Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Mikulášská Angelika

Kdo to vyjíždí? Že by sám Vládce Pekel?Divadlo Broadway dodržuje tradice. Na Valentýna je představení, kdy pro zamilované je vstupenka za polovic, na Velikonoce bývá Velikonoční představení, leckdy spojené s pomlázkou pro účinkující i divačky, a začátkem prosince zase Mikulášské představení, spojené s rozdáváním dárků i uhlí. Nejinak tomu bylo i letos, a tak v závěru představení se na scéně objevil ďábel, který chtěl všechny diváky odnést do pekla, až ho přišel zkrotit Mikuláš a anděl.

Joffrey a Angelika losují šťasné diváky...To letošní probíhalo stejně jako jindy - Angelika (Dasha) milovala Nicolase (B. Matuš), ale po smrti svého otce (I. Vyskočil) byla provdána za hraběte Joffreye de Peyraca (J. Vojtek). Musí čelit útokům od madam Contoire (P. Janů) a únosu Peyracově, kterého dal Král Ludvík XIV. (P. Polák) zavřít do Bastily.  Desgrés (T. Trapl) Angelice pomůže, ale při záchraně Peyraca umírá Nicolas. ... kteří získávají právě vydané DVD AngelikaAngelika se stává Markýzou podsvětí, poznává básníka Špínu (J. Bernáth), úklady madam Montespan (Š. Vaňková), královského bratra a spiklence Lorraine (L. Semelka) a Filipa de Plessis-Belliéres (J. Holub), stejně jako Bachtiary Beje (P. Vítek). Vše končí ve velkém a snad i šťastném finále...

Madam Montespan se podepisuje divákům...Ale právě zde byla první výrazná změna: na jeviště vyjel Pekelník, Anděl a Mikuláš. Zástupce Pekel si střihl i jeden sólový verš, a hned dělal na jevišti neplechu. Ani Desgrés ho nedovedl zkrotit (na rozdíl od lůzy) a tak se k němu raději přidal.

Na pokyn Mikuláše vylosoval Anděl pět diváků, k... a Anděl s Mikulášem rozdávají další dárky všem divákůmteří si odnesli domů památku - dvoj DVD s muzikálem Angelika. Ale dárek si mohli odnést všichni - představitelé hlavních rolí se po děkovačce podepisovali všem, kteří o to stáli - a těch bylo opravdu mnoho. A u východu Mikuláš s Andělem a Čertem rozdávali všem koš plný sladkostí a různých dárků.

Z tohoto představení odcházeli všichni spokojení - umělci s dlouhým potleskem, diváci s dárky, které dostali všichni a děti se zážitkem, že sám Anděl jim dal sladký dárek.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.