Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Láska nebeská připlouvá...

Krása na Vltavě"Ach, ta láska nebeská", povzdechne si každý z nás, kdo potká tu pravou lásku. Čtyři jednoduchá slova, obrovské očekávání něčeho zcela nadpozemského, mimořádného, snad dokonce božského. Stejně si ale povzdychne i ten, který takovou lásku ještě nepotkal, stále na ni čeká, a doufá, že jednou... třeba ji potká na ulici, a bude to láska na první pohled, při které - jak je známo z písně Jarka Nohavici - "... nákupní tašky padaj na vozovku, ať si tramvaj zvoní, ať se zblázní semafor...". Ale dnes to bude o trochu jiné lásce. Láska nebeská přichází coby nový muzikál do Divadla Broadway s premiérou, která se uskuteční 28. ledna 2021.

Nebude to jen pánská jízda, nebojte!Dnes však Láska nebeská připlula po Vltavě a zakotvila v Jazz Docku, kde producent Oldřich Lichtenberg představil genezi vzniku celého díla - od myšlenky, až po (zatím) neznámý typ hudebního díla a příběh. Duchařská komedie o lásce až za hrob, a život se nesmí brát tak vážně. Jeden z bratrů získá po nehodě od samotného Boha svolení, aby se jako duch vrátil na zem a postaral se o svou snoubenku, otce a bratra, který ho také jako jediný vidí.

Zdeněk Zelenka vzápětí uvedl Lichtenbergovy informace na pravou míru.

Realizační tým představuje muzikál Láska nebeská"Oldřich Lichtenberg mě oslovil asi před třičtvrtě rokem, v době, kdy jsem čekal na operaci kyčle - nebyl bys ochoten a schopen napsat muzikál na písničky Waldemara Matušky? No, budu teď dva měsíce zalezlý v nemocnici, tak co bych tam dělal? Tak jsem přemýšlel, jak Matuškovy písně zakomponovat do děje. Chce to nějaký generální nápad - a nápad mě doufám napad. Jak surrealistický, to uvidíte na premiéře. Účinkujícím se scénář líbí, a já doufám, že spokojeni budou i autoři. Doufám, že písně Waldemara Matušky vše zachrání a já nebudu muset chodit zadním vchodem."

Zdeněk Zelenka se svými obdivovatelkami Dá se tedy říci, že za vznikem muzikálu stojí operace kyčle Zdeňka Zelenky a doba karantény celé republiky v první době koronavirové. Tehdy měl totiž autor dost času, aby vymyslel příběh, zápletku i děj, do kterého dosadil krásné písně Slavíka z Madridu. A také netradiční nápad Zdeňka Zelenky, jeho invence a laskavý humor. Ale také producenta Oldy Lichtenberga, a jeho "... touhy, co žene ho dál.". Dál přinášet divákům potěšení z krásných písní a hereckých výkonů jednotlivých protagonistů z mnoha muzikálů, které se zde uváděly a ještě i uvedou.

Realizační a herecký tým se poprvé představil novinářůmObsazení jednotlivých rolí je tradičně zajímavé - uvidíme mnohé známé tváře, jako je třeba Martin Dejdar, Jan Čenský, Jaroslava Obermaierová, Naďa Konvalinková, Hana Křížková, Josef Vágner, Ondřej Bábor, Peter Pecha, Petr Ryšavý, Vojtěch Drahokoupil, Milan Peroutka, Alžbeta Bartošová, Miluše Bittnerová, Linda Finková, Karolina Gudasová, Dita Hořínková, Malvína Pachlová, Nelly Řehořová, Vilém Čok, Jan Kopečný, Bohuš Matuš, Petr Pečený, Bořek Slezáček, Josef Vojtek a mnohé další. Každé z nich slibuje neotřelý zážitek.

Muzikál nebude - stejně jako v případě úspěšného muzikálu Karla Gotta Čas růží - životopisem Waldemara Matušky. Známé i méně známé Matuškovy písně jsou vybrány tak, aby doplňovaly nebo posouvaly děj. Zazní zde písně milostné i uličnické, pomalé i rychlé, od Slavíků přes Zuzanu až po Terezu. Celkem v muzikálu zazní 29 krásných skladeb.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.