Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Bude se Carmen jmenovat Carmen?

Frank Wildhorn a Marián Vojko - v minulosti Jekyll, v budoucnu... další tajený interpretJako první jsme vám přinesli informaci, že nový muzikál, který zahájí příští divadelní sezónu 2. října bude moderní adaptací Bizetovy opery Carmen. Uvedl to totiž Frank Wildhorn v rozhovoru pro BroadwayWorld.com. Skutečnost je ale daleko zajímavější...

Ředitel HDK Egon Kulhánek v Ta FantasticeVedení Hudebního divadla Karlín se totiž rozhodlo pro zajímavou marketingovou kampaň: že totiž nebude nic moc prozrazovat, nebude pokud možno nic potvrzovat, bude mlžit a odkazovat na pozdější tiskové konference.  Získat jakékoliv relevantní informace je tak velmi obtížné. Tento typ reklamní a marketingové kampaně byl poprvé v masovém měřítku použit u filmu Monstrum (Cloverfield). První byla ukázka filmu bez názvu díla, pak vypuklo pátrací šílenství na internetu, začaly se objevovat další související indicie. Potencionální diváci tak byli přímo vtaženi do hry, začali sami aktivně vyhledávat další informace, zapojovali se i jinak do děje filmu... Odborníci na marketing tuto kampaň hodnotí jako velmi nápaditou a netradiční.Lucie Bílá - novodobá Carmen?

13. listopadu byl autor hudby osobně v Praze - podívat se na divadlo, seznámit se s některými herci, kteří by mohli v novém muzikálu účinkovat. K tomuto tématu jsme s ním udělali krátký rozhovor. Při této příležitosti mu byla předána petice za zachování muzikálu Jekyll & Hyde na prknech Hudebního divadla Karlín (více zde). V době jeho pobytu v Praze proběhlo několik schůzek, jejich obsah byl tajen. V bulvárních novinách proběhly fotografie s texty, vše jsou ale více méně dohady.Lucie Bílá nastoupí do Dámy s kaméliemi později - musí totiž zkoušet... že by v HDK?

Skutečnost je jiná: Lucie Bílá jednala s Frankem Wildhornem o písních na své nové album (hudba Frank Wildhorn, texty Adam Novák). To je fakt. Zda přitom obdržela nabídku na účinkování v novém muzikálu je jiná otázka.  Na dotaz, zda bude L. Bílá účinkovat v novém muzikálu HDK, odpověděla nejdříve PR manažerka Divadla Ta Fantastika že ano, několik dní nato již mlžila, stejně jako ostatní. Podle mnoha náznaků je to možné, ale vzhledem k pracovnímu vytížení Lucie Bílé ve svém domovském divadle... Na druhou stranu, repertoár je možno upravit či omezit, protože šance účinkovat ve světovém muzikálu, který bude mít premiéru v Čechách je nabídka, která se těžko odmítá. Podle zákulisních informací, které není možno moc ověřit, by se Lucie Bílá měla v novém muzikálu skutečně objevit - nasvědčuje tomu i poslední fakt, že do muzikálu Frank Wildhorn se o novém muzikálu vyjadřuje také zdrženlivě a tajamněDáma s kaméliemi nastoupí později - jak oznámilo vedení Ta Fantastiky.

Jak jsem psal již v úvodu, otázka stojí: bude se Carmen jmenovat Carmen?
Když si totiž předmětný rozhovor přečtete, zjistíte, že v něm Frank Wildhorn doslova odpovídá:
"... víte, že se příští rok chystáme v Praze uvést svoji verzi Carmen, což bude fakt událost!"
Na svých stránkách o nových projektech pak uvádí:
"...připravuji moderní adaptaci Carmen - představení nebude mít hudebně nic společného se stejnojmennou operou..."
Z výše uvedeného jasně vyplývá, že jde o inspiraci stejnojmennou knihou a Bizetovou operou Carmen.Egon Kulhánek musí řešit spoustu problémů (ale i příjemných věcí), souvisejících s novým muzikálem Viva Amor!

Na rozdíl od jiných serverů a novin,  které se dohadují, nebo dokonce tvrdí, že ví, jak se bude nový muzikál jmenovat, my jediní již skutečně víme, že název nového muzikálu bude jiný, než se uvádí, bude totiž mnohem zajímavější a výstižnější - bude vyjadřovat téměř dokonale Havlovo "Láska zvítězí nad lží a nenávistí". A to vše ve dvou slovech:
                                        Viva Amor!

Proto, když budete chtít opravdu relevantní informace, sledujte náš server Musicalnet, budete totiž mezi prvními, kteří se dozvědí fakta.

P.S.: 29. února rozeslala produkce oznámení, že se vrací k původnímu názvu tohoto muzikálu - teda Carmen. Inu, změna je život...

Fotografie a text Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.