Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Rozhovor s Palem Haberou nejen o Třech mušketýrech

Pal'o Habera jako D'artagnan a Tři mušketýřiLeona Suknicová pro čtenáře našeho serveru připravila rozhovor s představitelem D´Artagnana v novém muzikálu Michala Davida Tři Mušketýři.

Nedávno proběhla premiéra muzikálu Tři mušketýři, ve kterém hrajete roli D´Artagnana, jak se v této roli cítíte? Co Vám dala, popřípadě vzala?
Popravdě našel jsem si v této roli takovou úlohu, která mi vyhovuje, ale já ho tak trošku zesměšňuji, je to takový srandista, který mluví občas slovensky občas česky a moc si z toho života nedělá. Potom se to v druhé půlce otočí a zvážní docela. Ale chvíli mi trvalo, než jsem našel to, co jsem chtěl najít.

Tři mušketýři: D'artagnan (P. Habera) a Constance (Z. Trvalcová)Máte s ním něco společného? Nějaké vlastnosti?
Snad jen podstatné, že stejně jako on i já jsem dodnes - doufám - nikomu neublížil.

Patří Alexander Dumas mezi Vaše oblíbené autory?
Ano, ano určitě. Román Monte Cristo a všechny tyto romány jsem přečetl už v mládí a u nás to dokonce vycházelo česky, tak některé z nich jsem četl dokonce vPal'o Habera ve studiu češtině.

Někde jsem četla, ale nevím jestli je to pravda, že jste dostal nabídku i účinkovat v muzikálu Kleopatra
I do Kleopatry i do Johanky z Arku a také do prvního muzikálu Ledeckého, teď si nevzpomenu jak se to jmenuje
Hamlet
Hamleta, ale v té době se mi to moc nehodilo z časových důvodů a dnes už jsem si to dokázal zařídit

Tři mušketýři: D'artagnan (P. Habera) a Constance (Z. Norisová)S kterými dalšími aktéry z muzikálu Tři mušketýři si nejvíce rozumíte? 
Dalo by se říci, že se všemi a já mám rád takový kolektiv, který je uvolněný a je s ním sranda, děláme si naschvály na jevišti a podobně. A mám to radši než kdyby to bylo takové sucharské, takové o ničem.

Nedávno vydala Vaše skupina Team novou desku, prý se chystáte na turné. Na co se mohou vaši fanoušci těšit?
Team při natáčení videoklipuTurné bude v červnu, celý červen pojedeme asi deset koncertů od Ostravy až po Prahu, dělá to celé Interkoncert a budeme hrát nové věci. Pár nových písniček z poslední desky a starší skladby.

A co Vaše sólové projekty?
No, musím natočit novou desku.

Pal'o Habera jako porotce slovenské SuperstarZasedáte v porotě slovenské superstar. Tuto nabídku jste přijal hned nebo jste nad tím dlouho uvažoval?
Ne, hned jsem ji nepřijal. Ono přišlo více nabídek jako role v Mušketýrech a Superstar na Slovensku, tak jsem přemýšlel nad tím, zda by se to dalo dělat dohromady, aby se mi vyplatilo vrátit se po čtyřech letech na tuto scénu. Asi tak dva měsíce jsem to zvažoval, jak jedno tak druhé.Pal'o Habera jako kytarista

Litujete, že jste kvůli tomu musel opustil Ameriku?
Ne, ne já jsem rád, že jsem doma.

Máte v Superstar už svého favorita?
Je tam více lidí, co dobře zpívají, ale je zbytečné mluvit o tom, zda já mám svého favorita. Hlavně že to bude favorit lidí a ti nejlepší z nich by měli ve finálových kolech přesvědčit, že si zaslouží být na těch předních příčkách. Já bych se lidem do toho nerad míchal, ale zas jsem tu od toho, abych zpěvákovi řekl co se mi na jeho projevu nelíbí a upozornil tak diváky na slabší místo. Ten, kdo nebude mít slabé místo, tak to dotáhne daleko.Pal'o Habera jako porotce slovenské Superstar

Kdyby byla druhá řada Superstar, tak jako je u nás, šel byste do poroty znova?
No, ve smlouvě si televize vyžádala podpis i na další ročníky, takže uvidíme. Nebudeme předbíhat, záleží, jak budou spokojeni s mou prací, jak budu mít čas příští rok a několika dalších faktorech.Skupina Team

Existuje ještě nějaká otázka, kterou Vám ještě nikdo nepoložil, ale přesto byste na ni rád odpověděl?
Pokud ano, tak mě zrovna teď nenapadá (smích). Takže občas si vzpomenu, přemýšlím, jestli se dá život vrátit. Ale myslím, že vše na co se mě dalo zeptat, už bylo položeno (smích).

Fontána pre Zuzanu II - Pal'o Habera a Eva VejmělkováJak vzpomínáte na natáčení filmu Fontána pre Zuzanu 2?
Jak na to vzpomínám? No, já zas tak moc nevzpomínám, chci nechat minulost minulostí. Ale každopádně je příjemné si vyzkoušet i jiné věci, jako filmový muzikál, takže získáváte nové zkušenosti. Myslím, že to byl úspěšný film, protože ho vidělo asi milion lidí. A s výsledkem byli producenti velmi spokojeni. Ta česko-slovenská parta byla též dobrá, všichni jsme se snášeli velmi dobře. Mám na to příjemné vzpomínky.

A co ostatní aktéři, např. Helena Růžičková?
Helenka, Lucie, Maroš Kramár, všichni byli super, taky Eva a Ibrham. Byli jsme parta, která si pomáhala.Pal'o Habera na střídačce při přátelském utkání týmu Tři Mušketýři vs. Miss Saigon

A co ta zima v Rusku? Dalo se to snést?
Zimy bylo v Rusku dost. Dalo se to snést pomocí alkoholu, který tělo okamžitě spálilo, tam se ani nedalo opít (smích). Ale v podstatě Rusko moc nemusím.

A co Amerika? Dokážete si představit, že byste se do ní vrátil?
Jako turista určitě (smích). Myslím, že návrat ani nehrozí.Pal'o Habera v akci na ledě

Nedávno jste měli na představení muzikálu Tři mušketýři hvězdného hosta Pavla Nedvěda. Máte mezi fotbalisty či hokejisty přátele?
Minulý rok jsem často chodil hrát golf s Mirkem Šatanem od nás. Hráli jsme hlavně v Americe a když jsem byl doma tak i na Slovensku. Ale často se potkávám s ostatními fotbalisty a hokejisty na různých akcí. Ti co nejvíc vědí a umí, jsou nejnormálnější.

Máte ještě nějaký sen, který byste si chtěl splnit?Pal'o Habera na koncertě v Praze v roce 2003
Ani ne tak sen, ale jednou bych chtěl udělat dobrý muzikál. Ale musím najít něco, co by bylo pro lidi zajímavé a komerční ale aby to nebyl nějaký průser. Chtělo by to dobré libreto.

A kdyby se našlo, byl by muzikál rockový nebo popový?
Bylo by to pravděpodobně něco na hranici mezi vážnou hudbou a popovou muzikou.

Fotografie Michal Škvor, Martin J. Polák a archiv autorky, rozhovor Leona Suknicová

Komentáře k článku

avatar wera
0
 
 
moc se mi líbí:-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar sabulinka
0
 
 
Mě se taky líbí...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.