Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Pocta Karlu Gottovi v O2 Aréně

Darinka, Karel & Zvonky štěstíFanoušci Karla Gotta se konečně dočkali! V O2 Aréně se 19. a 20. června 2022 konaly dva kvůli covidu několikrát odložené koncerty s názvem Pocta Karlu Gottovi. Zcela vyprodaná hala nadšeně aplaudovala hitům našeho Českého slavíka, které zazpívalo přes čtyřicítku našich zpěváků všech generací. Orchestr vedl dlouholetý Gottův spolupracovník a kapelník Pavel Větrovec, zazněly nezapomenutelné šlágry renomovaných autorů jako například Karel Svoboda, Jiří Štaidl, Zdeněk Borovec, nebo Karel Šíp. Koncert trval tři hodiny a měl neopakovatelnou atmosféru, protože v publiku zasedli samí Gottovi fanoušci. Oba koncerty natáčela Česká televize, diváci uvidí sestřih o vánočních svátcích tohoto roku. Koncert byl perfektně ozvučený a komfortní byly i dvě velké obrazovky po stranách jeviště, takže si diváci mohli vychutnat detaily interpretů. Na všech plátnech doplňovaly koncert i zajímavé trikové projekce a před koncertem samotným i ukázky z filmu "Karel". Ve foyeru byla k mání i kniha "Má cesta za štěstím" a spousta Mistrových CD.

Darinka Rolincová, Charlotte Ella Gottová a jejich duet Zvonky ŠtěstíKoncert brilantně moderoval Libor Bouček a odvíjel se ve svižném tempu a bez zbytečných prostojů. Úspěch měly všechny písně, ale u některých stojí za to se zastavit, neboť u nich se potlesk trochu více protáhl. Překvapením večera, na které všichni čekali, se stala Charlotte Ella Gottová, která si s Darou Rolins střihla legendární „Zvonky štěstí“. Zajímavé bylo i prohození rolí, Dara zpívala part Gotta a Charlotte původní part Dary. „Zdvořilý Woody“ v podání Jitky Molavcové a Jiřího Suchého s velmi vtipnou projekcí animovaných krav všechny opravdu pobavil a rozesmál. Ze židlí zvedl diváky Štefan Margita se svou verzí písně „Išel Macek“, dokázal s publikem navázat perfektní kontakt a jako jediný ho dokonce rozezpíval.

Princ Pepíček Zíma, před kterým klekl i Libor BoučekDiváky dojal Pepíček Zíma, který zpíval na vozíčku, ale na Karla Gotta i zavzpomínal a jeho podání písně „Blues pro tebe“ si vysloužilo divácký standing ovation. Dojemně zazpívala hit „Oči má sněhem zaváté“ Bára Basiková, a nádherně vyzněla i „Cesta rájem“ v podání Ilony Csákové. Na zlepšení své artikulace by měl trochu zapracovat Adam Mišík, v interpretaci nádherné písně „Když milenky pláčou“ mu bohužel nebylo příliš rozumět. Trochu zklamaná jsem byla i z Felixe Slováčka, na klarinet přednesl slavnou píseň „Včelka Mája“, ale občas se mu do hry sem tam vloudil tón, který neladil.

Pozdrav Olgy Lounové a Vaška Bárty Karlovi Gottovi do nebeV zajímavé svižné úpravě přednesl píseň „Kávu si osladím“ Ondřej Gregor Brzobohatý, s písní "Beatles" překvapila diváky Leona Machálková, dlouholetá Gottova spolupracovnice Jitka Zelenková zazpívala píseň „Hej páni dámy“, slavnou „Čau lásko“ rozdováděli publikum Monika Absolonová a Václav Noid Bárta. Krásná byla vystoupení Dashy, Bohuše Matuše, Ondřeje Rumla, nebo Jana Kopečného, který Gottovy písně zpívá v muzikálu Čas růží, které uvádí Hudební divadlo Karlín. Obdiv si zasloužili i 4 Tenoři s písněmi "Láska bláznivá" a "Hej, hej baby".

Ivana Gottová předává Heřmanského nadaci výtěžek koncertuV druhé polovině koncertu se diváci dočkali mnoha dalších hudebních lahůdek. Skvělým zážitkem se stala interpretace písně „Je jaká je“ v podání 4Tetu, pánům to mimořádně krásně ladilo. Třešničkou na dortu se stala operní diva Eva Urbanová s písní „Hudba se mnou vchází“, která s Karlem Gottem tak spolupracovala. Libor Bouček pozval na jeviště také vdovu Ivanu Gottovou, aby poděkovala divákům za hojnou účast a předala šek z výtěžku z každého koncertu po 1 000 000,- Kč, které obdrží Heřmanského nadace hematologické onkologie, kde se její manžel léčil.

