Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Po Krysaři přijde Sršeň

Dan Landa (hudba, texty) a Mirjam Landa (režie) chystají SršněManželská a současně autorská dvojice Dan a Mirjam Landovi se nechystají usnout na vavřínech, které jim přinesl úspěšný muzikál Krysař (Dan autor textu a hudby, Mirjam konzultant a režisérka). Oběma vyhovuje po mnoha životních peripetiích žít a pracovat spolu. Jejich debaty nad chystanými projekty probíhají střídavě v češtině a v němčině, protože oba tyhle jazyky umí perfektně. Jejich tříletá Anastazie už sice taky používá češtinu i němčinu, otázka však je, nakolik rozumí tématům chystané operety Sršeň.

Sestřelen sekerou
“Období, kdy jsme tři měsíce s herci chystali pro divadlo Kalich Krysaře, mi připomnělo dobu, kdy jsme s Danem teprve chodili,” pochvalovala si Mirjam. “Doma jsme se potkávali jen náhodou a operativně jsme večeřeli nebo snídali večer, v poledne nebo ve dvě ráno – jak byl čas.” Dan Landa totiž v době, kdy finišovala režisérská práce na Krysaři, dokončoval svou prý poslední nahrávku “9mm argumentů”. Rozhodl se totiž, že se svým vystupováním na pódiích končí. Podle něj naposledy jsme ho mohli vidět v klubu Futurum, kde CD pokřtil – na popravčím špalku sekerou.

Žihadlo přímo do duše
Po dvanácti letech soužití s Mirjam, kdy si “užili” nejen Danovi výstřelky, ale i rok trvající stavy šílenství způsobené jejím nádorem na slinivce, ví oba už jistě, že se našli ti praví a že chtějí být spolu. Dokonce uvažují o dalším potomkovi. Jejich společným nejčerstvějším dítkem má být ale komiksová opereta s rockovými prvky Sršeň. O čem bude její děj, to pochopitelně neprozradíme předem, ale hlavním účelem je, aby lidi nejen bavila, ale také nenásilně vedla k tomu, aby přemýšleli o duši.

text Milena Pekárková
foto Martin J. Polák

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.