře magický muzikál

Tým muzikálu Kladivo na čarodějnicePo čtyřech letech se letos v dubnu opět otevřou dveře divadla Milenium v pražských Holešovicích. Poslední představení se zde odehrálo 26. 6. 2005 a jednalo se o muzikál Cats. Divadlo od samého začátku spíše než štěstí provázela smůla. Ať už v podobě ne příliš úspěšných projektů (např. Rusalka muzikál) nebo přímo živelných pohrom (povodně). Doufejme, že náročná rekonstrukce, kterou divadlo prošlo, toto „prokletí" překoná.

První představení písníPrvní premiéru zde budou moci diváci vidět 30. 4. 2009 a bude jí původní český muzikál Kladivo na čarodějnice. Námět na něj vznikl na podnět Pavla Holého. Scénář napsal Marek Kožušník. Hudbu složil Pavel Holý spolu s Milanem Levým, písňové texty jsou z pera Jana Krůty. Choreografie se ujal Ladislav Beran, kostýmy vytvořil Roman Šolc, režíruje Petr Čepický.

Scénarista Marek ''Blesk'' KožušníkKladivo na čarodějnice označují jeho autoři jako multimediální muzikál, jehož příprava trvala 2 roky. Předlohou je skutečná historická událost, která se v 17. století stala v českých zemích. Hlavními postavami jsou „čarodějnice" Zuzana Voglicková, děkan Kryštof Lautner, inkviziční soudce Boblig z Edelstadtu a jeho přisluhovač. Ve Velkých Losinách a v Šumperku došlo k inkviziční procesům, Tým Jiří Zonyga zde bude hrát Kata, a tak hned zkoušel ostří sekery na Martině Pártlovépři kterých bylo nařčeno z čarodějnictví a následně upáleno 101 nevinných obětí. Tuto temnou část našich dějin zpracoval scénárista Marek Kožušník do muzikálového příběhu, v němž se setkáme nejen s krutostí a tmářstvím, ale i s láskou, nadějí a vírou v lepší budoucnost. Zajímavostí je, že při shánění historicky ověřených faktů přišel na mnohé zajímavosti a mýty, které se kolem těchto procesů vyskytli. Ale o tom až příště.

V hlavních rolích se objeví Ilona Csáková, Sisa Sklovská, Markéta Zehrerová, Martina Pártlová, Jiří Zonyga, Vladimír Hron, Vladimír Marek, Lešek Semelka, Lukáš Kumpricht, Richard Tesařík, Petr Dopita a další.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.