Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Noc na hradě Houska se vydařila

Hradní pán, jeho dcera a Martin France při slavnostním přípitkuChcete se v dnešní uspěchané době na chvíli uvolnit, krásně se bát a přitom se příjemně bavit? Zapište si datum 5.8.2006! A když se vám podaří zakoupit lístky (je jich vydáván limitovaný počet), můžete tradičně první srpnovou sobotu na hradě Houska prožívat to co my letos. Konala se tam totiž již v pořadí sedmá "Noc s hvězdami".

Organizátoři a moderátoři vítají návštěvníky…A byly to hvězdy velmi živé : Sisa Sklovská, Helena Vondráčková, Magda Malá, Kamélie, Tereza a Laďa Kerndlovi, Martin France, Martin Maxa, Jarek Šimek, Petra Pudová a mnoho dalších. Pořad moderovali Slávek Boura a Markéta Mayerová.… Jarek Šimek a Petra Pudová -

Jméno Martina France jsem si dovolila celé napsat  velkými písmeny, protože jeho společnost Martin Production se zasloužila o konání tohoto pořadu - letos již posedmé. A samozřejmě také dík podpoře mnoha sponzorů - všichni byli uvedeni na plakátech. Výtěžek dnešního večera půjde na opravu hraduNutno dodat, že všichni umělci vystupovali bez nároku na honorář.

Tato akce má velký význam pro obnovu hradu, neboť celý výtěžek ze vstupného je odevzdán majitelům hradu ing. Miroslavu Šimonkovi a jeho dceři a použije seKamélie návštěvníky potěšily písní na rekonstrukci dalších jednotlivých místností. Letos se získalo 125.210 Kč přestože byl snížen počet prodaných míst kvůli většímu pohodlí návštěvníků. Zazněly zde osvědčené hity ("Ty, jedině ty"," Dlouhá noc", "Jako Robinson", "A ty se ptáš co já?"), stejně jako zcela nové věci (skladba "Já vím, ty víš" - Jarek Šimek, zpívali Sisa Sklovská a Martin France) nebo netradiční podání - Zazněly zde i zajímavě podané duetyPetr Dopita zahrál na pilu píseň Máří Magdalény "Co na tom je tak zlého", jehož doprovodili hudební podklady.

Již samotná cesta na místo konání není jednoduchá a dá se bloudit (nám se to staloMartin France a Sisa Sklovská - premiéra písně paradoxně při popůlnočním odjezdu). Projíždíte líbeznou Máchovskou krajinou s nádechem tajemna, neboť je sevřena mezi lesy a strmé bloky skal a je dosti opuštěna. Hrad stojí stranou všeho ruchu a nejenže se neví, kdo ho založil, ani vůbec, proč stojí na tomto místě. Nevedly zde žádné obchodní cesty, hranice, bývaly tu neprostupné hvozdy, které se nehodily ani k lovu. Helena Vondráčková a píseň V písemnostech je zmiňováno, že Houska stojí proto, aby se " cosi" zevnitř nedostalo ven. Nadšence historií a zvědavce odkazuji na www.hradhouska.cz.

Ale v sobotu 6.8.2005 z hradu vyzařovala pozitivní energie.Hradní pán Miroslav Šimonek a zpěvačka Helena Vondráčková Hudební produkce se odehrávala na nádvoří (zastřešeném pouze plachtou) se dvěma ochozy plnými stojících příznivců. Účinkující vcházeli přímo z hlavního průchodu mezi sedící diváky. Byla to bezprostřední blízkost a publikum také na to reagovalo spontánně.

Po různorodém hudebním menu  - Petr Dopita a Magda Malá v překrásném duetuv závěru si všichni účinkující společně zazpívali píseň "Sladké mámení" a tak se rozloučili s diváky - následovala další hudební produkce v předhardí, stejně jako raut v zámeckých komnatách. Co však bylo nejúžasnější, posadit se do opravdových historických pohovek, procházet se po překrásném koberci, skleničku odložit na dřevěný tác, který možná pamatuje Máchu nebo otevřít překrásný likérový globus a dát si sklenku toho nejlepšího vína.Strašidla sice strašila, ale dobrou náladu nezničila

A když jste vlivem dobrého jídla a pití zlenivěli, bylo možno absolvovat  "duchařský" zážitek, tzv. "stezku odvahy", která vám spolehlivě zvedla tlak. Asi nejmladším účastníkem (také bezesporu nejodvážnějším) byl Daniel Škvor (účinkuje jako Tam v muzikálu Miss Saigon). Hudba zněla celou noc a hrad patřil hudebníkůmVšichni odvážlivci obdrželi diplom - a věřte, bylo za co. Těsně po půlnoci se rozzářilo noční nebe (mimochodem ten večer plné hvězd vesmírných) ohňostrojem, který oznamoval, že zábava ještě nekončí. A také pokračovala na nádvoří hradu.

Ale to my jsme už odjížděli plni nových zážitků zpět do Prahy. To jsem však ještě netušila, že cesta do Prahy se protáhne na několik hodin. Že by výsledek působení nečistých sil, které drží v podzemí právě hrad Houska?

Fotografie Michal Škvor, text Růžena Škvorová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.