Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Legendární Zorro mstitel míří do Prahy

Zorrův nepřítel je jeho bratr RamónPražského Divadlo Hybernia po velmi úspěšném uvedení světového muzikálu Mary Poppins pro divákypřipravilo opět zahraniční licenční titul vprodukci společnosti Musical Production Emy Krahulíkové. Premiéra hudební komedie Zorro s hudbou světoznámých The Gipsy Kings je plánována na 16. října 2013. Příběh legendárního „Zorra mstitele“ od chilské autorky Isabel Allende inspiroval hudební skupinu Gipsy  jednoho z nejlepších londýnských hudebních aranžérů Johna Camerona a ve spolupráci s autorem scénáře Stephenem Clarkem uvedli tento příběh v podobě muzikálu 15. července 2008 na West Endu.

Zorro je nepolapitelnýJak se ukázalo, hned první divadelní dramatizace tohoto příběhu souboje dobra a zla, lásky a vášně, spojená s takovými hity jako třeba „Bamboleo“ či „Djobi Djoba“ a mnoha dalšími zcela novými písněmi v rytmu flamenca, se okamžitě stala šlágrem divadelní sezóny a dostala ihned nominace na několik prestižních kulturních cen. Zorro je zkrátka muzikál plný líbivé hudby, flamenca a skvělých choreografických a akrobatických čísel, který je postavený na romantickém, emocemi nabitém příběhu. Tvůrčí tým, stejně jako u muzikálu Mary Poppins, tvoří režisér Petr Gazdík (držitel Thálie 2009) a choreografka Lucie Holánková. Konkurz na hlavní role chystaného historického romantického muzikálu Zorro proběhne v Divadle Hybernia 19. dubna 2013 od 9.00 hodin. V polovině května pak proběhnou konkurzy na dětské a taneční role. Termíny vám včas oznámíme.

Mary Poppins v PrazeO původně plánovaný český muzikál Antoinetta – královna Francie však diváci určitě nepřijdou. Premiéra tohoto představení byla přesunuta na jaro 2014, a to hlavně proto, aby tento mohl být tento muzikál představen v kvalitě a zpracování, na které jsou diváci již u titulů v produkci Musical Production, uváděných v minulosti (Lucrezia Borgia, Quasimodo, Mary Poppins), zvyklí. Vstupenky na představení Antoinetta – královna Francie, které jsou již zakoupené, zůstávají i nadále v platnosti. Mohou být použity v daných termínech na představení Zorro, nebo vráceny v místě zakoupení či vyměněny na nové termíny muzikálu Antoinetta – královna Francie. Tyto termíny budou produkcí zveřejněny během měsíce června 2013.

Komentáře k článku

avatar Kiki
0
 
 
Konkurz bude i pro nováčky či jen herecké hvězdy?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Pro všechny
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.