Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikál Kapka medu pro Verunku pokřtil CD

Na křtu CD jsme si mohli zblízka prohlédnout kostýmy Verunky a JirkyPůvodní český pohádkový rodinný muzikál pro všechny generace Kapka medu pro Verunku, který má na repertoáru Divadlo Hybernia v Praze, má za sebou již 27 repríz, na svém kontě stovky nadšených diváků a téměř tisícovku přátel na Facebooku. Během dvou měsíců představení navštívilo přes deset tisíc diváků a předprodej na další měsíce nasvědčuje tomu, že muzikál bude uváděn i v divadelní sezóně 2013/2014. Tento úspěch si na své konto připisuje nejen originální příběh, překrásné kostýmy a výborné herecké výkony, ale samozřejmě také hudba. Produkce se tedy rozhodla vydat ji na CD, na jehož křtu jsme se byli 19. listopadu podívat a přinášíme vám z něj následující reportáž.

Společně přítomným zazpívali i Jaroslav Klein a autoři hudby Petr Kutheil A František PytlounV galerii vín s restaurací Wine&Dine V Celnici 10 na Praze 1 se sešla větší část účinkujícíh i s autory muzikálu, aby pokřtili CD, na němž vycházejí téměř všechny písničky, které mohou diváci v muzikálu slyšet. Je jich celkem 19, autory hudby jsou Petr Kutheil, František Pytloun, Tomáš Beran a Kristýna Pixová, která se ujala rovněž i ztvárnění textů k písním v celém muzikálu. Na CD zpívá celkem 35 herců a zpěváků ze všech obsazení. Své písně tu představí tedy všechny tři představitelky Královny přírodních sil – Bára Basiková, Gábina Urbánková a Martina Pártlová. Na CD najdete i písně krále Jiříka, kterého hraje Kamil Střihavka, víly Lesanky v podání Míši Noskové, a samozřejmě nechybí ani píseň princezny Verunky, kterou ztvárňuje Míša Seinová.

Křtu se ujali autoři hudby, autoři scénáře, Dáda Patrasová a nechyběl ani její syn FelixNa CD posluchači uslyší i představitele dalších rolí, jsou to Jiří Zonyga (král Honza), Miroslav Hrabě a Petr Kutheil (princ Mirek), Ivana Korolová (Bětka), Genny Ciatti (Katka) a mnoho dalších. Ústřední písně „Pohlédnu do nebe“ se na CD ujali Lucie Černíková (Verunka) a František Pytloun (Jirka). V hudebním doprovodu uslyšíte nejen počítačově vytvořenou hudbu, ale budete mile překvapeni celou řadou živých nástrojů. Hudební režii si vzal na starost Tomáš Beran, Petr Ackerman a František Pytloun, mix a mastering byl počinem Petra Ackermana.

CD pokřtila Dáda Patrasová s autory scénáře Alenou a Janem Pixovými Autory scénáře jsou Alena a Jan Pixovi, kteří napsali tento muzikál podle předlohy původní pohádky známého televizního moderátora a autora JUDr. Jana Pixy. Zajímavé je, že křest CD Kapka medu pro Verunku vyšel jakýmsi vyšším řízením osudu přesně na hodinu a den osmého výročí jeho úmrtí. CD je k dostání v pokladně Divadla Hybernia, nebo na www.kapeska.cz . Na tomto odkazu najdete i mnoho dalších informací o muzikálu a ohlasy na něj.

Míša Seinová a Peter Strenáčik zazpívali milostný duet Verunky a JirkyNa křtu CD vystoupili s písní „Pohlédnu do nebe“ i v krásných kostýmech Verunka – Míša Seinová a Jirka – Peter Strenáčik, potom s písní tří králů Petr Kutheil, František Pytloun a Jaroslav Klein a na závěr Martina Pártlová s písní Královny přírodních sil. Jan Pixa se vzácným hostem Dádou Patrasovou zavzpomínali na autora předlohy Dr. Jana Pixu nejen jako na autora předlohy k muzikálu, ale i jako profesora na konzervatoři, který Dádu učil.

Na křtu CD nemohli chybět ani představitelé dalších rolí – Martina Pártlová a Kamil Střihavka Kromě CD byl na křtu představen i vánoční projekt Annonce a Armády spásy nazvaný „Splněná přání“, ke kterému se tvůrci Kapky medu pro Verunku také přihlásili. Projekt bude plnit přání dětem z azylových domů a komunitních center. Akce probíhá i na internetu – a kupodivu na rozdíl od jiných podobných akcí nebudete nic platit – stačí jen kliknout na obrázek. Podívejte se na www.prani.annonce.cz

Na žádné správné oslavě nesmí chybět pořádný dortCD pokřtili autoři vínem z vinotéky, ve které se křest konal, přítomní ho zapili dobrým vínkem a samozřejmě ochutnali i skvělý dort, speciálně pro tuto příležitost vyrobený. Recenze na muzikál jsme již na našich stránkách uvedli, takže do nich můžete nahlédnout. Ale hlavně – nezapomeňte se přijít do Divadla Hybernia na tuto hudební pohádku se svými dětmi podívat!

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.