Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikálový showcase potřetí

Tihle tři naplnili sál láskou k hudběV pátek 19. ledna 2024 se v Hudebním divadle Karlín na Malé scéně konal již třetí Muzikálový showcase, který je jedinečný jak svým programem, tak i účinkujícími interprety. Má totiž za úkol představit mladé nadějné talenty hudebně divadelní scény, a to jak interprety, tak tvůrce a autory. Jde o průřez nejnovějšími českými a světovými muzikály, které zazní za doprovodu sedmičlenné živé kapely Boy Band. A proč Boy Band? Protože právě dnes bude doprovázet zpěváky ve výjimečném mužském složení.

Moderátorkou večera byla Lucka ŠindelářováKoncert začal krátkým laděním nástrojů a na pokyn klávesáka a kapelníka Vojty Adamčíka se tak rozezněla úvodní instrumentální skladba „Tango de Amor“. Celkem zaznělo 20 skladeb. V pořadí druhou píseň „Čas měř jen láskou“, která pochází z muzikálu Rent, nám s láskou zazpívali všichni tři účinkující, což byl Viktor Aaron, Lenka Stejskalová a Jiří Šup. Po úvodním přivítání sympatické a vtipné moderátorky Lucie Šindelářové, která se ujala úvodního slova, mohla zaznít v pořadí třetí skladba z muzikálu Romeo a Juliet „Verona“, do které nás svým zpěvem pozval Viktor Aaron, na kterého se můžeme těšit v novém nastudování pražských Bídníků, dále ho můžeme potkat jako Mefistofela v muzikálu Doktor Faust nebo v nové plzeňské inscenaci Jesus Christ Superstar.

Lenka nám prozradila, jaký má soukromý senNejvíce se mi líbila v pořadí šestá píseň „Můj soukromý sen“ v podání Lenky Stejskalové, kde bych ráda vyzdvihla její krásné a čisté pěvecké provedení. Písnička pochází z muzikálu Boney & Clyde - který také uvádělo na své scéně Hudební divadlo Karlín - a v podání Lenky zněla prostě skvěle. Ale v jejím příjemném podání zněly i další písně, které zpívala. Lenku můžeme vidět i v další roli - trntokrát v muzikálu Doktor Faust, kde ztvárňuje roli Markétky, a také zpívá pravidelně v off-stage sboru Hudebního divadla Karlín, například v muzikálu Rebelové.

Terapie zpěvemV závěru první poloviny nás čekala „Terapie“, kterou přišly zazpívat Lenka a Jiří. Píseň pochází z muzikálu Tick,Tick Boom!, což je muzikál Jonathana Larsena o ctižádostivém skladateli jménem John. Úžasnou píseň, která začíná v pomalém tempu, a pak nastává obdivuhodná palba slov, jak píseň nabývá na tempu, které bravurně oba interpreti hravě zvládli, a připravili divákům hezký zážitek. Ale to nejlepší nás diváky, teprve čekalo. Dostalo se nám pozvání na muzikálový drink showcase.

Ať žije král Francie Jiří ŠupDruhá část koncertu nám nabídla k poslechu písně „Ať žije král“ z muzikálu Antoinetta, královna Francie v podání Jiřího Šupa, dále s písní „Dál si nalhávám“ přichází Viktor. Písnička je z muzikálu Beauty and The Best. Také „Láska, jenom láska“ z muzikálu Hamlet od Janka Ledeckého stojí za pozornost a v líbivém podání Viktora a Lenky se krásně poslouchala. Lucie Šindelářová, která nás provázela muzikálovým večerem, vyučuje muzikálový zpěv na plzeňské konzervatoři, a také vystupuje sólově s bigbandem plzeňské konzervatoře.

I na kostýmy došlo…Poté následovala skladba „Je těžký bejt nejlepší“, v které pěvecky exceloval Jiří Šup - přišel ji bravurně zazpívat ve zdobeném klobouku s perem. Jiří vystupuje v Divadle Josefa Kajetána v Plzni v inscenaci Jesus Christ Superstar či Billy Elliot, v Praze v muzikálu Doktor Faust, Zpívání v dešti a Zapomeňte na Shakespeara. Závěr koncertu patřil písni „One Night in Bangkok“ z muzikálu Chess, která zazněla v podání všech interpretů, kde se Jiří předvedl divákům ve slušivém růžovém obleku. Poté Vojta Adamčík předvedl krátké sólo na klávesy, a došlo také na předávání květin.

Lenka si nemohla vybrat jednoho zpěvákaA tím skončila skvělá zábava, ovšem mohutný potlesk si vyžádá přídavek, a tak jako v předcházejícím showcasu zazněla pohádková píseň - dnes ale píseň „Mám takový pocit“ z pohádky Čertí brko, kde ji v pohádkovém provedení zpíval Jan Cina a Judit Bárdos - tady nám ji přišli zazpívat všichni tři Viktor, Lenka a Jiří. Další Muzikálový showcase se bude konat 10. května 2024, tak dlouho neváhejte a nenechte si ho ujít. Můžete se těšit na Nikol Ciprovou, Lindsay Jewel Salvati, a Victorii Tandlerovou.

 

Zazní písně z českých i zahraničních muzikálů, včetně nejnovějších autorských počinů mladých tuzemských skladatelů a textařů. Přijďte podpořit generaci umělců, kterou v blízké budoucnosti nepochybně hojně uvidíte a uslyšíte na předních českých muzikálových scénách!

Galerie z koncertu
První housle: Ondra Suchan Drink 'Showcase' si všichni umělci pochvalovali Vojta Adamčík válel nejen na klávesy Viktor si skladby opravdu užil
Lucka tentokrát nezpívala, ale moderovala Velký potlesk všem vystupujícím BoyBand & zpěváci s moderátorkou Lenka stihla několik převleků

 

 

Kapela BoyBand a účinkující
Lucie Šindelářová průvodní slovo
Ondřej Suchan housle, hudební dramaturgie, hudební aranžmá
Vojtěch Adamčík klávesy, hudební nastudování, hudební aranžmá
Jakub Hřebíček bicí souprava a perkuse
David Krpálek baskytara
Roman Kříž kytary
Jakub Škarda klarinet, saxofony
Tomáš Závora flétny
Vojtěch Frank hudební aranžmá

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.