Richard Krajčo zapěl svou skladbu, složenou pro MistraPoté jsme si poslechli píseň „Ta pravá“ v podání nastoupivšího Českého slavíka po Karlu Gottovi Marka Ztraceného, slavný duet „Srdce nehasnou“, který nazpíval Gott s dcerou Charlotte, přednesl sám její autor Richard Krajčo. Potom si diváci poslechli ještě celou řadu hitů, například "Být stále mlád" v podání rapujícího Leoše Mareše a Dashy, nebo "To stárnutí zrádné" od Michala Davida a Petra Koláře. Kouzelně vyzněly i "Co sudičky přály nám", které zazpívali Lucie Bílá a Marek Ztracený.

Monika Absolonová byla velmi dojatáV závěru večera všichni účinkující společně zazpívali slavný hit „Jdi za štěstím“ a na konec nemohl chybět, bohužel už jen ze záznamu, samotný Karel Gott s písní „Když jsem já byl tenkrát kluk“, kterou doprovázela koláž jeho fotografií od mládí až do posledních dnů. Pokud jsem někoho vynechala, kompletní přehled interpretů a všech písní, které zazněly, si můžete prohlédnout níže. Tříhodinový koncert se jistě stane na dlouhou dobu pro každého, kdo jej navštívil, nezapomenutelným zážitkem a důstojným připomenutím Mistra, který byl a zřejmě se i na dlouho stane nenahraditelným fenoménem.

A jak jsem zmínila již na začátku, na sestřih obou koncertů se můžete těšit o letošních Vánocích, neboť na koncertě zazněly právě i některé Gottovy vánoční hity. Mistře, děkujeme, Vaše písně tu s námi zůstávají dál.

Galerie z koncertu 
4 tenoři v akci Slavík zpívá mnohonásobnému Zlatému Slavíkovi 4 TET a jeho speciální verze písně Monika Bagárová si píseň užila
Jan Kopečný nadchl přítomné dámy Nerozlučné duo Jiří Suchý & Jitka Molavcová Nakonec všichni přítomní poslali do nebe Karlovi vzkaz: Jdi za Štěstím Karel Gott všem přítomným také poděkoval

 

Koncert 19. 6. 2022 - play list
Lady Carneval Dasha, Monika Bagárová, Kateřina Anna Fialová, Markéta Konvičková,
Olga Lounová, Tereza Mašková
Oči má sněhem zaváté Bára Basiková
Je nebezpečné dotýkat se hvězd Dasha a Jan Smigmator
Cesta rájem Ilona Csáková
Trezor Václav Noid Bárta
Měsíční řeka Jan Smigmator
V máji Bohuš Matuš
Den je krásný Kateřina Anna Fialová a Jan Kopečný
Stokrát chválím čas Ondřej Ruml
Má první láska se dnes vdává Jan Kopečný
Zdvořilý Woody Jitka Molavcová a Jiří Suchý
Léta prázdnin Monika Bagárová
Išel Macek Štefan Margita
Kam tenkrát šel můj bratr Jan Markéta Konvičková
Paganini Tereza Mašková
Láska bláznivá + Hej hej baby 4 Tenoři
Kávu si osladím Ondřej Gregor Brzobohatý
Hej páni dámy Jitka Zelenková
Konec ptačích árií Bohuš Matuš
Beatles Leona Machálková
Zvonky štěstí Charlotte Ella Gottová a Dara Rolins
Když milenky pláčou Adam Mišík
Lásko má Josef Vágner
Mistral Olga Lounová
Včelka Mája Felix Slováček - sólo na saxofon
Čau lásko Monika Absolonová a Václav Noid Bárta
Zůstanu svůj Petr Bende
Krev toulavá Monika Absolonová
  PAUZA
Bum bum bum Petr Kolář
Je jaká je 4Tet
Kdepak ty ptáčku hnízdo máš Kateřina Anna Fialová
Blues pro tebe Josef Zíma
Jsou svátky Monika Absolonová
Být stále mlád Leoš Mareš a Dasha
To stárnutí zrádné Michal David a Petr Kolář
Co sudičky přály nám Lucie Bílá a Marek Ztracený
Hudba se mnou vchází Eva Urbanová
Ta pravá Marek Ztracený
Srdce nehasnou Richard Krajčo
C´est la vie Petr Bende, Václav Noid Bárta, Petr Kolář, Ondřej Ruml
Jdi za štěstím všichni
Když jsem já byl tenkrát kluk Karel Gott (záznam s videoprojekcí)

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.